Cambler

Ból pleców

Ból pleców fakty

Ból pleców jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w całej tylnej części swojego tułowia, od bioder w górę przez szyję. Ból pleców jest drugim najczęściej zgłaszanym problemem według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu. Dowiedz się więcej na temat bólu pleców ›

Objawy bólu dolnej części pleców

Ból w dole pleców mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Bóle pleców z powodu zakażenia lub zapalenia może towarzyszyć gorączka, mając na uwadze, bóle pleców spowodowane fibromialgii mogą obejmować objawy takie jak bezsenność i zmęczenie. Zakres objawów, które mogą występować w dolnej części pleców są:

  • Niepokój

  • Depresja

  • Zmęczenie

Dowiedz się więcej o objawy ból w dole pleców ›

Zabiegi dla dolnej części pleców

Ból krzyża może wahać się od łagodnego, matowa, przykry ból, na trwałe, ciężką, wyłączenie bólu w dolnej części pleców. Ból w dolnej części pleców może ograniczyć mobilność i zakłócać normalnego funkcjonowania.

Ból krzyża jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych, przed którymi stoi dziś społeczeństwo. Rozważ te statystyki z National Institutes of Health:

  • Osiem na dziesięć osób ma ból pleców w pewnym momencie w ich życiu.

  • Ból pleców jest częstą przyczyną ograniczenia aktywności u dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Nawet przy dzisiejszej technologii, dokładna przyczyna bólu krzyża może być trudne do określenia. W większości przypadków ból pleców może być objaw wielu różnych przyczyn, w tym dowolny lub kilka z następujących:

Dowiedz się więcej na temat metod leczenia bólu krzyża ›

Życie z bólem pleców

Może nie zawsze jest jak poświęcenie czasu na ćwiczenia, ale to zostało udowodnione, aby pomóc uniknąć bólu pleców. Jeśli tak się zaledwie 15 minut ćwiczeń z tyłu trzy razy w tygodniu, będzie przejść długą drogę w kierunku wzmocnienia swoich pleców, szyi, ramion i mięśnie. Będziesz także bardziej elastyczne i mniej prawdopodobne, aby spowodować obrażenia pleców. Ćwiczenia w następujących slajdach są przeznaczone specjalnie do zapobiegania bólu pleców. Należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej wykonywania rutynowych.

Dowiedz się więcej na temat życia z bólem pleców ›

Osobista historia: taniec z bólu

Powrót w dzień, byłem über sportowiec laska: zapalonym rowerzystą, pływakiem i biegacz, instruktor samoobrony dla kobiet, i, co najważniejsze, pasjonat tańca. Na każdej nocy w tygodniu, można złapać mnie w lokalnych klubach, entuzjastycznie tańczyć całą noc.

Wszystko zmieniło się w następstwie hit-and-run, czołowego zderzenia samochodów w 1997 roku, kiedy dołączył do grona milionów ludzi (więcej niż połowa populacji) żyje z przewlekłym bólem. Wracając do systemu opieki zdrowotnej, szybko znalazłem się kręci przez piekło wspólnego do osób poszukujących chronicznego bólu.

Czytaj więcej ›