Cambler

Atak serca

Fakty ataku serca

Zawał serca, zwany także mięśnia sercowego, dzieje się, gdy przepływ krwi do serca, zostaje zablokowane, co uniemożliwia osiągnięcie wystarczającej ilości tlenu do serca. Blokada jest często spowodowane przez nich blaszek miażdżycowych w tętnicach wieńcowych. Dowiedz się więcej o zawał serca ›

Programy zapobiegania atak serca

Niektóre z czynników, które zwiększają ryzyko zawału serca są pod kontrolą. Czy lekarz wydał ci poważne ostrzeżenie lub chcesz dostać się na ścieżce zdrowia serca na własną rękę, może warto rozważyć zapisanie w programie zapobiegania atak serca. W ten sposób można rozwiązać swoje osobiste zagrożenie serca i obniżyć szanse będziesz miał atak serca.

Przeczytaj więcej o tym, co program, zapobieganie atakom serca może zrobić dla Ciebie ›

Ostrzeżenie objawy zawału serca u kobiet

Oznaki i objawy zawału serca u kobiet są często oddalone lub przypisane do innych chorób. Ale to brush-off jest fatalny pomysł, ponieważ opóźnienie leczenia zawału serca może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Jakie objawy ataku serca należy zwrócić uwagę na kobiety? Podpowiedź: To nie tylko ból w klatce piersiowej.

Dowiedz się znaki ostrzegawcze na atak serca u kobiet ›

Ostrzeżenie objawy zawału serca u mężczyzn

Jeśli nigdy nie miał atak serca, że ​​trudno sobie wyobrazić, co można poczuć się jak. Ale wiedząc, jakie objawy należy zwrócić uwagę, aby mogli utrzymać się z opóźnienie leczenia i być może uratować życie. Pomimo powszechnego przekonania, ból w klatce piersiowej nie jest tylko objawem. Jeśli ból w klatce piersiowej jest obecny, to nie zawsze jest nagłe i ciężkie. Objawy zawału serca u mężczyzn może być także stopniowe, subtelny, a pojawiają się i znikają z czasem.

Dowiedz się znaki ostrzegawcze na atak serca u mężczyzn ›

Pierwsza pomoc na atak serca: co należy zrobić?

Jeśli ktoś ma atak serca, bardzo ważne jest, że dostają się do lekarza bez zwłoki, tak środki ratunkowe mogą rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe. Z ma czasu do stracenia, co należy zrobić? Istnieje kilka dobrych działań, które można podjąć, aby znacznie obniżyć szanse na poważne uszkodzenia serca, a nawet śmierci.

Dowiedz się więcej na temat środków pierwszej pomocy dla ktoś ma atak serca ›

Jak choroba wieńcowa powoduje zawał serca

Choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów w Europie. Naczynia krwionośne, które wprowadzają pokarm i tlenu do mięśnia sercowego i mogą się zwężone blokowano płytki tłuszczowego lub skrzepów krwi. Głodny serce krwi powoduje śmierć tkanki uszkodzenia serca i to jest powód, dla którego można mieć atak serca.

Jak choroba wieńcowa powoduje atak serca ›

Rodzaje chorób serca u kobiet

Chociaż choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów u mężczyzn i kobiet, jest kilka zaskakujących różnic w jaki sposób kobiece objawy są postrzegane, oceniane i traktowane. Ale zwracając uwagę na tych kluczowych różnic, i otrzymywania opieki od kardiologów doświadczonych w chorobach serca u kobiet, może pomóc kobietom uzyskać szybką i odpowiednią opiekę.

Dowiedz się więcej na temat chorób serca u kobiet ›

Choroby serca i udar mózgu: co gra?

Choroby serca i udaru mózgu może wydawać się różnych chorób, ale są ściśle związane i wywołane przez samego procesu chorobowego w tętnicach. Gdy naczynia krwionośne wąskie, przepływ krwi przez nich ograniczone. Bez dostępu tlenu i składników odżywczych prowadzi krwi, komórki serca i mózgu, śmierci.

Czytaj więcej o związku między chorobami serca i udaru mózgu ›