Cambler

Objawy i przyczyny ataków serca

Objawy ataku serca

Atak serca lub zawał mięśnia sercowego, występuje wtedy, gdy jeden lub więcej obszarów mięśnia serca doświadczenie ciężkie lub długotrwały brak tlenu spowodowane przez zablokowany dopływ krwi do mięśnia sercowego. Dowiedz się więcej na temat objawów ataku serca ›

Rodzaje objawów zawału serca: ból karku

Ból szyi może być drobne uciążliwości, ale może być także objawem zawału serca. Nie jest niczym niezwykłym, atak serca produkować objaw, który jest od miejsca, gdzie znajduje się serce wasze. Ból może promieniować od klatki piersiowej w dół ramienia, do szczęki, a powszechnie szyi. Jak można stwierdzić, czy ból szyi jest problem z mięśni szyi, nerwów i kości, czy twoim sercu?

Czytaj więcej o ból szyi jako objaw zawału serca ›

Kiedy ból brzucha objawem zawału serca?

Gdy nastąpi atak serca w filmach czy w telewizji, ofiara często wali z ciężką, ból w klatce piersiowej. W świecie rzeczywistym jednak, ataki serca, które nie zawsze są dramatyczne. Zamiast tego, może spowodować atak serca niejasne bóle brzucha, niestrawność, zgaga lub objawy przypominające. Więc w jaki sposób można stwierdzić, czy objawy żołądkowe są wynikiem zawału serca lub problemu pokarmowego?

Czytaj więcej o ból brzucha jako objaw zawału serca ›

Ostrzeżenie objawy zawału serca u kobiet

Oznaki i objawy zawału serca u kobiet są często oddalone lub przypisane do innych chorób. Ale to brush-off jest fatalny pomysł, ponieważ opóźnienie leczenia zawału serca może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Jakie objawy ataku serca należy zwrócić uwagę na kobiety? Podpowiedź: To nie tylko ból w klatce piersiowej.

Dowiedz się znaki ostrzegawcze na atak serca u kobiet ›

Ostrzeżenie objawy zawału serca u mężczyzn

Jeśli nigdy nie miał atak serca, że ​​trudno sobie wyobrazić, co można poczuć się jak. Ale wiedząc, jakie objawy należy zwrócić uwagę, aby mogli utrzymać się z opóźnienie leczenia i być może uratować życie. Pomimo powszechnego przekonania, ból w klatce piersiowej nie jest tylko objawem. Jeśli ból w klatce piersiowej jest obecny, to nie zawsze jest nagłe i ciężkie. Objawy zawału serca u mężczyzn może być także stopniowe, subtelny, a pojawiają się i znikają z czasem.

Dowiedz się znaki ostrzegawcze na atak serca u mężczyzn ›

Rodzaje objawów zawału serca: ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej jest często przerażające objawem i większość ludzi się zaniepokojony, jeśli doświadczyli, myśląc, że to atak serca. Na szczęście istnieje wiele mniej poważne przyczyny bólu w klatce piersiowej. Więc w jaki sposób można stwierdzić, czy ból w klatce piersiowej jest poważnym i godnym dzwoniąc pod numer 911?

Czytaj więcej o bólu w klatce piersiowej jako objaw zawału serca ›

Ból ramienia jako objaw zawału serca

Kiedy osoba doświadczenia ramię bólu, atak serca, nie jest zazwyczaj z przodu głowy. Jest bardziej prawdopodobne, aby przypisać do czegoś ramię ból mięśniowo-przepracowany mięśni lub ścięgien, na przykład. Ale ból ramienia może być znak, że atak serca jest w toku. Więc w jaki sposób można odróżnić?

Czytaj więcej o bólu ramienia jako objaw zawału serca ›

Rodzaje objawów zawału serca: ból szczęki

Objawy zawału serca nie zawsze są jednoznaczne, a nie każdy ból w klatce piersiowej. Zamiast tego, ból może promieniować się z serca w Twojej okolicy żuchwy i może lub nie może być związane z bólem w klatce piersiowej lub innych objawów zawału serca. Wiele innych przyczyn dolegliwości nie są szczęki zagrażające życiu, ale nadal potrzebuje pomocy medycznej. Więc jak będziesz wiedzieć, czy Twój ból szczęki jest objawem zawału serca?

Czytaj więcej o ból szczęki jako objaw zawału serca ›

Rodzaje objawów zawału serca: ból pleców

Ból pleców jest powszechny problem z wielu przyczyn. Ból pleców zazwyczaj pochodzi z mięśni, nerwów lub kości w plecach. Ale czasami ból jest dalej z innego miejsca, a nawet serca. Chociaż przyczyną sztywności kręgosłupa ból pleców lub pochylając się nad problemami pleców lub ruchomych należy zawsze zbadać, są chwile, kiedy należy tylko upewnić się, że nie jest to coś bardziej poważnego.

Przeczytaj więcej o tym, jak ból pleców może być objawem zawału serca ›

Łagodne i masowe ataki serca: jaka jest różnica?

Często można usłyszeć ludzi odnoszących się do ataku serca przez jego nasilenia. Czy jest łagodny atak serca lub masywne jeden, zawał serca jest zawsze poważne. Nazewnictwo pochodzi od stopnia uszkodzenia mięśnia sercowego.

Dowiedz się więcej na temat różnicy między łagodnym i atak serca ›