Cambler

Zawał skanowania perfuzji, odpoczynku

(Skanowanie talu spoczynkowe, Nuclear obrazowania serca, Cardiolite ® Scan sestamibi Scan)

Co to jest odpoczynek skanowania perfuzji mięśnia sercowego?

Zawał skanowania perfuzji jest procedura medycyny nuklearnej. Oznacza to, że niewielka ilość substancji radioaktywnych, nazywane radionuklidów (radiofarmaceutyczny radioaktywnego znacznika) lub stosowany jest w trakcie procedury, aby pomóc w badaniu tkanek objętych badaniem. Konkretnie, zawał skanowania perfuzji ocenia funkcję serca i przepływ krwi.

Radionuklidów jest substancja radioaktywna używane jako "znacznik", co oznacza, że ​​przechodzi do krwiobiegu i jest uwzględniona (absorbowane) przez tkanki mięśniowej serca zdrowego. Przy analizie obszary którym radionuklid jest wchłaniany pojawi się inaczej niż w obszarach, które nie pokrywają się (ze względu na zmniejszony przepływ krwi do obszarów lub ewentualnego uszkodzenia tkanki od zmniejszonej lub zablokowania przepływu krwi).

Spoczynku perfuzji mięśnia skanowania jest stosowana do oceny przepływu krwi przez mięsień serca (mięśnia sercowego) i w celu określenia obszarów mięśnia sercowego zmniejszyła przepływ krwi. Jest to realizowane przez wtryskiwanie radionuklid (talu lub technetu) do żyły ramienia lub ręcznie.

Istnieją różne rodzaje radionuklidów. Gdy używany jest jeden rodzaj izotopu promieniotwórczego, obszary mięśnia sercowego, które zostały zablokowane lub częściowo zablokowanych tętnicach będą widoczne podczas badania jako "zimne miejsca" lub "wad", ponieważ obszary te nie będą w stanie wziąć w radionuklidu do mięśnia sercowego. Innym rodzajem radionuklidu wiąże się z wapniem, który jest uwalniany podczas zawału serca występuje, a więc będzie się gromadzić w obszarze (ach) z uszkodzonej tkanki serca jako "gorącego punktu" w skanowania.

Inne związane z tym procedury, które mogą być stosowane do diagnozowania chorób serca obejmują odpoczynku i elektrokardiogram wysiłkowej (EKG lub EKG), Holter monitora, uśrednionego sygnału EKG, cewnikowanie serca, RTG klatki piersiowej, rezonans magnetyczny (MRI) serca, zawał mięśnia perfuzji skanowania ( stres ), tomografia komputerowa (TK) w klatce piersiowej, badanie echokardiograficzne, badania elektrofizjologiczne, radionuklidów angiografii i skanowania ultraszybki CT. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Ilustracja anatomii serca, widzenia tętnic wieńcowych

Choroba wieńcowa

Choroba wieńcowa (CAD) jest zwężenie tętnic wieńcowych (naczyń krwionośnych, które dostarczają tlen i składniki odżywcze do mięśnia sercowego), spowodowane nagromadzeniem substancji tłuszczowej w obrębie ścian tętnic. Ich nagromadzenie powoduje wewnątrz tętnic, by stać się szorstka i zawężony, ograniczając dopływ krwi bogatej w tlen do mięśnia sercowego.

Aby lepiej zrozumieć, jak choroba wieńcowa wpływa na serce, przegląd podstawowej anatomii serca i funkcji w następujący sposób.

Serce jest w zasadzie pompy. Serca składa się z wyspecjalizowanych tkanek mięśniowych, zwany mięśnia sercowego. Podstawową funkcją serca jest pompowanie krwi w całym ciele, tak, że tkanki organizmu mogą otrzymać tlen i składniki odżywcze i mają substancje odpadowe zabrane.

Jak w każdej pompy, serce wymaga paliwa w celu podjęcia pracy. Mięśnia sercowego wymaga tlenu i substancji odżywczych, tak jak wszystkie inne tkanki w organizmie. Jednak krew, która przechodzi przez komory serca jest jedynie przemieszczają się przez na jego podróż przez ciało - ta krew nie daje tlenu i substancji odżywczych do mięśnia sercowego. Zawałem otrzymuje swój tlen i substancje odżywcze z tętnic wieńcowych, które leżą na zewnątrz serca.

Ilustracja normalnej i chorej tętnicy

Gdy tkanka serca nie otrzymuje odpowiedniej dopływ krwi, nie mogą funkcjonować tak dobrze jak powinny. Jeśli mięsień sercowy w krew zmniejsza się podaż na czas, choroba zwana niedokrwienie może rozwijać. Niedokrwienie może zmniejszyć zdolność serca do pompowania krwi, ponieważ mięsień sercowy jest osłabiona brakiem pożywienia i tlenu.

Na szczęście, technologia jest dostępna dla przywrócenia przepływu krwi do tkanki serca podczas zablokowania wieńcowe są rozpoznane. Jeden z kilku procedur diagnostycznych stosowanych do diagnozowania i oceny choroby wieńcowej jest zawał skanowania perfuzji odpoczynek.

Przyczyny postępowania

Możliwe wskazania do spoczynkowym perfuzji mięśnia skanu mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • ból w klatce piersiowej, albo pojawienie się lub występujące na okres dni lub dłużej

 • po ataku serca (zawał mięśnia sercowego, lub MI)

 • do oceny przepływu krwi do obszarów mięśnia sercowego, które zostały reperfuzji (przepływ krwi w tętnicy wieńcowej przywrócone) przez chirurgii omijającej, angioplastyka (otwarcie tętnicy wieńcowej za pomocą balonu lub inny sposób) lub stentu (mała cewka rozszerzalna metalu umieszczony wewnątrz tętnicy, aby utrzymać światło tętnicy

Ryzyko związane z procedurą

Wstrzyknięcie radionuklidu może powodować niewielki dyskomfort. Reakcje alergiczne na radionuklidu są rzadkie.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu od zawału skanowania perfuzji. Jeśli jesteś w okresie laktacji, karmienie piersią, powinna poinformować o tym swojego lekarza ze względu na ryzyko zanieczyszczenia mleka z izotopu promieniotwórczego. Narażenie na promieniowanie w czasie ciąży może prowadzić do wad wrodzonych.

Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, barwniki kontrastujące, jod, taśmy lub lateks należy poinformować lekarza.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub choroby mogą zakłócać lub wpływać na wyniki testu. Te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • kofeinę w ciągu 24 godzin postępowania

 • naparstnicy, chinidyna lub azotanów leki

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do tego testu. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś uczulony lub wrażliwe na leki, znieczulenia miejscowego, kontrast barwników, jod, taśmy lub lateksu.

 • Wymagana może być na czczo przed zabiegiem. Lekarz daje instrukcje, jak długo należy wstrzymać jedzenie i / lub płynów. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia czegokolwiek, co zawiera kofeinę, przez co najmniej 24 godziny przed zabiegiem. Niektóre receptę i ponad-the-counter leki zawierają kofeinę i należy ich unikać. Niektóre leki, które zawierają kofeinę, over-the-counter m.in. Anacin ®, EXCEDRIN ® i NoDoz ®.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Odpoczynku skanowania perfuzji mięśnia sercowego może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie spoczynku mięśnia skanowania perfuzji następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 3. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w dłoni lub ramienia.

 4. Zostanie podłączony do urządzenia EKG z odprowadzeń i mankiet ciśnienie krwi zostanie umieszczony na twoim ramieniu.

 5. Będziesz leżeć płasko na stole w pokoju zabiegowym.

 6. Radionuklidów będzie wstrzykiwany do żyły w ramieniu lub ręce.

 7. Po leki krążył przez ciała (10 do 60 minut w zależności od używanego znacznika radioaktywnego), skaner zacznie robić zdjęcia swoim sercu. W szczególny rodzaj testu, zwanego obrazowania SPECT (pojedynczego fotonu tomografii komputerowej), skaner będzie obracać się wokół ciebie, jak to robi zdjęcia.

 8. Będziesz leżeć płasko na stole, podczas gdy obrazy z twojego serca uzyskuje. Twoje ramiona będą umieszczone na poduszce nad głową. To będzie konieczne, aby leżeć nieruchomo, podczas gdy zdjęcia zostały wykonane, jak ruch może mieć negatywny wpływ na jakość zdjęć.

 9. Jeśli wystąpią takie objawy, jak : zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, skrajne duszność lub ciężkiego zmęczenia w dowolnym momencie w trakcie postępowania, niech lekarz lub technolog wiedzieć.

 10. Po zakończeniu skanowania, linia IV zostanie przerwane, a będziesz mógł opuścić, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Po zabiegu

Należy poruszać się powoli, gdy wstając od stołu skanera, aby uniknąć zawrotów głowy lub zawroty głowy z pozycji leżącej na długość postępowania.

Zostanie poinstruowany, aby pić dużo płynów i opróżnienia pęcherza często przez 24 do 48 godzin po badaniu, aby pomóc wypłukać pozostałe radionuklidu z organizmu.

Strona IV będą sprawdzane pod kątem oznak zaczerwienienie lub obrzęk. Jeśli zauważysz jakiś ból, zaczerwienienie i / lub obrzęk w miejscu IV po powrocie do domu w następstwie zabiegu, należy powiadomić o tym lekarza, ponieważ może to wskazywać na zakażenie lub innego typu reakcji.

Twój lekarz może podać swoje dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejski College of Cardiology

Europejskie Stowarzyszenie serce

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine