Cambler

Bez recepty leki przeciwbólowe i ich zagrożenia

Półki aptek mają tak wiele możliwości wyboru ponad-the-counter (OTC) leków przeciwbólowych, które mogą wydawać się trudne do znalezienia, który Ci się nie podoba. Jednak OTC przeciwbólowe można podzielić tylko dwóch głównych typów: acetaminofen i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Paracetamol jest dostępny jako lek generyczny i nazwą Tylenol. Jest także powszechnie nazywane paracetamol lub skrócone APAP. Znajdziesz kilka różnych NLPZ, takich jak ibuprofen (Advil, Motrin, i inne), naproksen (Aleve i innych), aspiryna i ketoprofenu. Niektóre leki, takie jak EXCEDRIN dodatkową siłę połączyć paracetamol i aspirynę.

Trzeba recepty na zakup większości opioidów. Ale jeden opioid lek przeciwbólowy o nazwie kodeina można znaleźć w niektórych leków OTC. Można go znaleźć w wielu tłumiące kaszel. Jest to także w leki przeciwbólowe oraz paracetamol. Kodeina może powodować senność, więc trzeba być ostrożnym, gdy biorąc go.

Korzystanie bez recepty leki przeciwbólowe

Paracetamol i NLPZ są zarówno dobre w leczeniu gorączki i wiele rodzajów bólu. Należą do nich ból gardła, niskie ból pleców, ból po zabiegu, i ból z przeziębienia, grypy i zapalenia zatok. Paracetamol obniża gorączkę i łagodzi ból poprzez działanie na części mózgu, które kontrolują bólu i temperatury ciała. NLPZ zmniejszają ból i gorączkę, zmuszając organizm do mniejszej ilości środków chemicznych, jak hormony zwane prostaglandyny. Chemikalia te odgrywają ważną rolę w regulacji temperatury ciała. Mogą również podrażniać zakończenia nerwowe, powodując ból.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, są szczególnie dobre w łagodzeniu bólu i zapalenia z obrzękiem, takich jak skurcze menstruacyjne i skręcenia mięśni. Paracetamol nie pomaga z zapaleniem, ale to jest dobre na bóle głowy i stawów ból.

Ryzyko OTC leki przeciwbólowe

Większość ludzi nie myśli o OTC leki przeciwbólowe jak niebezpieczne, ponieważ nie trzeba recepty na ich zakup. W większości przypadków, są one całkiem bezpieczne i wykorzystywane są tak skierowane. Ale mogą mieć jakieś poważne ryzyko, zwłaszcza jeśli nie postępować zgodnie ze wskazówkami.

NLPZ czasami powodować krwawienia z żołądka i przewodu pokarmowego u osób starszych i innych osób. Dzieje się tak nawet w normalnych dawkach. Ponadto, dzieci i młodzieży do lat 18 nie powinni przyjmować aspirynę. Może powodować rzadkie, ale potencjalnie śmiertelną chorobę zwaną zespołem Reye'a.

Jednym z najpoważniejszych problemów, z OTC przeciwbólowych zabiera zbyt wiele z nich w dowolnym momencie. Jeśli wziąć więcej leku niż jest to zalecane, może powodować problemy zdrowotne. Jeśli często zbyt dużo paracetamol, może to spowodować poważne uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć. Paracetamol jest najczęstszą przyczyną ostrej niewydolności wątroby w USA przedawkowanie NLPZ może powodować choroby nerek i niewydolność nerek lub poważne krwawienie żołądka.

Niektóre leki na kaszel i przeziębienie i leki na alergie mogą zawierać paracetamol lub NLPZ wraz z innymi składnikami. Dlatego tak ważne jest, aby uważnie czytać etykiety wszystkich leków, które mogą Ci się bierze. W ten sposób nie będzie przypadkowo przyjmować podwójnej dawki tego samego rodzaju leku w dwóch różnych produktów.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że wiele leki przeciwbólowe na receptę zawierają paracetamol lub leki z grupy NLPZ. Przykładami są Lortab, Percocet i Vicodin. Jeśli lekarz daje receptę na lek, ból, upewnij się, że rozumiem, co jest w tym medycyny. Nie należy łączyć go z podobnymi leków OTC, czy to będzie można umieścić na ryzyko przedawkowania. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien.

Innym problemem jest podejmowanie leki przeciwbólowe przez wiele dni. Większość z tych leków ma zalecaną maksymalną liczbę dni, że należy je wziąć. Poszukaj informacji na etykiecie produktu. Niektóre leki można bezpiecznie stosować w długim okresie przewlekłego bólu, takich jak zapalenie stawów. Należy porozmawiać o tym z lekarzem.

Przeciwbólowe mogą szkodliwie reagować z innymi lekami, w szczególności leki przeciwzakrzepowe. Jeśli wziąć jakieś leki na receptę, zapytać lekarza, czy należy unikać bez recepty leki przeciwbólowe. Również niektóre leki przeciwbólowe bez recepty mogą niektóre choroby medycznych gorzej. Więc dowiedzieć się od lekarza, które z nich są bezpieczne dla Ciebie.

Alkohol jest problemem w niektórych OTC przeciwbólowe, zwłaszcza acetaminofenu. Biorąc paracetamol i picie alkoholu może prowadzić do uszkodzenia wątroby i niewydolności. Jeśli często mają trzy lub więcej drinków dziennie, porozmawiać z lekarzem przed podjęciem paracetamol. Alkohol może również zwiększać ryzyko NLPZ za spowodowania krwawienia z przewodu pokarmowego i wrzody. Alkohol nigdy nie należy stosować lek przeciwbólowy OTC zawierających kodeinę. Mieszanie alkoholu i opioidów może powodować trudności w oddychaniu, a nawet śmierć.

Należy zachować szczególną ostrożność przy podawaniu bez recepty leki przeciwbólowe dla dzieci. Używaj tylko specjalnego urządzenia, które pochodzi z pakietu do odmierzania dawki. I nigdy nie dać dziecku więcej niż zalecana dawka. Sprawdź także, czy inne leki dziecko przyjmuje się upewnić, że nie są przypadkowo podwójne dozowanie.

Dodatkowe obawy kodeina

Leki zawierające kodeinę może czujesz się bardzo senny. To może być niebezpieczne dla Ciebie i tych wokół ciebie. W wielu przypadkach leki z kodeina mają być podjęte przed snem, więc upewnij się, że po wszystkich kierunkach starannie.

Jeśli karmisz piersią i biorąc kodeinę, twoje mleko z piersi ma kodeiny w nim. To może umieścić swoje dziecko na ryzyko przedawkowania kodeiny. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed użyciem OTC, który ma kodeiny w nim.