Cambler

Co to jest zwężenie kanału kręgowego?

Zwężenie kanału kręgowego jest chorobą, w której kanał kręgowy zwęża i zaciska nerwy, powodując pleców i ból nogi.

U dorosłych w wieku 50 lat i starszych, ryzyko zachorowania wzrasta zwężenie kręgosłupa, chociaż młodzi ludzie, którzy urodzili się z małym kanału kręgowego mogą również objawy. Starzenie może spowodować więzadła (tkanki, które łączą kręgosłup i kości), aby stać się grubsze i tarcze między kręgami rozbić. Przyrosty zwanych ostróg kostne mogą występować w kości, do kanału kręgowego.

Objawy kręgowego należą ból i trudności z chodzeniem, a także drętwienie, mrowienie, uczucie gorącej lub zimnej, osłabienie lub ciężki, zmęczony uczucie w nogach. Osoba może także wystąpić niezręczność lub częste upadki. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy porozmawiać z lekarzem. On lub ona może polecić leki przeciwbólowe lub zastrzyki kortykosteroidów, aby zmniejszyć obrzęk i ból, zmiany postawy, fizjoterapia, lub zmniejszenie masy ciała. Operacja może być także rozwiązaniem.

Leczenie chirurgiczne na zwężenie kanału kręgowego jest uważany po nonsurgical środki nie przewidują znaczącą poprawę w zakresie objawów, a gdy korzyści z zabiegu są uważane za większe niż potencjalne zagrożenia. W niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny może być pilna sprawa z powodu rozwoju ciężkie osłabienie lub utratę funkcji jelit i pęcherza moczowego.

Wspólne procedury chirurgiczne stosowane w leczeniu zwężenie kanału kręgowego:

Dekompresja. To jest operacja, która polega na usunięciu kości i tkanek miękkich kręgosłupa, które są szczypanie nerwy. Procedurę tę określa się również jako " laminektomię. "

Unieruchomienia kręgów. Zabieg ten przeprowadza się, gdy jest przyczynia deformacja kręgu lub skrzywienie kręgosłupa i obejmuje stałe fuzji dwóch lub więcej kręgów ze sobą. Kawałek kości, zwykle wykonane z biodra, służy do zakończenia syntezy. Śruby i pręty mogą być wykorzystywane do przytrzymywania razem kości, podczas gdy naprawiać, a także może ułatwić szybsze odzyskiwanie.

Chociaż nie jest leczenie zwężenie kanału kręgowego, zapobieganie powinno być głównym celem. Pobyt sprawny fizycznie i regularne ćwiczenia fizyczne mogą przyczynić się do zdrowszego kręgosłupa poprawiając wytrzymałość i wzmocnienie mięśni pleców. Utrzymywanie zdrowej wagi może być również korzystne, ponieważ zmniejsza obciążenie umieszczone na grzbiecie. Palenie powinno być unikane lub przerwane, ponieważ może powodować zwyrodnienie kręgosłupa szybciej niż normalnego procesu starzenia.