Cambler

Naprawdę można rzucić z powrotem?

Kilka dni temu, pacjent powiedział: "Byłem w pracy w ogrodzie, a ja rzuciłem się wycofać." Potem zapytał: "Kiedy rzucać z powrotem, co dokładnie dzieje się i gdzie się udać? A jak masz go z powrotem?" To były dobre pytania i te, na które nie mam gotowych odpowiedzi.

Faktem jest, że nie można rzeczywiście rzucić z powrotem - jest to figura retoryczna, lub, jeśli dosłownie, to mit. Jednak doświadczenie nagłego, silnego bólu pleców nie jest mitem dla osoby cierpiącej przez niego. A może to z pewnością wrażenie, że niektóre główne struktury w plecach przeszły, albo, że aby poczuć się lepiej coś musi być zwrócony w oryginalnym miejscu. Jeśli widać wewnątrz bolesnej tyłu - i coraz bardziej, możemy, z badań obrazowych, takich jak rezonans magnetyczny (MRI) lub tomografii komputerowej (CT) - jeden będzie powszechnie zobaczyć normalnej anatomii lub łagodne zaburzenia, które mają nic wspólnego z bólem nawet w obliczu rozdzierający objawów.

Wyrzucanie z powrotem: nadal tajemnicą

Kiedy ludzie mówią, że wrzucono ich z powrotem, co zazwyczaj oznacza to, że podczas wykonywania określonego ruchu (np. skręcenia lub zgięcia do przodu) rozwinęły ból nagły i silny. Lędźwiowej jest najczęstszym miejscem do tego rodzaju bólu, a jednocześnie istnieje kilka przyczyn tego problemu, w tym skurcze mięśni, zapalenie stawów, i, rzadziej, "spadł" lub pękniętego dysku lub nawet złamania, bo jest często tajemniczy.

Wiele osób zakłada, że ​​"wyrzucony" z powrotem jest wynikiem dyskopatii dysku (lub wybrzuszenia lub pęknięcia), co oznacza, że ​​dysk został rozciągnięty lub "spadł" na miejscu i naciska na nerw. (To może być tam, gdzie pojęcie "wyrzucony" pochodzi.), Ale częściej niż nie, płyta nie może być oskarżany o bólu pleców. Jeszcze rzadsze przyczyny silnego bólu pleców są infekcje i nowotwory, na szczęście, wszystkich ból pleców, te stanowią mniej niż 1 procent przypadków. W przypadku braku oczywiste uszkodzenia (na przykład w wypadku samochodowego), nagłe "przemieszczanie" kości kręgosłupa nie jest typową przyczyną nagłej pleców. Pomimo wszystkiego, co wiadomo na temat bólu pleców, nadal nie wiem, dlaczego zdarza się ból pleców, ale po prostu nie rozumiem, to na tyle dobrze, aby zidentyfikować przyczynę w większości przypadków.

Traktowanie "wyrzucane"

Dla wielu osób z bólem pleców, nazwa choroby jest znacznie mniej ważne niż to, co można zrobić, aby zmniejszyć ból. Nawet jeśli diagnoza może czasami kierowania wyborem leczenia dla większości powszechnych przyczyn bólu pleców, zabiegi są podobne. Oto niektóre z najbardziej popularnych opcji:

 • Fizykoterapia - może to być program rozciągania i ćwiczeń, informacje dotyczące postawy i jak bezpiecznie podnosić przedmioty.

 • Powyżej recepty lub na receptę, leki - środki przeciwbólowe, środki przeciwzapalne i rozluźniające mięśnie są wśród najbardziej skuteczne i często potrzebne są tylko przez krótki czas.

 • Opieka chiropraktyka - Niektórzy ludzie doświadczają więcej szybką ulgę w bólu z terapii chiropraktyka.

 • Komplementarne i alternatywne metody leczenia - Zabiegi, takie jak akupunktura i masaż może być pomocny, choć większość z nich to niesprawdzone środki.

 • Zastrzyki i chirurgia - Jeśli ból nagły i poważny nie okazują się być z powodu pękniętego (lub przepuklina) płyty i inne sposoby leczenia okażą się nieskuteczne, wstrzyknięcie kortykosteroidów z długo działającym środkiem znieczulającym, może być uzasadnione, ponieważ może być operacja.

Szczegółowe zalecenia zależy od indywidualnej sytuacji. Porozmawiaj z służby zdrowia w celu uzyskania porady na temat oceny i leczenia.

Jak uniknąć kłopotów z powrotem więcej

Jest to liczba rozsądnych sposobów zmniejszenia ryzyka nawrotu bólu pleców, w tym:

 • Stracić zbędne kilogramy.

 • Noś wygodne, dobrze amortyzujące buty z niskim obcasie.

 • Spokojnie na plecach - kiedy trzeba przenieść ciężki przedmiot, uzyskać pomoc, podzielić się pakiet, lub korzystać z Dolly, a nie robić to na własną rękę.

 • Dostosować terminal komputerowy i stanowiska pracy lub mają "ergonomiczną ocenę" przez pracodawcę, aby sprawdzić, czy środowisko pracy przyczyniły się do pleców.

 • Regularnie rozciągać i ćwiczenia.

 • Porozmawiaj z lekarzem o podjęcie dodatkowego wapnia, witaminy D i program obciążania-ćwiczeń, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy i złamań. Może być także zalecane dodatkowe leki budujące kości.

Najważniejsze

Czasem wyrażenie używane do opisu doświadczenia lub choroby nabiera znaczenia i sensu poza to, co naprawdę zasługuje. Pojęcie "wyrzucanie z powrotem" jest jednym z takich zdanie. Sugeruje strukturalny problem z tyłu, który nie jest obecny w większości przypadków. Zamiast oświetlania chorobę, to wprowadza w błąd terminowe i należy prawdopodobnie porzucone. Nie zdziw się, jeśli lekarz używa różnych terminów do opisania choroby pleców niż ty, lub jeśli różni lekarze używają różnych terminów (np. szczep, skurcz mięśni, więzadeł urazu lub chorobą zwyrodnieniową dysku), ponieważ trudno prawdą jest, że większość ból pleców jest trudne do nazwy.