Cambler

Przewlekłe bólu: moja historia

Przez Loolwa khazzoom

Życie przed bólem

Powrót w dzień, byłem über sportowiec laska: zapalonym rowerzystą, pływakiem i biegacz, instruktor samoobrony dla kobiet, i, co najważniejsze, pasjonat tańca. Na każdej nocy w tygodniu, można złapać mnie w lokalnych klubach, entuzjastycznie tańczyć całą noc.

Wszystko zmieniło się w następstwie hit-and-run, czołowego zderzenia samochodów w 1997 roku, kiedy dołączył do grona milionów ludzi (więcej niż połowa populacji) żyje z przewlekłym bólem. Wracając do systemu opieki zdrowotnej, szybko znalazłem się kręci przez piekło wspólnego do osób poszukujących chronicznego bólu.

Przewlekły ból diabła

I był błędnie odmówił badania, oddalił jako hipochondryka, fizycznie, emocjonalnie szoku poszkodowanej i osuszony finansowo przez samych lekarzy, którzy mieli mi pomóc uzdrowić. W rezultacie skończyło się nie tylko w bólu, ale także w rozpaczy. Do 2004 r., I zatonął tak niskie, że rozważa samobójstwo stało się tak bardzo częścią porannej rutyny, jak pije kawę.

W tym roku, przyjaciel wyciągnął mnie z miejskim mieszkaniu-które miałem stać się boi zostawić i wziął mnie do odwrotu w środku pustyni. W pierwszą noc, płakałam gorzko podczas oglądania elektryzująca zespół tańca wykonać w białym piasku pustyni. Ledwo mógł chodzić, wiedziałem, że na zawsze utraciła zdolność do poruszania się tak namiętnie i energicznie.

Ból przekraczanie

Po tancerze i widzowie w lewo, jednak, jak muzyka blared przez głośniki i łzy spływały mi po twarzy, uniosłem ramiona, część ciała, nie tylko z bólu i zaczął przesuwając je do muzyki. I tak zacząłem tańczyć ponownie.

Po ponownym rozumienia tańca jako coś innego niż skokami, wiruje i fantazyjne nóg, nadal tańczy na moim krawędzi na czas rekolekcji. Ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że krawędź wyprowadza dalej i dalej, aż do czwartego dnia rekolekcji, kiedy byłem w magiczny sposób w stanie oderwać się na parkiecie, jak w poprzednich latach. Łzy, tym razem z zachwytu i wdzięczności, spływały mi po policzkach po raz kolejny.

Taniec z bólu

Od tego czasu, mam zbadać magię i ducha tańca jako potężny i innowacyjne narzędzie do łagodzenia bólu przewlekłego. Użyłem go, aby pomóc uzdrowić siebie, a ja rozwinęły go jako metody, aby pomóc leczyć innych osób cierpiących z powodu bólu.

Poza aspektem fizycznym, użyłem Taniec z Pain ® jako metafora stworzenia dynamicznej emocjonalne i duchowe relacje z bólu tak, że pacjenci nie są już ofiarami depresji, lęku i strachu, ale raczej potężne partnerów tanecznych z nich.

Wreszcie Użyłem Taniec z bólu ® modelu jako narzędzie edukacyjne w prowadzeniu opieki zdrowotnej lekarzy-tak, aby zrozumieć, jak skutecznie i troskliwie pracować z bólem przewlekłym pacjentów.