Cambler

Kwitnie po ataku serca

Jeśli miałeś atak serca, jesteś prawdopodobnie zastanawiasz się, jak twoje życie się zmieni.

W dłuższej perspektywie, jakość życia jest związana z jak poważne atak serca i jak to było traktowane. Poza tym, wszelkie zmiany będą zależeć w dużej mierze od Ciebie. Jeśli tak się stało, twoje życie może być zdrowsze i bardziej aktywne niż przed. Współpracować z lekarzem w sprawie planu.

Odzysk i zapobieganie

Pierwszym krokiem jest współpraca z lekarzem, aby znaleźć przyczynę swojej zawału serca oraz omówienie działań w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia innego ataku serca.

Po pierwszym ataku serca, ryzyko inny atak serca zwiększa dwu-lub trzykrotnie. To nie znaczy jednak, że drugi atak serca musi się zdarzyć. Istnieje pięć strategii można lekarz użyć, aby twoje życie zdrowe:

  • Rzucić palenie.

  • Zmienić swoją dietę.

  • Stają się bardziej aktywni fizycznie.

  • Poddane angioplastyce lub chirurgii.

  • Przyjmowania leku.

Może trzeba operację naprawić uszkodzenia mięśnia sercowego lub angioplastyce lub zabiegu na naczyniach krwionośnych, które narazić Cię na ryzyko. Ale sama operacja nie jest wystarczająco, jak zmiany w stylu życia są także niezbędne.

Dokonywać zdrowych wyborów

Jak można przejść w kierunku zdrowszego stylu życia?

Jeśli palisz, poproś lekarza o programach, które pomagają zatrzymać.

Ćwiczenie wzmacnia mięśnie serca więc może łatwiej pompować krew i wzmacnia inne mięśnie, serce nie musi tak ciężko pracować. To może pomóc schudnąć, obniżyć ciśnienie krwi, zmniejsza stres, obniżają poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko zgonu z innego ataku serca. Rutynowe, które koncentruje się na ćwiczenia aerobowe przez 30 minut dziennie, co najmniej trzy dni w tygodniu powinny być minimalna celem. Ćwiczenia aerobowe-typ, który podnosi swoje serce szybkości może być tak łatwe, jak energiczny, 30 minut spacerem. Zacznij powoli i stosować się do lekarza lub porady specjalisty rehabilitacji.

Zapalenie stawów lub inne problemy mogą zrobić kilka ćwiczeń wyzwaniem. Ale to nie znaczy, że nie powinno być aktywne. Lekarz lub specjalista rehabilitacji może pomóc.

Jeśli chodzenie jest zbyt bolesne, spróbuj poćwiczyć, że nie obciąża stawów. Jeździć na rowerze stacjonarnym, na przykład, lub pływać. Porozmawiaj z lekarzem o najbezpieczniejszy sposób, aby rozpocząć.

Zmiana diety może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, wagi i ciśnienia krwi. Unikaj żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i przesunąć do uboższą dietę w błonnik i prawdopodobnie niższe w soli. To oznacza więcej owoców i warzyw, mniej i mniej jaj, masła i czerwonego mięsa. Dietetyk może pomóc rozpoznać i zmienić niezdrowych wzorców żywieniowych.

Nie bój się seksu po ataku serca. Tak jak w przypadku innych działalności, może trzeba zacząć powoli i stopniowo pracować w normalnych nawyków. Niektóre z tych leków może podjąć po zawale serca może wpłynąć na zainteresowanie seksem lub mają zdolność do erekcji lub orgazmu. Porozmawiaj z lekarzem o tym, kiedy można zacząć uprawiać seks lub jeśli uważasz, że leki mogą być przyczyną problemów.

Po ataku serca, medycyna jest ważne dla obniżenia poziomu cholesterolu i kontrola ciśnienia krwi. Upewnij się, że wiesz, kiedy i jak przyjmować lek, i zabrać go zgodnie z instrukcją. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli lek powoduje problemy dla Ciebie. Nie zmieniaj lub zatrzymać stosowanie leków na własną rękę. Zatrzymując się nagle może być niebezpieczne z niektórymi lekami.

Jeśli stres jest czynnikiem w życiu, może zwiększyć ciśnienie krwi, zwiększa tętno, i twoje choroby serca gorzej. Jeśli jesteś pod wpływem stresu w pracy lub w domu, uzyskać porady na temat technik redukcji stresu lub zobaczyć doradca dla sugestie, jak można zmniejszyć stres lub zmienić reakcję na sytuacje stresowe.

Dlaczego programy rehabilitacji znaczenia

Programy rehabilitacji kardiologicznej na celu pomóc ludziom, którzy mieli atak serca dokonać zmian, których potrzebują do zdrowego stylu życia. W programie rehabilitacji, pracownicy służby zdrowia będą pracować z wami, aby pokazać w jaki sposób oglądać ciśnienie krwi, pomaga rzucić palenie, zmienić dietę i ustawić wykonywania rutynowych.

Celem rehabilitacji jest tworzenie nawyków, które uczynią i Państwa zdrowia. Jeśli lekarz nie rozmawiał z tobą o programie rehabilitacji kardiologicznej, należy zapytać o to.

Po przebytym ataku serca oznacza, zmieniać swoje życie w pozytywny sposób-nie palenia, obniżenie cholesterolu, kontrolowanie ciśnienia krwi, pobyt aktywny, i tworzenie partnerstw z pracownikami służby zdrowia. Kroki te nie tylko zmniejszają ryzyko i strach kolejnego ataku serca. Oni też życie zdrowsze i bardziej zabawne.

Rola rodziny

Członkowie rodziny mogą pomóc pacjentowi odzyskać ataku serca i żyć zdrowo.

Mężowie i żony mogą wykonywać razem, na przykład, a małżonek może zapewnić wsparcie i zachętę.

Rodzina może również pomóc przyłączając odzyskiwanie krewnych w zdrowej diety, zachęcając ich, aby zakończyć program rehabilitacji lub rzucić palenie, i przypominając im brać leki.

Członkowie rodziny mogą oglądać osoby nastrój i psychiczne samopoczucie. Depresja jest wspólne po ataku serca. Jeśli tak się nie stanie, aby ułatwić w ciągu kilku tygodni, może to utrudnić odzysk i powodować osoba, aby uniknąć istotnych, pozytywnych kroków. Krewni powinni zachęcać wysiłki, aby uzyskać pomoc i wezwać lekarza lub pracownika służby zdrowia od razu.

Członkowie rodziny mogą także niekiedy utrudniać odzyskanie. Na przykład, jeśli członek rodziny pali, może to uczynić zaprzestanie palenia większym wyzwaniem dla osoby, która miała atak serca. Inne nawyki, które przyczyniają się do ataku serca, takie jak brak ruchu i diety o wysokiej zawartości tłuszczu, może być wzorce rodzinne.