Cambler

Radzenie sobie z poronieniem

Poronienie jest powszechne, ale ta wiedza może być zimno komfort jeśli sobie z niedawnej straty. W rzeczywistości wiele kobiet, są zaskoczeni intensywnością swoich emocji po poronieniu. Uczucia można uruchomić z szoku i smutku do irracjonalnego poczucia winy i lęku o przyszłych ciąż. Mężczyźni też mogą walczyć z uczuciem straty i niedoskonałości. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie wiesz, jak pomóc swojemu partnerowi w tym trudnym okresie.

Takie uczucia są zupełnie normalne. Emocjonalny proces gojenia po poronieniu może zająć trochę czasu. Zazwyczaj trwa to o wiele dłużej niż trwa fizycznego uzdrowienia. Pozwalając sobie opłakiwania może rzeczywiście pomóc pogodzić się z nim na dłuższą metę.

Radzenie sobie z uczuciami

Technicznie rzecz biorąc, ciąża poronienie jest zagubiony przed 20 tygodni. Niestety, od 15 do 20% znanych lub zdiagnozowanych ciąż poronienia, najczęściej przed 12 tygodniem ciąży. Większość poronienia spowodowane są defektem genetycznym, który utrzymuje płodu rozwija się normalnie. Codzienne czynności, takie jak ćwiczenia, pracy, i seks, nie powodują poronienia. Jednak wiele kobiet nadal obwiniają siebie.

Kilka tygodni po poronieniu, wiele kobiet doświadcza roller coaster emocji. W tym samym czasie, kobieta, która właśnie poroniła przechodzi zmiany hormonalne, jak jej ciało dostraja się nie jest w ciąży. Jej zmiana hormonów może zintensyfikować emocje czuje.

Opłakuje swoje straty

Niestety, niektóre rodzina i przyjaciele mówią, że kobiety nie powinny czuć takie poczucie straty, mówią eksperci. Taka postawa jest szczególnie powszechne w przypadku wystąpienia poronienia we wczesnym okresie ciąży, jak najbardziej zrobić. Ale na początku nie zawsze jest utrata łatwiejsze w obsłudze niż w późniejszym okresie ciąży. Nawet jeśli kobieta jest w ciąży tylko przez krótki czas, jej ciąża może zostały zaplanowane na lata.

Jeśli jesteś kobietą, która została przez poronienie, pamiętaj, że twoje uczucia są normalne. Pamiętaj również, że niektóre kobiety są uderzyć mocniej niż inni. Pozwól sobie doświadczyć procesu żałoby na swój własny sposób i we własnym tempie. To wspólne czuć dobrze jeden dzień i straszne następny.

Udostępnianie i porównanie doświadczeń z innymi kobietami, które były przez to samo jest często pocieszające. Dołączenie do grupy wsparcia mogą pomóc. Jeśli twoje uczucia zaczynają zaburzać zdolność dogadać się w codziennym życiu, lub jeśli smutek nie zmniejszyć po kilku miesiącach, porozmawiaj z lekarzem. Możecie skorzystać z skierowania do doradcy zdrowia psychicznego lub terapeuty.

Radzenie sobie z rodziną

Mężczyźni i kobiety zazwyczaj odpowiedzi na poronienia inaczej. Często ludzie przesuwają się w tryb rozwiązywania problemów w obliczu kryzysu. Mogą one zakończyć się uczucie bezradności i niewystarczające, gdy nie są w stanie "naprawić" smutek ich partnera. Nieporozumienie jest częstym problemem. Często człowiek widzi jego partner krzyk, gdy mówi o dziecku, więc dowiaduje się, aby nie poruszyć temat. I dlatego, że nie przynosi to do góry, kobieta może czuć, że nie obchodzi mnie, kiedy tak naprawdę robi.

Aby pomóc przeciwdziałać skutkom poronienia na relacje pary ", eksperci doradzają ludziom pokazać, jak bardzo im zależy, a do otwarcia się i dzielenia się swoimi uczuciami. Na przykład, można było oglądać inne dzieci, do potraw lub wybrać partnera na na specjalną kolację.

Gotowy, aby spróbować jeszcze raz?

Typowe pytanie wiele kobiet po poronieniu kiedy oni mogli spróbować ponownie. Zapytaj swojego lekarza lub pracownika służby zdrowia, co jest najlepsze dla Ciebie. Ogólnie rzecz biorąc, pierwsza miesiączka występuje czterech do sześciu tygodni po poronieniu. To zazwyczaj bezpieczne wyobrazić po jednym normalnym cyklu miesiączkowego. Czasami jednak, możesz zawsze mieć badania lekarskie najpierw ustalić przyczynę swojego poronienia. Również emocje mogą potrzebować trochę więcej czasu gojenia niż ciała. Najlepiej poczekać, aż będziesz gotowy fizycznie i emocjonalnie przed zajściem w ciążę ponownie.

Obawy o cierpienie innej straty ciąży są wspólne po poronieniu. Rzeczywistość jest taka, że ​​większość kobiet, które poronienia dalej mieć zdrową ciążę następnym razem. Nie wahaj się, aby porozmawiać z lekarzem na temat jakichkolwiek wątpliwości można mieć. Sieć wsparcia przydaje się też, zwłaszcza jeśli obejmuje kobiety, które miałem udanych ciąż po stracie.