Cambler

Leczenie oparzeń

Pytanie:

I spalił się wczoraj z ciepłą wodą. Powierzchnia wynosi około trzech centymetrów długości i szerokości jednego cala, a bańka utworzyła. Należy zgłosić się do lekarza czy mogę sobie z tym poradzić w domu?

Odpowiedź:

Twój blister stawia szkody w kategorii "drugiego stopnia" (częściowe grubości) Tajne.

Oparzenia drugiego stopnia rozciągają się pod warstwą powierzchniową skóry. Te oparzenia może włączyć biały poplamiona skóry lub różowy lub powodować czerwone plamki. I spowodować pęcherze, które mogą śluzu płynu.

Większość czasu, lekarz powinien zobaczyć oparzenia na rękach, twarzy, lub genitaliów. Jest to spowodowane kruchości skóry w tych obszarach, a wyższą przypadek infekcji.

Częściowe oparzenia grubości, które są mniejsze niż można traktować Ciebie w domu, ale to polecam udać się do lekarza za każdym spalić drugiego stopnia większe niż dwa cale średnicy. Duże pęcherzyki konieczne może być odprowadzana przez lekarza w celu umożliwienia ran.

Na razie, opłukać i schłodzenia palić pod delikatnym strumieniem bieżącej wody. Następnie zastosować kompres z zimną wodą - czysty ręcznik lub szmatkę nasączoną wodą - aż łagodzi ból. Nie stosuje się lód. Lód może dodatkowo uszkodzić skórę. I trzymać się z dala od środków ludowej, takich jak masła lub błocie. Zwiększają ryzyko zakażenia.

Po wypłukaniu i chłodzenia oparzenia, można zastosować maść spalania. Może to zapobiec przywieraniu opatrunku, ale nie jest to konieczne w większości przypadków.

Zaznaczony szkody suchą, sterylny opatrunek, taki jak gaza. Zmienić opatrunek codziennie, dopóki nie palić jest bolesna.

Nie łam blister na własną rękę. Może to zwiększyć ryzyko zakażenia. Ponieważ poważnie spalone skóra nie jest skuteczną barierą do zakażenia, poważne oparzenia drugiego stopnia może potrzebować antybiotyków. A ponieważ spalona skóra może pozwolić na odparowanie płynu z organizmu, człowiek o bardzo dużej powierzchni spalania płynu dożylnego może trzeba wymienić to, co utracone.

Ból poparzenia drugiego stopnia mogą być zazwyczaj kontrolowane z ponad-the-counter produktów, takich jak aspiryna, Tylenol (paracetamol) lub Motrin ( ibuprofen ). Rzadko, oparzenia drugiego stopnia mogą wymagać narkotyczne leki przeciwbólowe dla ulgi.

Inne okoliczności, które sprawiają, że należy udać się do lekarza na oparzenia obejmują:

  • Styk chemiczne, takie jak oparzenia benzyny i innych rozpuszczalników

  • Duże oparzenia (z udziałem więcej niż 15% ciała)

  • Burns do dziecka lub starszej osoby dorosłej

  • Pęcherze obszary wokół ust i nosa (może to sugerować uraz do dróg oddechowych)

  • Zwiększenie zaczerwienienie, obrzęk lub drenaż od strony spalania po pierwszych kilku dniach oparzenie (może to wskazywać na zakażenie)

Pamiętaj, aby zaktualizować przeciw tężcowi, jeśli nie mieli booster w ciągu ostatnich 10 lat.