Cambler

Terapie wtryskowe

Terapia wtrysku mogą korzystać osoby cierpiące ostre strzelanie bólu spowodowanego ucisku nerwu, takich jak rwa kulszowa. W zależności od problemu, zastrzyki może kierować przestrzeni zewnątrzoponowej, dysków lędźwiowych, lub stawy (patrz rysunek 12).

Literatura na temat terapii wtryskowych jest sprzeczne i kontrowersyjne. Badania wykazały, że 70% do 80% osób z ostrą rwa kulszowa wystąpić poprawę objawów nóg następujących zewnątrzoponowego wstrzykiwań. Jednak zastrzyki nie zmniejszają ból pleców lub poprawy funkcji. Ani nie zmniejszyć częstotliwość operacji lędźwiowego. Zatem zastrzyk znieczulenie zewnątrzoponowe nie jest lekarstwem per se, lecz raczej sposób na pozbycie się bólu kulszowego podczas powrotem leczy naturalnie.

Dane dotyczące innych rodzajów iniekcji (klocki facet, bloki nerwów, i inne) są jeszcze bardziej jednoznaczne. Jest to skomplikowany obszar do podejmowania decyzji; porozmawiać z lekarzem na temat opcji.

Terapie wtrysku są podane w warunkach ambulatoryjnych przez wykwalifikowanego specjalistę, np. ortopedy, anestezjologa, radiologa lub neurologa. Specjalista wstrzykuje plecy ze środkami znieczulającymi, glikokortykosteroidów (powszechnie znanych jako sterydy, chociaż różnią się one od narkotyków niektórzy sportowcy biorą do budowania mięśni), lub oba.

Kolejną kwestią do rozważenia jest, że zastrzyki mogą same być dość bolesne. I narażenie powtarzane do glikokortykosteroidów może zniszczyć chrząstki u leczonych stawów.

Rysunek 12: spojrzenie na dwie terapie wtryskowych

Spojrzenie na dwie terapie wtryskowych: znieczulenie zewnątrzoponowe wstrzyknięcia sterydów

A. zastrzyki sterydowe znieczuleń obejmować zastrzyk steroidowych leków do przestrzeni zewnątrzoponowej. Obszar ten leży na zewnątrz opony twardej, membrany pokrywającej rdzeń kręgowy.

Spojrzenie na dwie terapie wtryskowych: Facet stawów wtryskowych

B. Kiedy ból pleców jest spowodowany podrażnionej facet stawów, lekarz może zaproponować leczenie problem z zastrzyku steroidu w połączeniu z znieczuleniu miejscowym. Znany jako wspólny wstrzykiwań facet, terapia ta dostarcza leki bezpośrednio do stawu.

Zastrzyki Prolotherapy

Wielokrotnie wstrzyknięcie więzadeł w plecy z glukozy (cukru) i lidokainy (środek znieczulający) było leczenie przewlekłego bólu pleców na więcej niż 50 lat, ale to pozostaje kontrowersyjna. Założeniem jest, że powoduje ostry stan zapalny w miejscu wstrzyknięcia zostanie rozpoczęty naturalny proces gojenia i wzmacnianie wspierających powrót więzadeł. Zastrzyki Prolotherapy czasami w połączeniu z innymi terapiami, takimi jak steroidy, wykonywania zastrzyków, i rdzenia manipulacji. 2007 Przegląd Cochrane z trzech badań znaleziono prolotherapy samo w sobie nie było skuteczne. Przeprowadzono dwa badania wykazały pewne korzyści przy prolotherapy połączono z innymi typami leczenia tyłu.