Cambler

Procedura fluoroskopii

Przegląd procedury

Fluoroskopii jest badanie ruchu struktur ciała - ". Filmu" podobny do X-ray Ciągła wiązki promieniowania rentgenowskiego przepuszcza się przez część korpusu badaniu. Belka jest przesyłany do odbiornika TV tak, że podobny do części ciała, a jej ruch widać w szczegółach. Fluoroskopii, jako narzędzie do przetwarzania obrazu, umożliwia lekarzom patrzeć na wiele układów organizmu, w tym szkieletowych, pokarmowego, moczowego, oddechowego i układu rozrodczego.

Fluoroskopii może być przeprowadzone w celu oceny określonych obszarów ciała, w tym kości, mięśni i stawów, jak również narządów litych, takich jak serce, płuca czy nerki.

Inne związane z tym procedury, które mogą być stosowane do diagnozowania problemów z kości, mięśni lub stawów obejmują rentgenowskie, mielografii ( myelogram ), tomografia komputerowa (CT) skanowania obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) i artrografii. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Przyczyny postępowania

Fluoroskopii jest stosowany w wielu rodzajach badań i procedur, takich jak baru rentgenowskie, cewnikowania serca, artrografii (wizualizacja stawu lub stawów), punkcji lędźwiowej, umieszczenie dożylne (IV) cewniki (puste rurki żył lub dodaje do tętnic), Pielografia, hysterosalpingogram i biopsje.

Fluoroskopii może być stosowany sam jako procedury diagnostycznej, lub mogą być stosowane w połączeniu z innymi środkami lub procedurami diagnostycznymi lub terapeutycznymi.

W baru rentgenowskiego fluoroskopii stosować pojedynczo umożliwia lekarzowi patrz ruch jelitach baru przechodzi przez nie. W cewnikowania serca, fluoroskopii stosuje się jako dodatek w celu umożliwienia lekarza w celu uzyskania przepływu krwi w tętnicach wieńcowych, w celu oceny występowania zatorów tętniczych. Do wprowadzania cewnika dożylnego, fluoroskopii pomaga lekarzowi w wprowadzeniu cewnika w określonym miejscu wewnątrz korpusu.

Inne zastosowania fluoroskopii obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Lokalizowanie ciał obcych

 • Obraz zastrzyki znieczulające przewodnikiem lub do stawów kręgosłupa

 • Przezskórna vertebroplasty. Minimalnie inwazyjne procedury stosowane do leczenia złamań kompresyjnych kręgów kręgosłupa

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić fluoroskopii.

Ryzyko związane z procedurą

Możesz poprosić lekarza o ilość promieniowania stosowanego w trakcie postępowania i zagrożeń związanych z danej sytuacji. To jest dobry pomysł, aby zachować zapis swojej przeszłości narażenia na promieniowanie, takich jak poprzednie skanowanie i inne rodzaje promieniowania X, tak aby można było poinformować lekarza. Ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie może być związana z łączną liczbę badań rentgenowskich i / lub terapii w długim okresie czasu.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, należy powiadomić lekarza. Narażenie na promieniowanie w czasie ciąży może prowadzić do wad wrodzonych.

Jeśli stosuje się barwniki kontrastujące, istnieje ryzyko reakcji alergicznej barwnika. Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, środki kontrastowe, jodu, lub lateks należy powiadomić swojego lekarza. Ponadto, u pacjentów z niewydolnością nerek lub innymi zaburzeniami czynności nerek powinni powiadomić o tym lekarza.

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub chorób może wpływać na prawidłowość procedury fluoroskopii. Ostatnie baru Procedura rentgenowskie może kolidować z ekspozycją brzusznej i dolnej części pleców.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Specyficzny rodzaj procedury lub badania są wykonane zadecyduje, czy konieczne jest przygotowanie przed zabiegiem. Lekarz poinformuje o wszelkich instrukcji preprocedure.

 • Powiadomić lekarza, jeśli kiedykolwiek miał reakcję na dowolny barwnik kontrastowy, lub jeśli pacjent ma uczulenie na jod.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, należy powiadomić lekarza.

 • Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Fluoroskopii może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i praktyk lekarza.

Generalnie, fluoroskopii następująco ten proces:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież lub biżuterię, które mogą wpływać na narażenie powierzchni ciała, które mają być badane.

 2. Jeśli pojawi się prośba, aby usunąć ubranie, będziesz mieć suknię na zużycie.

 3. Substancja kontrast może mieć, zależnie od rodzaju procedury, która jest wykonywana za pośrednictwem przełykaniu, lewatywy, lub dożylnej (IV) Pozycja w dłoni lub ramienia.

 4. Zostanie umieszczony na stole rentgenowskim. W zależności od rodzaju postępowania, możesz zostać poproszony, aby przyjmować różne pozycje, przenieść określoną część ciała, lub wstrzymać oddech w odstępach podczas fluoroskopii jest wykonywana.

 5. Dla procedur, które wymagają włożenia cewnika, takich jak cewnik sercowy lub umieszczenie cewnika do wspólnych lub innych części ciała, dodatkowe miejsce insercji linii może być wykorzystane w pachwinie, łokciowego lub innej strony.

 6. Specjalny skaner rentgenowski będą wykorzystywane do produkcji fluoroskopii obrazy budowa ciała badane i leczone.

 7. Barwnik lub kontrast substancja może być wtryskiwany do przewodu IV w celu lepszej wizualizacji narządów lub badanej struktury.

 8. W przypadku artrografii (wizualizacji stawu), cały płyn w złączu można odciągnąć (wycofane z igłą) przed wstrzyknięciem substancji kontrastu. Po kontrast wstrzykuje, możesz zostać poproszony, aby przenieść połączenie na kilka minut w celu równomiernego rozprowadzenia substancji kontrast w całym stawie.

 9. Rodzaj procedury są wykonywane i badane części ciała i / lub traktowane będzie określić długość postępowania.

 10. Po procedura została zakończona, linia IV zostanie usunięty.

Podczas fluoroskopii sobie nie jest bolesne, szczególnie przy czym procedura ta wykonywana jest bolesne, takich jak wstrzyknięcia do stawu lub dostępu do tętnicy lub żyły dla angiografii. W tych przypadkach, radiolog podejmie wszelkie możliwe środki komfort, co może obejmować znieczulenie miejscowe, sedacji lub znieczulenia ogólnego, w zależności od danej procedury.

Po zabiegu

Rodzaj wymaga opieki po operacji zależeć będzie od rodzaju fluoroskopii, który jest wykonywany. Niektóre procedury, takie jak cewnikowania serca, wymaga okresu rekonwalescencji kilku godzin z unieruchomienia nogi lub ramienia, gdzie został wstawiony cewnik sercowy. Inne procedury mogą wymagać mniej czasu na wyzdrowienie.

Jeśli zauważysz jakiś ból, zaczerwienienie i / lub obrzęk w miejscu IV po powrocie do domu w następstwie zabiegu, należy powiadomić lekarza, ponieważ może to wskazywać na zakażenie lub innego typu reakcji.

Lekarz poda bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące opieki po badaniu lub zabiegu.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejska Akademia ortopedów

Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i ludzkiego rozwoju

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine