Cambler

Powrót leczenie bólu

Leczenie bólu krzyża

Ból krzyża może się wahać od łagodnego, nudne i irytujące uporczywego, ciężkiego i obezwładnia ból. Ból w dolnej części pleców może ograniczyć mobilność i zakłócać normalnego funkcjonowania. Dowiedz się więcej o zabiegi na ból w dole pleców ›

Ważenia ryzyka, korzyści z operacji kręgosłupa

Miliony ludzi wystąpić problemy z kręgosłupem, które powodują ból lub niepełnosprawność. Z nich, mała liczba będzie dążyć ulgę poprzez operację.

"Operacja kręgosłupa jest mniej inwazyjne i odzysku jest znacznie szybsze niż to było 10 do 15 lat temu. Mimo to, większość ludzi głównym Procedura wyboru tylko w ostateczności", mówi Thomas J. Errico, MD, ortopeda w Nowym Jorku Miasto.

Przyczyny operacji kręgosłupa zazwyczaj zmieniają się z wiekiem osoby:

  • Nastolatki mogą rozważyć operację aby skorygować zniekształcenia. Należą do nich skoliozy lub krzywizny kręgosłupa.

  • Dorośli w wieku od 20 do 50 najczęściej mają problemy z dyskami, które zdegenerowanych lub wymknął się z pozycji. Może to spowodować poważne bóle pleców i nóg.

  • Osoby starsze mogą mieć zwężenie kanału kręgowego. To zwężenie kanału kręgowego, które mogą naciskać na nerwy prowadzące do nóg.

Dowiedz się więcej na temat operacji kręgosłupa ›

Masażu na bóle pleców

Wielu dorosłych w Europie wymaga leczenia bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. W rzeczywistości, szacuje się, że osiem z 10 osób doświadcza bólu pleców i że jest to jeden z najczęstszych problemów medycznych. Gdy tradycyjna medycyna nie uśmierzać ból, wiele osób zwraca się do alternatywnych metod leczenia, takich jak gabinet masażu.

"Masaż może być bardzo korzystne dla pleców", mówi Kathleen Clayton, licencjonowany terapeuta masażu i rzecznik Europejskiego Massage Therapy Association. Leczenie jest dostosowane specjalnie do potrzeb każdego człowieka, a terapeuta jest odpowiedzialny za określenie odpowiedniego poziomu dotykowego i technikę do wykorzystania.

Dowiedz się więcej o masażu na bóle pleców ›