Cambler

Białaczka

Fakty białaczki

Białaczka jest nowotworem białych krwinek. Komórki białaczkowe wyglądać inaczej niż normalne komórki i nie działa prawidłowo. Dowiedz się więcej ›

Objawy: białaczka

Białaczka to nowotwór białych krwinek, które pomagają walczyć infekcję. Z białaczką, twój szpik kostny, gąbczasta tkanka wewnątrz kości, wytwarza nieprawidłowe białe krwinki. Te nieprawidłowe białe krwinki rosną szybko, rozłożone do krwiobiegu, a wyparcie zdrowych białych komórek krwi, krwinki czerwone i płytki krwi.

Nieprawidłowe białe krwinki nie są w stanie zwalczyć infekcję tak skutecznie jak w normalnych białych krwinek, powodując zwiększenie infekcji. Nieprawidłowe białe krwinki gromadzą się również w narządach ciała, takich jak śledziony, wątroby, węzłów chłonnych, jąder i mózgu, i zakłócać normalne funkcjonowanie narządów.

Dowiedz się więcej o białaczce ›

Leczenie: Leczenie białaczki wprowadzenie

Leczenie białaczki zależy od rodzaju białaczki osoba. Zależy on również od tego, czy pacjent jest leczony z powodu białaczki wcześniej. Lekarz uważa również, wiek pacjenta, objawy, osobiste preferencje, a ogólny stan zdrowia podczas wykonywania zaleceń dla planu leczenia.

Ważne jest, że osoba, która jest z rozpoznaniem białaczki być traktowane w centrum z lekarzy i pielęgniarek z doświadczeniem w leczeniu białaczki. Jeśli nie jest to możliwe, pacjenta lekarz powinien omówić plan leczenia pacjenta ze specjalistą.

Wielu pacjentów chce dowiedzieć się wszystko, o swojej chorobie i ich wybory leczenia, aby mogły brać czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących ich opieki. Oni mogą mieć wiele pytań i wątpliwości na temat ich możliwości leczenia. Większość pacjentów chce wiedzieć, jak będą funkcjonować po zabiegu i czy będą musiały zmienić ich normalnej działalności. Lekarz jest najlepszą osobą do odpowiedzi na pytania pacjenta, takie jak to, co wybory leczenia, jak skuteczne są spodziewane jest, że jest i to, co może być ryzyko i skutki uboczne.

Dowiedz się więcej na temat leczenia białaczki ›

Życie z: czynniki ryzyka białaczki

Pewne czynniki mogą dokonać jedna osoba bardziej narażone na białaczkę niż inną osobę. Są to tak zwane czynniki ryzyka. Mimo, że istnieją takie czynniki ryzyka, osoba, która ma jeden lub więcej czynników ryzyka, nie musi dostać białaczkę. W rzeczywistości, człowiek może mieć wszystkie czynniki ryzyka i nadal nie dostać białaczkę, lub może on nie ma znanych czynników ryzyka i nadal się choroby.

Niektóre czynniki ryzyka, takie jak o rzadkiej, dziedzicznej chorobie, są poza kontrolą człowieka. Inne czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, są wybory stylu życia człowiek może kontrolować. Znane są następujące czynniki ryzyka białaczki:

Dowiedz się więcej na temat czynników ryzyka białaczki ›