Cambler

Żywienie i oparzenia

Odżywcze potrzeby dla dziecka, które zostało spalone:

Dziecko, które zostało spalone potrzebuje diety większą ilość kalorii i protein, aby pomóc mu / jej leczyć i rozwijać. Twoje dziecko może mieć podawanie dożylne (iv) w przypadku dodatkowych płynów, gdy on / ona pierwsza przychodzi do szpitala. Gdy Twoje dziecko jest bardziej czujny i czuje się lepiej, może on / ona zacząć jeść.

Większość dzieci nie jedzą, a kiedy są mdłości lub gdy są w szpitalu. Istnieje wiele sposobów, aby zachęcić rodziców, może ich do dzieci jedzą, w tym następujące:

  • Przynieś dziecka ulubione potrawy w domu.

  • Podawaj dziecku małe częste posiłki.

  • Chwal swoje dziecko po jedzeniu, nawet jeśli była to tylko mała ilość spożycia.

  • Zaoferować swoje dziecko trzęsie wysokokalorycznych i przekąski (lody, budynie i kremy). Unikaj słodyczy i napoje gazowane, gdyż nie zawiera żadnych wartości odżywczych. Dietetyk pomoże Ci skonfigurować przekąski dla Twojego dziecka.

  • Niech starsze dzieci pomagają wybrać własne posiłki, wypełniając własne menu. Także niech pomaga założyć swoją tacę.

  • Podawać napoje z słomek ciekawego w zabawnych kubków.

Jakie pokarmy powinny dać moje dziecko?

Daj dziecku wiele produktów, które mają dobre składniki odżywcze, aby pomóc skórze leczyć. Witaminy i witaminy C są ważne dla skóry. Niektóre produkty, które mają witaminę A i C są pomarańcze, grejpfruty, pomidory, truskawki, brokuły i marchew. Wiele wzbogacone zboża zawierają również witaminy. Pokarmy, które zawierają białko, takie jak mięso, ryby, jaja, masło orzechowe, kurczaka i mleka są również ważne do gojenia skóry.

Skonsultować się z dietetykiem dziecka na diecie i informacji o wartości odżywczej.