Cambler

Jak to plecak twojego dziecka?

Wszystkich fizycznych obciążeń uczniowie muszą ramieniu, ich plecaki są prawdopodobnie najcięższy.

Zapchane wszystko z obiadów do notebooków, torby mogą powodować sztywne karki, obolałe ramiona i obolałe plecy. Consumer Product Safety Commission stwierdziła, że ​​w ciągu jednego roku, ponad 21.000 dzieci w wieku od 5 do 14 patrz lekarzom dolegliwości związanych z plecaka.

"Dodatkowy stres umieszczone na grzbiecie i barku od ciężkich ładunków powoduje niepotrzebne problemy zdrowotne ", mówi Charlotte B. Alexander, MD, Europejskiej Akademii Surgeons ortopedyczne. Ból pleców u dzieci nie jest już rzadkością. Pakiety zazwyczaj męczy się i mięśnie naramienne, gdy obciążenie jest więcej niż 20 procent masy ciała dziecka.

Słabo wyposażone lub zużyte plecak może pogorszyć postawę lub utrudniać krążenie, powodując drętwienie lub mrowienie rąk, mówi Jan K. Richardson, Ph.D., profesor fizykoterapii i były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Terapii fizyczny.

"Czy Twoje dzieci korzystać z obu pasów i częste przystanki na swojej szafce w ciągu dnia, aby uniknąć przenoszenia wszystkich swoich książek na raz, i pozostawić nie-temperatury w domu," mówi. "Przede wszystkim zachęcam dzieci, aby powiedzieć, czy są one ból lub dyskomfort przed mają problem staje się poważny.''

Łatwe na plecach

Oto wskazówki, jak zmniejszyć obciążenie na dziecko:

  • Kup pakiet z szerokimi, wyściełanymi ramiączkami, aby zminimalizować nacisk na ramiona i obojczyk.

  • Rozważ ciężar pustego opakowania za. Skóra jest modne, ale to cięższe niż nylon.

  • Nosić na obu ramionach paczkę do rozprzestrzeniania wagi; zacisnąć pasy trzymać go około 2 cm powyżej talii.

  • Załaduj najcięższe przedmioty najbliżej ciała, aby złagodzić obciążenie pleców i mięśni brzucha, i starać się utrzymać wszystko na swoim miejscu.

  • Należy stosować odpowiednie techniki podnoszenia podczas podnoszenia ciężkich pakiet. Zginać kolana, a nie oba pochylony nad.

  • Użyj pasek biodrowy, aby pomóc ustabilizować cięższe obciążenia.

  • Rozważmy plecak na kółkach, które ułatwiają długie spacery.

  • Ciężki, niewykorzystany materiał przechowywać w szafce, jeśli to możliwe.