Cambler

Prawdziwe, fałszywe pomocy akupunktury ból pleców

W nowym badaniu, akupunktura wykonana ludzie z bólem pleców poczuć się lepiej. Ale ludzie, którzy otrzymali fałszywe akupunktura odczuwalne również lepiej. Naukowcy twierdzą, że to rodzi pytania o to jak działa akupunktura. Badaniem objęto 600 osób z długotrwałego bólu w dolnej części pleców. Zostały one podzielone losowo na cztery grupy. Jeden otrzymał standardową akupunkturę. W drugiej grupie, akupunktura dostosowany do każdej osoby. Trzecia grupa otrzymała fałszywe akupunktura. Osób z tej grupy nie wysunął wykałaczką w rurze prowadzącej, zamiast igły. Czwarta grupa otrzymała standardową opiekę, np. medycyny i fizjoterapii. Po siedmiu tygodniach wszystkie trzy grupy akupunktury się lepiej niż grupa, która otrzymała standardowe leczenie. HealthDay Aktualności pisał o nauce 12 maja. Pojawił się w czasopiśmie Archives of Internal Medicine.

Jaka jest reakcja lekarza?

Ból krzyża jest jednym z najczęstszych problemów, które widzę jako podstawowej opieki lekarza. To frustrujące dla pacjentów i lekarzy podobne. Ludzie naprawdę cierpią. Przegap ich pracę.

Czasami lek pomaga. Czasami fizykoterapia pomaga. Czasami nic nie pomaga. Jako lekarz, często sugerują terapię alternatywną, kiedy mój zwykły opieki nie pomóc pacjentowi. Jeden z tych zabiegów jest akupunktura.

W badaniu tym oceniano roli akupunktury w nieskomplikowany bólem krzyża. Cele były trzy cele:

 • Aby dowiedzieć się, czy akupunktura była lepsza niż zwykła opieka medyczna

 • Aby dowiedzieć się, czy akupunktura była bardziej skuteczna niż fikcją (symulowanej) akupunktura

 • Aby dowiedzieć się, czy indywidualnie, akupunktura była lepsza niż standardowej akupunktury

Ponad 600 osób wzięło udział w badaniu. Wszyscy mieli ból pleców w ciągu ostatnich 3 miesięcy do 12 miesięcy. Losowo, zostały przydzielone do otrzymywania jednego z czterech zabiegów:

 • Średnia akupunktura (igła włożona)

 • Sham akupunktura (szturchnął specjalnym wykałaczką)

 • Zindywidualizowana akupunktura (igła wprowadzająca dostosowane do każdej osoby)

 • Regularna pielęgnacja lekarz

Wyniki są bardzo interesujące.

Po pierwsze, po 8 tygodniach, wszystkie osoby otrzymujące wszelkie formy akupunktury poczuł się znacznie lepiej niż ludzi coraz zwykłą opiekę. To była prawda, czy akupunktura było prawdziwe lub fikcyjne. Po roku, ludzie we wszystkich trzech grupach akupunktury, częściej mają lepszą zdolność do funkcjonowania. Większość nadal ma objawy. Akupunktura nie zmniejszają wydatków na opiekę zdrowotną.

Najciekawsze w tym badaniu było to, że pacjenci, którzy mieli pozorowanej akupunktury nadal czułem się lepiej niż ludzie, którzy nie mieli leczenia. Pojawi się kilka pytań.

Możliwe jest, że nawet łagodny nacisk na tradycyjnych punkty akupunktury zapewnia wystarczającej stymulacji zmniejszenia bólu i poprawy działania. Zastanawiam się również, czy po prostu dlatego, że ludzie poprawie z uwagi dostali od dostawcy lub dlatego, że tak mocno wierzył w akupunkturze.

To było dobrze zaprojektowane badania. To miał pewne ograniczenia. Jest używany tylko akupunktura, nie inne składniki tradycyjnej medycyny chińskiej. Liczba zabiegów jest ograniczona. Tak było komunikacji pomiędzy pacjentami i tych, wykonywania akupunktury.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Ból krzyża jest bardzo powszechne. Wiele ludzi cierpi z niego w trakcie danego roku. Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz bóle pleców, które:

 • Budzi cię ze snu

 • Powoduje, że można mieć problemy z kontroli jelit lub pęcherza moczowego

 • Mogą być związane z rakiem

 • Występuje wraz z gorączka lub dreszcze

 • Nie odejdzie lub gorzej z jakiegokolwiek powodu

Z tych objawów, nie tylko iść prosto do alternatywnego uzdrawiania lub akupunktury. Lekarze uważają, że są to "czerwone flagi". Mogą one wskazywać, że ból pleców jest poważny.

Jeśli nie ma żadnych objawów czerwonych flag i chciałbyś spróbować akupunktury, to chyba rozsądne. Upewnij się, akupunktury jest licencjonowane w stanie. Również omówić swój wybór z lekarzem. Wśród bardzo najważniejszych rzeczy jest, aby upewnić się, że igły do ​​akupunktury są czyste i sterylne!

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Badanie to jest ekscytujące, ponieważ stosuje rygorystyczne metody badawcze do terapii alternatywnych. Potrzebujemy więcej tego, aby pomóc nam zrozumieć, co działa i dlaczego. Mam nadzieję, że zobaczymy więcej badań, takich jak ta o alternatywnych praktyk i leków. Jak zbieramy dane, myślę, że również będzie w stanie zachęcić wypłaty ubezpieczenia dla alternatywnych leków, gdy są one okazały się skuteczne.