Cambler

Iniekcje kortykosteroidów znieczuleń

(Zastrzyki sterydowe znieczuleń)

Przegląd procedury

W najprostszych słowach, zewnątrzoponowe wstrzyknięcia kortykosteroidów jest sposób dostarczania leków przeciwbólowych szybko w organizmie za pomocą strzykawki. Lek jest dostarczany do obszaru zewnątrzoponowego, które jest wypełnione gruby obszar, który obejmuje rdzeń kręgowy i chroni go i okoliczne nerwy przed uszkodzeniem.

Czasami efekt jest tymczasowy, ale czasami te świadczenia nadal nawet po sterydy straciły skuteczność.

Przyczyny postępowania

Jeśli występują intensywne, nieuleczalnej ból w nogach i ramionach od zapalnym nerwów rdzeniowych, następnie zewnątrzoponowe wstrzyknięcia sterydów, które mogą być korzystne traktowanie szybko dać ulgę. Często ten ból jest spowodowany zwężeniem dróg, przez które podróżują z nerwów kręgosłupa do rąk i nóg. To zwężenie może spowodować zapalenie nerwów rdzeniowych.

Wiele chorób może przyczynić się do tego zwężenia, włącznie z przepukliną dysków "ślizgał się" kręgowego, wspólne torbiele kości, pobudza lub wiązadła zagęszczające kręgosłupa z uwagi na rdzeniu stawów.

Po wstrzyknięciu, steroidy mają działanie przeciwzapalne, który otwiera się te fragmenty i zapewnia ulgę w bólu.

Ryzyko związane z procedurą

Zewnątrzoponowe wstrzyknięcia kortykosteroidów jest ogólnie dobrze tolerowany, ale może wystąpić działania niepożądane, takie jak:

 • "Sterydy flush" lub zaczerwienienie twarzy i klatki piersiowej, wraz ciepła i wzroście temperatury o kilka dni

 • Problemy ze snem

 • Niepokój

 • Miesiączkowania zmiany

 • Retencji wody

 • W rzadkich przypadkach, ból, że faktycznie zwiększa na kilka dni, zgodnie z procedurą

Poważne powikłania są bardzo rzadkie, ale mogą obejmować:

 • Reakcja alergiczna

 • Krwawienie

 • Uszkodzenia nerwów

 • Zakażenie

 • Paraliż

Przed zabiegiem:

 • Zewnątrzoponowe wstrzyknięcia kortykosteroidów jest zwykle w warunkach ambulatoryjnych. Będzie przybywać w gabinecie lekarskim i może być konieczna zmiana w sukni chirurgicznej, aby ułatwić proces wtrysku.

 • Możesz poprosić o łagodne uspokojenie dla procedury, ale większość pacjentów otrzymywać tylko znieczulenie miejscowe.

 • Jeśli masz cukrzycę, alergię na kontrastują barwnik, lub niektórych innych chorób medycznych, będziemy chcieli, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem, zanim się procedury.

Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnych przygotowań.

Podczas procedury

Zewnątrzoponowe wstrzyknięcia kortykosteroidów jest procedura dość prosta:

 1. Lekarz będzie użyć aparatu rentgenowskiego pokazu ruchomych obrazów na ekranie, aby poprowadzić igłę, jak on lub ona sprawia, że ​​zastrzyk i upewnić się, że igła jest w odpowiednim miejscu.

 2. Ponadto barwniki kontrastujące jest wtryskiwany w miejscu, aby zagwarantować, że lek będzie dokładnie podróżujących na którym musi wchodzić w przestrzeń nadtwardówkowa.

 3. Lekarz wstrzyknie sam lek kortykosteroidami, często wraz z znieczuleniu miejscowym, aby pomóc w łagodzeniu bólu.

Po zabiegu

Gdy procedura jest wykonywana, możesz wrócić do domu. Zazwyczaj, będziesz w stanie wrócić do normalnej działalności w dniu następnym. Steroidy zwykle rozpocząć pracę w ciągu jednego do trzech dni, ale w niektórych przypadkach może być konieczne do tygodnia odczuwać korzyści.

Wiele osób uzyskać kilka miesięcy bólu i poprawę funkcji z zastrzyków. W przypadku wtrysku jest skuteczna, może ona zostać powtórzony. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli nie doświadczają bólu, porozmawiaj z lekarzem. To może być znak, że ból pochodzi z jakiegoś innego miejsca niż nerwów rdzeniowych.