Cambler

Clomid niepłodności

Pytanie:

Co to ​​jest wskaźnik sukcesu stosując Clomid do niepłodności? Czy istnieje ryzyko ciąży mnogiej?

Odpowiedź:

Clomid jest marką o klomifenem leku, który jest stosowany w celu pobudzenia jajników do uwolnienia komórki jajowej. Stosowany jest w leczeniu kobiet, które są niepłodne, ponieważ nie mają owulacji lub rzadkie jajeczkowanie. Klomifenu stymuluje cząsteczki wewnątrz komórek, które normalnie stymulowane przez estrogenu. Jedną z ważnych funkcji tych cząsteczek jest kontrolowanie etapów, które prowadzą do owulacji.

Niepłodność ma wiele przyczyn. Awaria owulacji jest jednym z najczęściej. Jest to również jednym z najbardziej skutecznie leczone. Jeśli brak owulacji jest tylko problemem para twarze, stosowanie klomifenu ma o 40% wskaźnik sukcesu dla osiągnięcia ciąży.

Działania niepożądane mogą wystąpić z klomifenu. Najczęstsze działania niepożądane to ciąża mnoga i uderzenia gorąca. Stawka ciąży bliźniaczej z klomifenu jest zgłaszane od 7% do 9%. Trójka i wyższe Ciąża mnoga występuje u mniej niż 1% klomifenu indukowanych ciąż.

Rzadkie, ale potencjalnie poważne powikłanie z klomifenu i innych "leków na płodność" jest obrzęk jajników. Nazywamy to hiperstymulacji jajników. Jajniki może wyciekać płyn do brzucha.

Klomifenu sam rzadko powoduje hiperstymulacji jajników. To zdarza się często po wstrzyknięciu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej jest podany do uwolnienia jaj z jajnika.