Cambler

Przegląd atak serca

Zawał serca, zwany także mięśnia sercowego, dzieje się, gdy przepływ krwi do serca, zostaje zablokowane, co uniemożliwia osiągnięcie wystarczającej ilości tlenu do serca.

Blokada jest często spowodowane przez nich blaszek miażdżycowych w tętnicach wieńcowych naczyń krwionośnych, które zaopatrują-krew do serca. Tablica składa się z tłuszczu, cholesterol i inne substancje. Ostatecznie, tablica może pęknąć i spowodować skrzep krwi. Zakrzep blokuje przepływ krwi do serca, w wyniku ataku serca.

Jeśli dopływ krwi i tlen zostaje odcięta surowo lub dłuższego okresu czasu, których nie dotyczy mięśnia sercowego ulega uszkodzeniu i matryc. Rezultatem jest dysfunkcja mięśnia sercowego w obszarze dotkniętym brakiem tlenu.

Czynniki ryzyka

Zawał serca może się zdarzyć każdemu, ale niektórzy ludzie są bardziej zagrożone niż inne. Osoby z dziedzicznymi (genetyczne) czynników ryzyka, takich jak historia rodziny choroba serca; cukrzycę typu 1, wysokie ciśnienie krwi, niskie poziomy HDL, czyli "dobry" cholesterol, wysoki poziom LDL, czyli "złego" cholesterolu, oraz wysoki poziom triglicerydów mają większe ryzyko. Ryzyko zwiększa się z wiekiem. Na ogół, ludzie są narażone na wczesnym wieku niż kobiet, ale po rozpoczęciu menopauzy, kobiety są również zagrożone.

Zapobieganie

Podczas gdy niektóre czynniki ryzyka są poza kontrolą, są kroki można podjąć, aby zarządzać kontrolowane czynniki ryzyka. Obejmuje to rzucenie palenia, ograniczenie spożycia alkoholu, utraty nadwagi, coraz regularnych ćwiczeń, zdrowej diety i kontroli stresu. Pracy z lekarzem, aby utrzymać poziom cholesterolu i trójglicerydów w kontroli, jak i zarządzania chorób takich jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca typu 2, może również pomóc.

Objawy

Najczęstszym objawem zawału serca jest ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, który trwa dłużej niż kilka minut. Mimo, że ból w klatce piersiowej jest kluczowym znakiem ostrzegawczym na atak serca, to może być czasami mylone z niestrawnością, zapaleniem płuc lub innymi chorobami. Sprawdź pola objaśnienia objawów do listy możliwych objawów zawału serca. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz wykazuje któryś z powyższych objawów ostrzegawczych, należy zadzwonić pod numer 911 natychmiast.

Leczenie

Celem leczenia zawału serca jest do łagodzenia bólu, natychmiastowego przywrócenia przepływu krwi w celu zachowania funkcji mięśnia serca i zapobiec śmierci.

Elektrokardiogram (EKG) odbywać się będzie bezpośrednio w oddziale ratunkowym lub w karetce, czy 911 został powołany. Jeśli EKG wykrywa atak serca, konieczna jest natychmiastowa interwencja. Opcje leczenia obejmują:

  • Leczenie fibrynolityczne: IV leki daje się rozbić zakrzep, który blokuje tętnicę wieńcową.

  • Angioplastyka wieńcowa: balon jest używany do tworzenia większych otworów w naczyniu krwionośnym, aby zwiększyć przepływ krwi.

  • Pomostowania tętnic wieńcowych: Najczęściej nazywane po prostu "aortalno," procedura ta jest często wykonywana w ludzi, którzy mają anginę (ból w klatce piersiowej) i choroby wieńcowej (choroba, w której tablica została zbudowana w tętnicach). Podczas zabiegu bypassu utworzony przez szczepienie elementu o żyły powyżej i poniżej obszaru zablokowanych tętnicy wieńcowej, umożliwiając przepływ krwi wokół przeszkód.