Cambler

Po operacji kręgosłupa: do domu

Szybciej stają się aktywne, szybciej wrócisz do normalnego trybu życia. W tym samym czasie, trzeba chronić swoje uzdrowienie z powrotem. Podnieś swój poziom aktywności w wolnym, ale stałym tempie. Możesz także zobaczyć fizjoterapeuta w tym czasie. Postępuj zgodnie z wytycznymi lekarz lub fizjoterapeuta daje.

Kobieta idzie do skrzynki pocztowej. Twoje pierwsze tygodnie

Będziesz prawdopodobnie czuje słaby i zmęczony na początku, ale powinieneś czuć się trochę silniejszy każdego dnia. Twój ból może być nacięcie. Możesz także odczuwać ból, mrowienie lub drętwienie w plecach lub nogach. Wszystkie z tych objawów, należy zmniejszyć jak nerwy leczyć. Ruszaj się jak możesz, bez dokonywania wzrost bólu.

Program walking

Chodzenie jest najlepszym ćwiczeniem dla Ciebie po operacji kręgosłupa. Wzmacnia się mięśnie pleców i nóg, zwiększa wytrzymałość i łagodzi stres. Zacząć od chodzenia po domu. Budować na kilka spacerów dziennie. Może się okazać, że warto wyznaczyć sobie cel. Porozmawiaj z lekarzem lub fizjoterapeuta o ustalenie bezpiecznego, realistyczny cel dla siebie.

Zapobieganie porażki

Zwiększona ból przez ponad 2 godziny po aktywności oznacza zrobiłeś zbyt wiele zbyt szybko. Kiedy czujesz ból, zwolnić i zwrócić większą uwagę na postawy i ruchów. O około szóstego tygodnia po zabiegu, powinien być na dobrej drodze do uzdrowienia. Ale ból nadal niech będzie przestrogą, aby spowolnić.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli:

  • Poczuj trwałe lub silny ból, osłabienie lub drętwienie w plecach lub nogach.

  • Drenaż anons, obrzęk lub zaczerwienienie wokół wzrosła nacięcia.

  • Masz gorączkę, silne bóle głowy, lub uczucie skrajnego zmęczenia.

  • Ma trudności z oddychaniem.

  • Mają trudności z kontrolą pęcherza lub jelit.

  • Mieć obrzęk i tkliwość w nogach.