Cambler

Zrozumienie problemów z płodnością: utrzymanie pozytywnego nastawienia

Radzenie sobie z problemami z płodnością mogą być męczące. Ale jeśli czujesz się zniechęcony i przygnębiony, pamiętaj, że nie jesteś sam. Zachowaj dzieląc swoje uczucia ze swoim partnerem. Skorzystać z pomocy lekarza z grup, rodzin lub wsparcia. I pamiętaj, że bez względu na to, co się dzieje, może ty i twój partner nadal czekamy na nagradzanie życia razem.

Uzyskanie wsparcia

Jeśli twój stres i lęk czuję przytłaczające, to często pomaga podzielić się swoimi uczuciami z kimś. To może być twój partner, członek rodziny lub przyjaciel. Może to być lekarz, terapeuta, czy duchowieństwo członkiem. Innym rozwiązaniem jest poprosić lekarza o dołączenie do grupy wsparcia dla par zajmujących się zaburzeniami płodności. Bycie w grupie wsparcia może pomóc zachować Ci uczucie spokoju. Możesz również dowiedzieć się z doświadczeń innych.

Radzenia sobie ze swoimi uczuciami

Próbując poradzić sobie z problemami z płodnością jest wyzwaniem, prawdopodobnie nigdy nie spodziewałem. Więc to naturalne, aby znaleźć się po silnych uczuć w czasie. Możesz czuć się winny, zły, lub smutny. Możesz zacząć złe inne pary z dziećmi. Lub może być po prostu zmęczony po "Plan seks." Uznają, że te uczucia są nie tylko powszechne, są zupełnie normalne. Tylko nie pozwól im się na swoje życie. Zachować właściwą perspektywę. I nie bój się prosić o pomoc, jeśli jest to potrzebne.

Postępowania w sytuacjach społecznych

Z biegiem czasu, to jest prawdopodobne, że niektórzy ludzie mogą niechcący urazić z komentarzy lub pytań. Chociaż może to być denerwujące, ale należy pamiętać, że prawdopodobnie nie mają pojęcia, jak to jest być na twoim miejscu. To może pomóc wyjaśnić swoją sytuację. Ale jeśli nie chcesz o tym mówić, nie musisz. Jeśli nic więcej, taktownie zmienił temat może pomóc złagodzić sytuację.

Pielęgnowaniu relacji

Problemy z płodnością może zmniejszyć nawet najlepsze relacje. Dlatego wspieranie siebie teraz jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Uważaj, aby nie przypisywać winę lub chłostać się w gniewie. Zamiast słuchać siebie. Podziel się uczucia. I czas dla intymności i romantyzmu. Nawet małe rzeczy, jak na wakacjach w weekend, może przejść długą drogę w kierunku złagodzenia Twojego stresu.

Myśląc o niczym

Jeśli już przez długi okres leczenia, należy rozważyć przerwę na myślenie o niczym. Tylko miesiąc off może pomóc złagodzić niektóre z ciśnieniem może być uczucie. Można również wykorzystać ten czas, aby ponownie ocenić swoje cele i uzgodnić termin, aby przerwać leczenie. Decydując się na czas zatrzymania może być bardzo trudne. Jednak wiele par znaleźć, że ustalenie terminu pomaga im odzyskać poczucie kontroli. Może także dać świeże spojrzenie na innych alternatyw.

Zajmując alternatyw

Jest w porządku, aby podjąć decyzję o przerwaniu leczenia. Ty i twój partner jeszcze opcje. Jednym z nich jest plan na życie razem bez dzieci. To może wydawać się dziwne na początku. Ale nie może mieć dzieci nadal prowadzą do satysfakcjonującego życia w sposób, którego nie może się spodziewać. Jeśli nadal chcesz dzieci, przyjęcie jest satysfakcjonujące i wzbogacające alternatywą dla wielu par. Zapytaj swojego lekarza o informacje na temat agencji adopcyjnych. Porozmawiaj z innymi rodzicami, którzy już przyjętych. A jeśli przyjęcie nie jest dla Ciebie, może warto rozważyć angażowania się organizacji takich jak Big Brothers / Big Sisters.