Cambler

Terapia TENS

Lekarze zostały z wykorzystaniem energii elektrycznej, aby pomóc złagodzić ból, od połowy 1960 roku. Ta forma znieczulenia przesyła prąd bezpośrednio do części ciała. To się nazywa, że ​​przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, lub TENS. Coraz więcej badań mówi, że terapia TENS może pomóc niektórym ludziom w danej sytuacji.

Zrozumienie terapię stymulacji nerwu

Głównym powodem, dla którego ludzie używają terapię stymulacji elektrycznej nerwu ma złagodzić ból. Niektóre z najczęstszych chorób, które mogą być wspomagane przez TENS obejmują zapalenie stawów, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletki, chirurgii, migreny lub inne bóle głowy, rany i obrażenia. Niektórzy eksperci uważają, elektryczna stymulacja nerwów terapia ma największe zastosowanie w leczeniu bólu nerwów.

Leczenie łagodnych stymulacji nerwów dostarcza impulsów elektrycznych dla organizmu. System składa się z jednostki napędowej, parę przewodów i elektrod, które są umieszczone na skórze w pobliżu miejsca, które boli. Lekarz lub pacjent włączenie urządzenia, niskie napięcie i prąd elektryczny płynie do ciała.

TENS sesje trwać 5 do 15 minut. Mogą one być wykonane tak często, jak to konieczne, w zależności od przypadku. Fizjoterapeuci i pracownicy służby zdrowia często dają TENS. Lekarze mogą przepisywać określone jednostki do wykorzystania w domu. Ludzie często mówią, że czują łagodne mrowienie lub ciepło podczas zabiegów. Mrowienie może tymczasowo zapobiec osoby z świadomość bólu.

Badania na elektryczną stymulację nerwów

Setki badań przeprowadzono na elektrycznej stymulacji nerwów, ale większość z nich była mała lub nie zostały dobrze zaprojektowane. Z tego powodu, niektórzy eksperci twierdzą, że TENS może dać krótkotrwałą ulgę, ale długotrwałe zwolnienie nie zostało udowodnione.

Potrzebne są dalsze badania, aby wiedzieć, czy TENS może pomóc wielu rodzajów ostrego lub przewlekłego bólu. Ale badacze mówią, że jest lepiej niż placebo w łagodzeniu bólu kolana stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów. To jest według Cochrane Collaboration, niezależnej organizacji non-profit, które wykonuje rygorystyczne opinie o badaniach klinicznych wysokiej jakości.

Dwa główne artykuły naukowe spojrzał na wynikach badań przeprowadzonych na elektrycznej stymulacji nerwów na niskim bólu pleców i bólem nowotworowym. Na niskim bólu pleców przeglądu, cztery badania spełnione standardy grupy odwoławczego. Ale teksty miał konflikt dowodów, więc Cochrane Collaboration, mówi, że nie jest jasne, czy terapia TENS może pomóc niski ból pleców.

Do bólu nowotworowego, badacze powiedział, że żadne z badań patrzeli spotkał ich standardów. Zdecydowali, że potrzebne jest więcej badań, zanim TENS może być zalecane w leczeniu bólu nowotworowego. TENS nie wydaje się dawać krótkotrwałą ulgę dla niektórych związanych z nerwów bólu nowotworowego, według Europejskiego Towarzystwa Onkologii.

Bezpieczeństwo elektrycznych stymulacji nerwów

Elektryczna stymulacja nerwów jest powszechnie uważane za bezpieczne. Ale ma ryzyka, tak jak innych procedur medycznych. Na przykład, jeżeli natężenie prądu jest zbyt wysoka lub czy elektrody są umieszczone na złej części ciała, można palić lub podrażniają skórę. "Stref zagrożenia" obejmują mózgu, serca, oczu i gardła. Ponadto, osoby z problemami serca, ciąży, lub wszczepionych urządzeń, w tym pomp infuzyjnych, rozruszniki serca i defibrylatory, nie powinien dostać tego leczenia.