Cambler

Aspiryna i serce: należy lub nie należy Ci?

Oprócz przyjmowanie aspiryny w celu łagodzenia bólu i gorączki, miliony ludzi ma małe dawki lub "dziecko" aspiryny dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Należy dołączyć?

"Nie, nie, bez zgody swojego lekarza", mówi Douglas Hoey, dyrektor ds. operacyjnych dla Krajowego Stowarzyszenia Wspólnoty farmaceutów. "Mimo, że lekarze zalecają wielu dorosłych wziąć aspirynę regularnie na jego właściwości zapobiegawczych, konsumenci nie powinni zgłosić się tej decyzji."

Odpowiedzi na poniższe pytania mogą pomóc zrozumieć ryzyko i korzyści wynikające z aspiryną.

Pytanie: Jakie są zastosowania dla aspiryny?

A. Aspiryna jest przewidziany do tych chorób:

  • Atak serca. FDA twierdzi, pół tabletki aspiryny regularne wytrzymałości zmniejsza ryzyko śmierci aż do 23 procent, jeśli podjęte tak szybko, jak zawał serca jest podejrzany, i kontynuowano przez 30 dni po tej dacie. Jednak korzyści z aspiryna prawdopodobnie rozszerzyć znacznie dalej, a większość lekarzy przepisywania teraz przez całe życie stosować kwas acetylosalicylowy do wszystkich osób po zawale serca.

  • Nawracające zawał serca lub dławica piersiowa. Ludzie, którzy mieli poprzednią zawał serca lub którzy cierpią z powodu bólu w klatce piersiowej może zmniejszyć szansę na te choroby przez aspirynę.

  • Profilaktyka udaru mózgu. Regularne zażywanie aspiryny może zapobiec udar mózgu u ludzi, którzy mieli przejściowe ataki niedokrwienne-a ministroke. Aspiryna pomaga również zapobiegać drugi skok i zmniejsza szkodliwe skutki udaru mózgu.

  • Ulgę w bólu. Aspiryna zmniejsza zapalenie stawów i inne bóle.

Q. Jeśli skok działa w mojej rodzinie, mam brać "dziecko" aspiryna dziennie?

A. Niekoniecznie. Tylko lekarz może stwierdzić, czy aspiryna jest właśnie dla Ciebie. W zależności od rodzaju udaru jesteś w grupie ryzyka, aspiryna może pomóc lub zaszkodzić.

Pytanie: Jakie są zagrożenia związane z aspirynę?

A. Niektóre ryzyka obejmują ewentualnego krwawienia w mózgu i żołądka, i astmy ataku u osób uczulonych na aspirynę.

Ponadto osoby, które mają astmę, wysokie ciśnienie krwi, lub wątroby lub nerek, choroby, lub którzy przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub inhibitory ACE, nie należy przyjmować aspiryny bez konsultacji z lekarzem.

"Aspiryna ma potencjalne zagrożenia oraz korzyści, jak każdy lek," Hoey mówi. "Mimo, że aspiryna jest wspólne over-the-counter leki, to nie jest odpowiednie dla wszystkich."