Cambler

Bezpłodność

Fakty niepłodności

Niepłodność oznacza, że ​​para nie jest w stanie zajść w ciążę lub pobytu w ciąży po upływie co najmniej roku od próby. Mimo, że poczęcie dziecka może wydawać się proste i naturalne procesy naszego ciała "są dość skomplikowane. Dowiedz się więcej o niepłodności ›

Badania niepłodności

Jaki rodzaj testów pomoże mi dowiedzieć się, dlaczego mam problemy z zajściem w ciążę?

Niepłodność dotyka około 15% par próbuje ciąży. Bo występuje u mężczyzn około 20% czasu i żeńskiej około 40% czasu. Czynniki udziałem obu partnerów są obecne o jedną trzecią czasu. Nie znaleziono konkretnej przyczyny jest w około 15% par.

Dowiedz się więcej o testach niepłodności ›

Chlamydia może prowadzić do niepłodności

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że niektóre choroby przenoszone drogą płciową (STD) mogą powodować żadnych objawów, co oznacza, można mieć STD i nie wie. I niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą prowadzić do niepłodności, ciąży pozamacicznej lub przewlekłego bólu w obrębie miednicy.

Chlamydia jest jednym z tych chorób. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje, że ponad 2,8 mln ludzi jest zakażonych każdego roku.

Chlamydia jest najczęściej u aktywnych seksualnie młodych ludzi. Ponad połowa wszystkich infekcji dotyczyć osób w wieku od 18 do 24 lat. Możesz dostać chlamydia podczas ustnej, pochwy lub odbytu kontakt seksualny z zakażonym partnerem. Choroba może spowodować rozładowanie prącia u mężczyzn i niepłodności u kobiet. Może również spowodować poważne problemy zdrowotne u noworodków zakażonych matek.

Dowiedz się więcej o chlamydia i niepłodności ›

Zapalenie narządów miednicy mniejszej: najczęstszą przyczyną niepłodności

Choroby zapalne miednicy (PID) jest spowodowana przez bakterie, często sam typ bakterii, który jest odpowiedzialny za wiele chorób przenoszonych drogą płciową, takim jak rzeżączkę i chlamydię. W niektórych przypadkach, PID rozwija się z bakterii, które przeszła przez pochwy i szyjki macicy przy drodze antykoncepcyjnej wkładki wewnątrzmacicznej (IUD).

PID może mieć wpływ na macicy, jajowodów i / lub jajników. To może prowadzić do zrostów miednicy i blizny, które rozwija się od narządów wewnętrznych, co powoduje ciągłe bóle miednicy oraz możliwość ciąży pozamacicznej (zapłodniona komórka jajowa zostaje zagnieżdżony poza macicą). Nieleczony, niepłodność może rozwijać. W istocie, jednym z 10 kobiet z PID się bezpłodne. Nieleczony, PID może również prowadzić do przewlekłego zakażenia. Ponadto, w przypadku procesu nie diagnozuje się wystarczająco wcześnie, zapalenie otrzewnej, zapalenie ściany brzusznej i jamy miednicy mogą rozwijać.

Dowiedz się więcej na temat zapalenia narządów miednicy mniejszej ›

Wiele przyczyn niepłodności

Niepłodność jest definiowana przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu (ASRM) jako choroby układu rozrodczego, który upośledza zdolność organizmu do wykonywania podstawowych funkcji odtwarzania. Mimo, że poczęcie dziecka może wydawać się proste i naturalne, fizjologiczny proces jest dość skomplikowany i zależy od prawidłowego funkcjonowania wielu czynników, w tym następujące, wymienione przez ASRM:

  • Produkcja zdrowej spermy przez człowieka

  • Produkcja zdrowych jaj przez kobiety

  • Odblokowane jajowody, które pozwalają dotrzeć do spermy jaj

  • Zdolność plemników do zapłodnienia komórki jajowej

  • Zdolność zapłodnionego jaja zostać wszczepiony do macicy

  • Odpowiednią jakość zarodków

Dowiedz się więcej o wielu przyczyn niepłodności ›