Cambler

Pomóż dziecku oddychać łatwo

Kiedy rodzice słysząc, że ich dziecko może mieć astmę, ich umysły są natychmiast wypełniona ideami ich dziecko z oddechem, dmuchając na inhalatorze i kłopoty z utrzymaniem się z przyjaciółmi. Które mogły być w przeszłości, ale nie więcej. Życie z astmą jest o wiele więcej na temat zapobiegania atak astmy i propagowanie zdrowego stylu życia.

Możesz pomóc dziecku, aby zawsze oddychać łatwo, jeśli zastosujesz się do kilku ważnych wskazówek dla zarządzania astmy.

Zidentyfikowania wyzwalaczy astmy

Bardzo niewiele osób z astmą charczenie cały czas. Większość ludzi, świsty, gdy coś powoduje ich płuca reagować. Te "wyzwalacze", jak je nazywamy, są różne dla każdej osoby. Wspólnych powoduje to:

 • Przeziębienia, lub inne infekcje dróg oddechowych - to trudno uniknąć, szczególnie u dzieci, które chodzą do szkoły lub opieki dziennej, w której zarazki są wszędzie.

 • Dym z papierosów - palenie jest nie tylko złe dla Ciebie, może to zrobić astmy u dziecka gorzej.

 • Ćwiczenie - Wszystkie dzieci powinny wykonywać - to nie jest coś, ktoś powinien unikać - ale czasem ćwiczenia mogą przynieść na astmę.

 • Alergia - dzieci mogą być uczuleni na roztocza, pyłki, pleśń i inne rzeczy znalezionych, w których żyją i zabawy. Koty, inne zwierzęta i niektóre pokarmy mogą być również wyzwalacze.

Zrozumieć, co zrobić z wyzwalaczy

 • Przeziębienia, lub inne infekcje dróg oddechowych - Częste mycie rąk jest zawsze dobry pomysł, ale większość dzieci wciąż chorują czasem - i tych z astmą może świszczący oddech, gdy robią. Jeśli wiesz, że przeziębienia są wyzwalania dla dziecka, począwszy od leków na pierwszy znak pociągając nosem często może zapobiec zły atak astmy.

 • Dym papierosowy - Porozmawiaj z lekarzem na temat programów rzucić palenie. W międzyczasie, nie palić w miejscu zamieszkania lub w samochodzie. Unikaj dziecko wszędzie ludzie palą.

 • Ćwiczenie - Jeśli dziecko ma problemy tylko z dużą ilością ćwiczeń, takich jak w grze w piłkę nożną, z wykorzystaniem specjalnego leku przed ćwiczenia mogą zapobiec problemom (lekarz zdecyduje, które leki będą najlepsze). Z drugiej strony, jeśli tylko niewielką ilość ruchu, takie jak po schodach powoduje sapanie, codzienne leczenie jest konieczne.

 • Alergie - Jeśli wiesz, co twoje dziecko ma alergię, można zrobić wszystko, aby mieć dziecko z dala od niego, albo przynajmniej dopuszczalne, jak często jest ona narażona na nią. Pediatra może przepisać również alergii leki.

Znać objawy astmy

Nie zawsze jest to tak proste jak się wydaje i może być różny od jednego dziecka do drugiego.

 • Poznać, co dokładne objawy astmy u dziecka są. Świszczący oddech, kiedy można go usłyszeć, to gwizdy, piskliwy hałas słychać podczas oddychania - ale niektóre dzieci mogą mieć tylko suchy kaszel, zwłaszcza w nocy. Można zauważyć, dziecko spowolnienie lub przeniesienie jego klatki piersiowej więcej, kiedy oddycha. Jeśli można wybrać się na kłopoty na początku, można użyć leków do zatrzymania rzeczy z coraz gorzej.

 • Użyj miernika szczytowego przepływu z dziećmi w wieku 6 i do góry. Te proste, łatwe do przenoszenia urządzenia pomiaru przepływu powietrza, gdy osoba oddycha w nich szybko i zdecydowanie. To zajmuje trochę praktyki, aby korzystać z nich w pełnym zakresie. Kiedy się zawiesić techniką, jednak są one idealne do pomiaru, jak również osoby z astmą oddycha i wiedząc na początku, gdy oddycha problemy wyprzedza. Lekarz może powiedzieć, jak dostać.

 • Znać znaki ostrzegawcze poważnego ataku. Należą do nich:

  • Stały kaszel

  • Trudność rozmowy

  • Senność

  • Korzystanie mięśnie klatki piersiowej, aby pomóc oddychać ("ssanie" wokół żeber lub powyżej mostka)

  • Skóra blada lub niebieskawy

Jeśli którykolwiek z nich wystąpi, dziecko potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

Używać leków na astmę właściwą drogę

Leki na astmę mają długą drogę i jest więcej możliwości zarówno w leczeniu i zapobieganiu atakom astmy. Porozmawiaj z lekarzem o tym, co jest najlepszy plan dla Twojego dziecka. Oznacza to, że:

 • Ma "plan działania astmy." Te pisemne plany, często organizowane na strefy zielone, żółte i czerwone, które pomogą Ci wiedzieć, Twoje dziecko potrzebuje leków, na podstawie jego objawów i pomiarów przepływu szczytowego.

 • Zawsze dają leki zgodnie z zaleceniami. Łatwo jest zacząć myśleć, że codziennie medycyna nie jest konieczne, gdy dziecko ma się dobrze - ale to może być właśnie z powodu codziennej medycynie, że robi tak dobrze! Z drugiej strony, łatwo jest myśleć, że daje dodatkowy lek może pomóc jeszcze bardziej - ale daje dodatkowy może być niebezpieczne.

 • Wiedzieć, jak pracować inhalatory i nebulizatory. Jeśli nie, to dziecko nie otrzyma odpowiedniej ilości leku. Komory Aero, które są rurki z otworem do inhalatora na jednym końcu i ustnik lub maskę na inne, są świetne za to, astma lek dostaje się do płuc, a nie tylko do ust (lub opryskiwanych po pokoju). Zapytaj swojego lekarza o jednym, i na pomoc, w jaki sposób z niego korzystać. Jeśli korzystasz z urządzenia rozpylacza, upewnij się, że korzystasz z właściwego maskę lub ustnik. Kolejna ważna wskazówka rozpylacz: Upewnij się, że tak często, jak firma zaleca wymienić filtr.

Get grypie co roku

Osoby z astmą są bardziej narażone na gorsze problemy, jeśli się z grypą. Dlatego wszystkie osoby z astmą potrzebują szczepionka przeciw grypie, tak jak inni, którzy z nimi lub w stałym kontakcie z nimi, takie jak dziadkowie, świadczeniodawcy dzień lub opiekunka.

Regularne wizyty u lekarza

Oczywiście, dziecko idzie do lekarza, gdy jest chory, ale iść do lekarza, kiedy jest dobrze może być tak samo ważne.

Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) zaleca, aby wszystkie dzieci z astmą być postrzegane przez swoich lekarzy, co trzy miesiące. To daje lekarzowi szansę na sprawdzenie się z tobą, napełniać leki, dowiedzieć się, jak często lub złe objawy astmy u dziecka są, i dokonać niezbędnych zmian w lekach lub astmy swój plan działania. Lekarz może również pomóc dowiedzieć się, wyzwalacze astmy i zarządzanie, a także odnoszą Państwo uzyskać więcej edukacji astmy i środków wsparcia w swojej społeczności.

Gdy pojawi się w zwyczaju następujące wszystkich tych kroków, nie są one tak trudne, a Twoje dziecko będzie miało najlepszą szansę oddycha łatwo i normalne życie.