Cambler

Informacje biopsja endometrium

(Biopsja, endometrium),

Przegląd procedury

Co to jest biopsja błony śluzowej macicy?

Endometrium biopsji jest procedurą wykonywaną w celu otrzymania małej próbki tkanki z błony śluzowej macicy, endometrium nazwie. Po biopsji tkanki endometrium bada się pod mikroskopem, aby wykryć obecność lub nieprawidłowych komórek, działanie hormonów na błonę śluzową macicy.

Inne powiązane procedury stosowane do oceny i leczenia problemów endometrium obejmują rozszerzenie i łyżeczkowanie (D & C), histeroskopię i ablacji endometrium. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Cykl miesiączkowy:

Ilustracją przedstawiającą cykl menstruacyjny

Z każdego cyklu miesiączkowego, śluzówki macicy przygotowuje się do odżywienia płodu, a zwiększony poziom estrogenu i progesteronu pomoc zagęścić swoje mury. Jeśli zapłodnienie nie nastąpi, endometrium, w połączeniu z krwi i śluzu z pochwy i szyjki macicy (dolnej, wąskiej części macicy znajduje się pomiędzy pęcherza moczowego i odbytnicy) tworzą menstruacji (miesiączki), nazywanej również, że opuszcza ciało przez pochwę. Po menopauzie menstruacja zatrzymuje i kobieta nie powinna mieć żadnego krwawienia.

Jakie są żeńskie narządy miednicy?

Narządów i struktur żeńskich miednicę:

Ilustracja anatomii obszaru miednicy kobiecej

 • Endometrium - błony śluzowej macicy

 • Macicy - zwany także macicy, macicy jest pusta, w kształcie gruszki organ znajduje się w dolnej części brzucha kobiety, między pęcherza moczowego i odbytnicy. Macicy rzuca jej podszewki każdego miesiąca w czasie menstruacji, chyba że zapłodniona komórka jajowa (jajo) wszczepia się i ciąża następująco.

 • Jajniki - dwa żeńskie organy płciowe znajdujące się w miednicy, w których komórki jajowe (komórki jajowe) rozwijają i są przechowywane i gdzie seks żeńskich hormonów estrogenów i progesteronu są produkowane

 • Szyjka - dolna wąska część macicy znajduje się pomiędzy pęcherzem i odbytnicy, tworząc kanał, który jest otwarty do wnętrza pochwy, który prowadzi na zewnątrz korpusu

 • Pochwy - przejście, przez które płyn przechodzi z ciała w okresie menstruacji. Zwany także "kanał rodny," pochwy łączy szyjki macicy i sromu (zewnętrznych narządów płciowych).

 • Sromu - część zewnętrzną żeńskich narządów płciowych

Przyczyny postępowania

Endometrium biopsji mogą być wykonane z kilku powodów. W ocenie i leczeniu niepłodności (niezdolność do opracowania), biopsję komórek endometrium na kilka dni przed miesiączką może pokazać endometrium odpowiedź hormonów estrogenów i progesteronu i może ustalić, czy nastąpiło jajeczkowanie.

Endometrium biopsji może być zalecana dla kobiet z nieprawidłowego krwawienia miesiączkowego, krwawienia po menopauzie lub brak krwawienia macicy. Biopsji wyniki mogą wskazywać zmiany komórkowe związane z poziomami hormonów lub obecność nieprawidłowych tkanek, takich jak mięśniaki lub polipy, które mogą prowadzić do nieprawidłowych krwawień. Endometrium biopsji mogą być również stosowane w celu sprawdzenia infekcji macicy, takich jak zapalenie błony śluzowej macicy.

Endometrium biopsji mogą być również stosowane w celu sprawdzenia skutków hormonalnej terapii zastępczej lub do wykrywania obecności nieprawidłowych komórek lub raka. raka endometrium jest najczęściej raka żeńskich narządów rozrodczych.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić biopsji endometrium.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre z możliwych komplikacji mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Krwawienie

 • Zakażenia w obrębie miednicy

 • Przebicie ściany macicy z urządzenia do wykonywania biopsji - rzadko

Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, jodu, lub lateks należy poinformować lekarza.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza. Biopsja błony śluzowej macicy w czasie ciąży może prowadzić do poronienia.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub chorób może ingerować z biopsji endometrium. Czynniki te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Ostre infekcje pochwy i szyjki macicy

 • Ostre zapalenie narządów miednicy mniejszej

 • Rak szyjki macicy

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Generalnie, bez uprzedniego przygotowania, takim jak na czczo lub sedacji jest wymagane. Jednakże, lekarz może zalecić, aby wziąć lek przeciwbólowy 30 minut przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, jod, lateks, taśmy, a środki znieczulające (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Lekarz może zażądać, aby zachować rejestr swoich cykli menstruacyjnych. Może trzeba zaplanować procedurę określonego czasu cyklu.

 • Jeśli podano środek uspokajający przed zabiegiem, trzeba kogoś do kierowania do domu później.

 • Możesz przynieść podpaski nosić do domu po zabiegu.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Biopsja endometrium mogą być wykonywane w gabinecie lekarskim, w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie, biopsja endometrium następuje ten proces:

 1. Zostaniesz poproszony, aby całkowicie lub od pasa w dół rozebrać i umieścić na szpitalną koszulę.

 2. Będzie zobowiązana do opróżnienia pęcherza przed zabiegiem.

 3. Będziesz leżeć na stole badania, z nogi i nogi obsługiwane jak dla badania ginekologicznego.

 4. Lekarz będzie wstawić instrument zwany wziernika do pochwy do rozprzestrzeniania ściany pochwy od siebie, aby wystawiać szyjki macicy.

 5. Szyjka macicy zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 6. Lekarz może stłumić obszaru za pomocą małej igły do ​​wstrzyknięcia leku lub drętwienia natryskową można zastosować do szyjki.

 7. Rodzaju kleszczy, zwany tenaculum może być używany do utrzymywania szyjki stały do ​​biopsji. Możesz odczuwać skurcze podczas tenaculum jest stosowana.

 8. Cienka pręta urządzenie, zwane dźwięku macicy może być włożony przez otwór szyjki w celu ustalenia długości i położenia macicy do biopsji. Może to powodować skurcze. Akustycznego zostanie usunięta.

 9. Cienka rura, zwana cewnika zostanie włożona przez otwór do szyjki macicy. Cewnik ma mniejszą rurę (tłokowych), wewnątrz niego. Lekarz wycofaniu rurki wewnętrznej Tworzenie ssania na końcu cewnika. Lekarz będzie delikatnie obracać się końcówkę cewnika i na zewnątrz do zbierania małe kawałki tkanki endometrium. Może to powodować skurcze.

 10. Ilość i rozmieszczenie tkanki usunięte zależy od przyczyny biopsji endometrium.

 11. Dren i wziernik zostaną usunięte i tkanka zostanie umieszczony w konserwującego.

 12. Tkanka endometrium zostaną wysłane do laboratorium do analizy.

Po zabiegu

Po zabiegu możesz odpocząć przez kilka minut przed pójściem do domu. Jeśli otrzymałeś żadnego rodzaju środek uspokajający, trzeba kogoś do prowadzenia domu.

Możesz nosić podpaski do krwawienia. To normalne, że masz jakieś łagodne skurcze i plamienie lub krwawienie z pochwy przez kilka dni po zabiegu. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Możesz być poinstruowani, aby nie douche, używać tamponów, lub mieć stosunek do dwóch do trzech dni po biopsji endometrium, lub na okres czasu zalecanego przez lekarza.

Mogą mieć również inne ograniczenia dotyczące swojej działalności, w tym bez wytężonej działalności lub podnoszenia ciężkich.

Można wznowić normalną dietę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarz doradzi Ci, kiedy wrócić do dalszego leczenia lub opieki.

Powiadomić o tym lekarza, jeśli którykolwiek z następujących czynności:

 • Nadmierne krwawienie lub krwawienie dłużej niż dwa dni po zabiegu

 • Cuchnące drenaż z pochwy

 • Gorączka i / lub dreszcze

 • Ciężkie niższe ból brzucha

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejskie społeczeństwo raka

Europejskie Kolegium Położnictwa i Ginekologii

National Cancer Institute (NCI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine

Narodowe Centrum Informacji zdrowie kobiet