Cambler

Zrozumienie problemów z płodnością: ocena tej kobiety

Aby pomóc lekarz szukać przyczyny problemów z płodnością, będziesz miał ocenę. Ocena ta obejmuje wywiad lekarski, badanie fizykalne oraz podstawowe badania. W razie potrzeby lekarz może także zalecić procedur, które zapewniają bliżej narządów rozrodczych.

Historia choroby

Lekarz zapyta o twoje zdrowie, styl życia i innych czynników, które mogą mieć wpływ na płodność. Obejmuje to, jak często uprawiają seks, menstruacyjny okresy i jakieś leki lub zioła podjąć. Należy wspomnieć wszelkie wcześniejsze ciąże lub operacje. Należy również wspomnieć, jeśli mieliśmy żadnych miednicy zakażenia i choroby przenoszone drogą płciową.

Badanie fizykalne

Egzamin fizyczny pomaga lekarz się o ogólny stan zdrowia, jak również zdrowia swoich narządów płciowych. Obejmuje miednicy egzamin sprawdzenia pęcznienia, zakażenia lub innych objawów problemów. Czynność hormonalna jest sprawdzana przez patrząc na rozwój piersi, tkanki tłuszczowej i dystrybucji włosów.

Badania podstawowe

Twoja ocena będzie prawdopodobnie obejmować kilka podstawowych badań, takich jak badania krwi. W niektórych przypadkach może również obejmować badania związane z szyjki macicy.

 • Badania krwi mogą być stosowane w celu sprawdzenia różnych czynników. Należą do nich:

  • FSH, LH Poziomy estrogenu i progesteronu.

  • Cukru we krwi i poziom insuliny.

  • Testy dla obecnego lub przebytego zakażenia miednicy.

  • Czynność tarczycy.

  • Poziom prolaktyny. Jest to hormon, który wpływa na produkcję mleka kobiecego. Jednakże wysokie poziomy prolaktyny może także zapobiegać owulacji.

 • Kultury szyjki macicy są próbki pobrane z szyjki macicy za pomocą sterylnego wacika. Próbka jest następnie wysyłane do laboratorium i sprawdzany pod kątem objawów infekcji, które mogą wpływać na płodność.

 • Testy postcoital są wykonywane przy użyciu próbki śluzu szyjkowego pobranej kilka godzin po stosunku płciowym. Próbkę pomaga pokazują jakość śluzu, i czy plemników może płynąć przez nią. Test jest zwykle wykonywane 1 lub 2 dni przed owulacją.

Badania obrazowe

W ramach oceny, lekarz może zalecić badania obrazowe. To sprawia, że ​​łatwiej zobaczyć narządy rozrodcze. Mogą one również pomóc wskazać lokalizację problemów. Badania obrazowe mogą być wykonane w gabinecie lekarskim, szpitalu lub ośrodku chirurgii. W większości przypadków, są niewielkie i nie powodują dyskomfort.

 • HSG (hysterosalpingogram) jest badanie rentgenowskie. Jest on używany w celu wyświetlenia kształtu macicy i sprawdzić, czy jajowody są otwarte. Podczas badania, barwnik kontrast jest umieszczona w macicy i jajowodów. Barwnik sprawia, że ​​łatwiej zobaczyć problemy na prześwietlenia.

 • Bezbolesne badanie USG wykorzystuje fale dźwiękowe do produkcji obrazów narządów wewnętrznych. To może pomóc przedstawiają problemy z jajników lub macicy podszewki.

 • Sonohysterogram testowania jest badanie ultrasonograficzne wykonane z roztworem soli umieszcza się w macicy. Solanka ułatwia widok wnętrza macicy.

Inne badania

Jeśli to konieczne, lekarz może zalecić inne, mniej typowe testy. Niektóre mogą być wykonane w gabinecie lekarskim. Inne są zrobione w szpitalu lub operacji centrum. W przypadku niektórych procedur, będziesz mieć znieczulenie, aby zapobiec dyskomfort.

 • Histeroskopii używa małej, oświetlony urządzenia (jak teleskop) Histeroskopy aby zobaczyć wnętrze szyjki i macicy. Jest to zwykle wykonywane tylko po menstruacji.

 • Raka śluzówki macicy służy do wykonywania biopsji się małą próbkę w macicy. To może pomóc przedstawiają problemy, które mogą zapobiec zagnieżdżeniu zarodka. Mała rurka ssąca (cewnika) dodaje się do macicy w celu próbkę.

 • Laparoskopia jest rodzaj operacji, która może pomóc ujawnić problemy na powierzchni narządów rozrodczych. Cienkie oświetlona urządzenie teleskopowe podobne (laparoskopu) dodaje się do ciała. Lekarz wtedy postrzega narządów płciowych poprzez zakres.