Cambler

Zawał skanowania perfuzji, stres

(Tal ćwiczeń, Stres talu, Nuclear obrazowania serca, Tal adenozyny skanowania Cardiolite ® Scan)

Procedura

Co to jest stres zawał skanowania perfuzji?

Zawał skanowania perfuzji jest procedura medycyny nuklearnej. Oznacza to, że niewielka ilość substancji radioaktywnych, nazywane radionuklidów (radiofarmaceutyczny radioaktywnego znacznika) lub stosowany jest w trakcie procedury, aby pomóc w badaniu tkanek objętych badaniem. Konkretnie, zawał skanowania perfuzji ocenia funkcję serca i przepływ krwi.

Radionuklidów jest substancja radioaktywna używane jako "znacznik", co oznacza, że ​​przechodzi do krwiobiegu i jest uwzględniona (absorbowane) przez tkanki mięśniowej serca zdrowego. Przy analizie obszary którym radionuklid jest wchłaniany pojawi się inaczej niż w obszarach, które nie pokrywają się (ze względu na zmniejszony przepływ krwi do obszarów lub ewentualnego uszkodzenia tkanki od zmniejszonej lub zablokowania przepływu krwi).

Stres perfuzji mięśnia skanowania jest stosowana do oceny przepływu krwi przez mięsień serca (mięśnia sercowego), gdy jest on podkreślić wysiłkiem lub leków i określania obszary mięśnia zmniejszyła przepływ krwi. Jest to realizowane przez wtryskiwanie radionuklid (talu lub technetu) do żyły ramienia lub ręcznie.

Istnieją różne rodzaje radionuklidów. Gdy używany jest jeden rodzaj izotopu promieniotwórczego, obszary mięśnia sercowego, które zostały zablokowane lub częściowo zablokowanych tętnicach będą widoczne podczas badania jako "zimne miejsca" lub "wad", ponieważ obszary te nie będą w stanie wziąć w radionuklidu do mięśnia sercowego. Innym rodzajem radionuklidu wiąże się z wapniem, który jest uwalniany podczas zawału serca występuje, a więc będzie się gromadzić w obszarze (ach) z uszkodzonej tkanki serca jako "gorącego punktu" w skanowania.

Istnieją dwa rodzaje stresu skanowania perfuzji mięśnia sercowego, który stosuje się w połączeniu z ćwiczeniami (perfuzję mięśnia sercowego skanowanie wykonania) a tym, który jest stosowany w połączeniu z lekami (farmakologiczne skanowania perfuzji mięśnia sercowego).

 • zawał skanowania perfuzji z ćwiczeń
  Zawał skanowania perfuzji podczas ćwiczeń stosuje się do określenia, które obszary mięśnia sercowego (mięśnia sercowego) mają zmniejszony przepływ krwi podczas ćwiczeń fizycznych. Jest to realizowane przez wtryskiwanie radionuklid (talu lub technetu) do żyły ramienia lub ręki podczas wysiłku. Po radionuklidów został wstrzyknięty do żyły i krąży w krwiobiegu, specjalne urządzenie o nazwie gamma kamera wykonuje zdjęcia serca, gdy człowiek leży jeszcze na stole. To skanowanie trwa zazwyczaj około 30 minut.
  Wszelkie obszary mięśnia sercowego, które zostały zablokowane lub częściowo zablokowane tętnice podczas ćwiczeń będą widoczne na skanie jako "zimne miejsca" lub "wad", ponieważ obszary te nie będą w stanie wchłonąć radionuklidu do mięśnia sercowego.
  Drugi zestaw skanów pochodzi kilka godzin później, w spoczynku. Faza odpoczynku jest wykonywana w celu porównania wyników z fazy ćwiczeń, aby zobaczyć, czy obszary, które nie uzyskać odpowiedniego przepływu krwi podczas ćwiczeń są w stanie wchłonąć radionuklidów podczas odpoczynku.

 • skanowania perfuzji mięśnia sercowego z interwencji farmakologicznej
  Farmakologiczne zawału skanowania perfuzji jest używany, gdy lekarz stwierdzi, że ćwiczenia na bieżni nie jest odpowiednim wyborem z powodu choroby medycznej danej osoby. W tej sytuacji, ponieważ lek powoduje wieńcowe rozszerzają. To rozszerzenie naczyń wieńcowych przepływ krwi wzrasta i jest bardzo podobna do odpowiedzi tętnic podczas wysiłku. Lek jest wstrzykiwany do żyły w ramieniu lub w ręku.
  Po pewnym okresie czasu, radionuklid jest wstrzykiwana do żyły ramienia lub ręcznie. Kamera gamma będzie robić zdjęcia w sercu, gdy człowiek leży jeszcze na stole. Skanowania spoczynku będą wykonywane po tym, jak w rzeczywistym skanowania ćwiczeń.

Inne związane z tym procedury, które mogą być stosowane do diagnozowania chorób serca obejmują ćwiczenia i EKG spoczynkowe (EKG lub EKG), Holter monitora, uśrednionego sygnału EKG, cewnikowanie serca, RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa (CT) skanowania na klatce piersiowej, badanie echokardiograficzne, Badania elektrofizjologiczne, rezonans magnetyczny (MRI) serca, radionuklidów angiografii i skanowania ultraszybki CT. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Ilustracja anatomii serca, widzenia tętnic wieńcowych

Choroba wieńcowa:

Choroba wieńcowa (CAD) jest zwężenie tętnic wieńcowych (naczyń krwionośnych, które dostarczają tlen i składniki odżywcze do mięśnia sercowego), spowodowane nagromadzeniem substancji tłuszczowej w obrębie ścian tętnic. Ich nagromadzenie powoduje wewnątrz tętnic, by stać się szorstka i zawężony, ograniczając dopływ krwi bogatej w tlen do mięśnia sercowego.

Aby lepiej zrozumieć, jak choroba wieńcowa wpływa na serce, przegląd podstawowej anatomii serca i funkcji w następujący sposób.

Serce jest w zasadzie pompy. Serca składa się z wyspecjalizowanych tkanek mięśniowych, zwany mięśnia sercowego. Podstawową funkcją serca jest pompowanie krwi w całym ciele, tak, że tkanki organizmu mogą otrzymać tlen i składniki odżywcze i mają substancje odpadowe zabrane.

Jak w każdej pompy, serce wymaga paliwa w celu podjęcia pracy. Mięśnia sercowego wymaga tlenu i substancji odżywczych, tak jak wszystkie inne tkanki w organizmie. Jednak krew, która przechodzi przez komory serca jest jedynie przemieszczają się przez na jego podróż przez ciało - ta krew nie daje tlenu i substancji odżywczych do mięśnia sercowego. Zawałem otrzymuje swój tlen i substancje odżywcze z tętnic wieńcowych, które leżą na zewnątrz serca.

Ilustracja normalnej i chorej tętnicy

Gdy tkanka serca nie otrzymuje odpowiedniej dopływ krwi, nie mogą funkcjonować tak dobrze jak powinny. Jeśli mięsień sercowy w krew zmniejsza się podaż na czas, choroba zwana niedokrwienie może rozwijać. Niedokrwienie może zmniejszyć zdolność serca do pompowania krwi, ponieważ mięsień sercowy jest osłabiona brakiem pożywienia i tlenu.

Na szczęście, technologia jest dostępna dla przywrócenia przepływu krwi do tkanki serca podczas zablokowania wieńcowe są rozpoznane. Jeden z kilku procedur diagnostycznych stosowanych do diagnozowania i oceny choroby wieńcowej jest zawał mięśnia skanowania perfuzji.

Przyczyny postępowania

Wskazania do ćwiczenia i farmakologicznym perfuzji mięśnia skanu mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • ból w klatce piersiowej, albo pojawienie się lub występujące na okres dni lub dłużej

 • po ataku serca (zawał mięśnia sercowego, lub MI)

 • do oceny przepływu krwi do obszarów mięśnia sercowego, które zostały reperfuzji (przepływ krwi w tętnicy wieńcowej przywrócone) przez chirurgii omijającej, angioplastyka (otwarcie tętnicy wieńcowej za pomocą balonu lub inny sposób) lub stentu (mała cewka rozszerzalna metalu umieszczony wewnątrz tętnicy, aby utrzymać światło tętnicy)

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić skanowania perfuzji mięśnia sercowego.

Ryzyko związane z procedurą

Część wykonywania testu mogą mieć rzadkie przypadki zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej lub zawału serca z powodu stresu na serce spowodowanym przez ćwiczenia.

Wstrzyknięcie radionuklidu może powodować niewielki dyskomfort. Reakcje alergiczne na radionuklidu są rzadkie.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu ze skanowania perfuzji mięśnia sercowego. Narażenie na promieniowanie w czasie ciąży może prowadzić do wad wrodzonych. Jeśli jesteś w okresie laktacji, lub karmiących piersią, należy o tym powiadomić lekarza ze względu na ryzyko zanieczyszczenia mleka z izotopu promieniotwórczego.

Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, barwniki kontrast, jod, taśmy, lub lateks należy poinformować lekarza.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub choroby mogą zakłócać lub wpływać na wyniki testu. Te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • leki zawierające teofilinę

 • kofeinę w ciągu 24 godzin postępowania

 • naparstnicy, chinidyna lub azotanów leki

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do tego testu. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś uczulony lub wrażliwe na leki, znieczulenia miejscowego, kontrast barwników, jod, taśmy lub lateksu.

 • Wymagana może być na czczo przed zabiegiem. Lekarz daje instrukcje, jak długo należy wstrzymać jedzenie i / lub płynów.

 • Jeśli są zaplanowane na farmakologiczne zawału skanowania perfuzji, trzeba będzie unikać stosowania leków zawierających teofilinę lub kofeinę. Kawa, nawet bezkofeinowa, nie jest dozwolony, ponieważ zawiera pewną kofeinę. Leki na astmę mogą zawierać teofilinę. Jeśli masz astmę, poinformować lekarza. Leki teofiliny należy przerwać 48 godzin przed testem. Leki, które zawierają kofeinę i wszystkie żywności i napojów zawierających kofeinę powinny być utrzymywane przez 12 do 24 godzin. Niektóre leki, które zawierają kofeinę, over-the-counter m.in. Anacin ®, EXCEDRIN ® i NoDoz ®. Skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Do wykonywania skanowania, zaplanować nosić luźne, wygodne ubranie dla części ćwiczeń testu, a także parę wygodne buty do chodzenia.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Stres skanowania perfuzji mięśnia sercowego może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie stres zawał skanowania perfuzji następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Jeśli pojawi się prośba, aby usunąć ubranie, będziesz mieć suknię na zużycie.

 3. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w dłoni lub ramienia.

 4. Zostanie podłączony do urządzenia EKG z odprowadzeń i mankiet ciśnienie krwi zostanie umieszczony na twoim ramieniu.

Ilustracją przedstawiającą EKG wysiłkowe

Wykonywania skanowania perfuzji mięśnia sercowego:

 1. Można wykonywać na bieżni. Intensywność ćwiczenia będą stopniowo zwiększane przez zwiększanie szybkości bieżni.

 2. Tętno i ciśnienie krwi będą monitorowane. Po osiągnięciu swój maksymalny punkt ćwiczeń (określony przez lekarza w oparciu o tętno i wieku), radionuklidów będzie wstrzykiwany do linii IV.

 3. Po radionuklidów wstrzyknięto, będzie nadal wykonywać na jedną do dwóch minut.

Farmakologiczne zawału skanowania perfuzji:

 1. Nie będzie wykonywać na bieżni. Zamiast tego, można położyć na stole, podczas gdy leki wstrzykuje się do swojej IV zwiększyć swoje serca.

 2. Tętno i ciśnienie krwi będą monitorowane.

 3. Po osiągnięciu docelowego tętna, radionuklidów będzie wstrzykiwany do linii IV.

Zakończenie procedury, obie metody:

 1. Jeśli wystąpią takie objawy, jak : zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, skrajne duszność lub ciężkiego zmęczenia w dowolnym momencie w trakcie postępowania, niech lekarz lub technolog wiedzieć.

 2. Będziesz leżeć płasko na stole, podczas gdy obrazy z twojego serca uzyskuje. Około 10 do 60 minut po radionuklidów jest wstrzykiwany, kamery gamma zacznie robić zdjęcia swoim sercu. W szczególny rodzaj testu zwanego SPECT (pojedynczego fotonu tomografii komputerowej), skaner będzie obracać się wokół ciebie, jak to robi zdjęcia.

 3. Twoje ramiona zostanie umieszczony nad głową. To będzie konieczne, aby leżeć nieruchomo, podczas gdy zdjęcia zostały wykonane, jak ruch może mieć negatywny wpływ na jakość zdjęć.

 4. Po zakończeniu skanowania, możesz mieć prawo do opuszczenia miejsca, ale trzeba będzie powrócić w odpowiednim czasie dla drugiego zestawu skanów. Drugi zestaw skanów zostaną podjęte trzech do sześciu godzin po pierwszym secie. W tym czasie, nie będzie wolno jeść, chyba że nakazuje to zrobić przez technologa, i będą mogły ograniczoną wody lub odkofeinowane / bezkaloryczne płynów. Lekarz może podjąć decyzję o powrocie na inny dzień dla drugiego zestawu skanów.

 5. Drugi zestaw skanów będzie podobny do pierwszego zestawu - można leżeć na stole, jak wcześniej, gdy skaner robi zdjęcia swoim sercu.

 6. Po drugie zestaw skanów została zakończona, linia IV zostanie przerwane, a będziesz mógł opuścić, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Po zabiegu

Należy poruszać się powoli, gdy wstając od stołu skanera, aby uniknąć zawrotów głowy lub zawroty głowy z pozycji leżącej na długość postępowania.

Zostanie poinstruowany, aby pić dużo płynów i opróżnienia pęcherza często przez 24 do 48 godzin po badaniu, aby pomóc wypłukać pozostałe radionuklidu z organizmu.

Strona IV będą sprawdzane pod kątem oznak zaczerwienienie lub obrzęk. Jeśli zauważysz jakiś ból, zaczerwienienie i / lub obrzęk w miejscu IV po powrocie do domu w następstwie zabiegu, należy powiadomić o tym lekarza, ponieważ może to wskazywać na zakażenie lub innego typu reakcji.

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejski College of Cardiology

Europejskie Stowarzyszenie serce

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine