Cambler

Ból pleców objawy i przyczyny

Ból pleców: objawy i przyczyny

Częstą przyczyną łagodnego do ciężkiego bólu krzyża jest często mechaniczne, takie jak nagły ruch podczas działań, takich jak sport i projektów domu poprawy. Dowiedz się więcej na temat objawów i przyczyn bólu pleców ›

Górnej części pleców

Bólu górnej części pleców jest dowolny typ bólu lub dyskomfortu całej tylnej powierzchni górnej części klatki piersiowej i brzucha. Górnej części pleców obejmuje łopatki i gdzie klatka piersiowa łączy się z klatki piersiowej (obwód klatki piersiowej) kręgosłupa. Górna część pleców jest również określana jako środkowej pleców lub klatki piersiowej kręgosłupa.

Większość ludzi doświadcza bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. Jednak górna część pleców ból nie jest tak powszechne jak ból w dole pleców, co jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą i absencji w pracy, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu. Górnej części pleców nie jest tak powszechne, ponieważ kręgosłup piersiowy nie porusza jak kręgosłup w dolnej części pleców i szyi.

Dowiedz się więcej o górnej ból pleców ›

Ból pleców

Ból krzyża może wahać się od łagodnego, matowa, przykry ból, na trwałe, ciężką, wyłączenie bólu w dolnej części pleców. Ból w dolnej części pleców może ograniczyć mobilność i zakłócać normalnego funkcjonowania i jakości życia.

Ból szyi jest ból występujący w obszarze kręgów szyjnych w szyjce. Ze względu na położenie i zakres ruchu, szyja jest często pozostawiane bez ochrony i podlega kontuzji.

Bóle pleców lub karku mogą być ostre, które przychodzi na nagle i intensywnie, lub przewlekłe, które mogą trwać przez kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. Ból może być ciągły lub przerywany.

Dowiedz się więcej na temat bólu pleców ›