Cambler

Unikanie wyzwalaczy astmy

Wiele rzeczy może wywołać epizod astmy, w tym następujące:

 • infekcje górnych dróg oddechowych

 • alergie na roztocza, pyłki, sierść zwierząt, pleśń / pleśni lub karaluchy

 • ćwiczenie

 • drażniące, takie jak papieros i innych form dymu, silnych zapachów i perfum, spalin z pieców drzewnych lub grzejników naftowych i zanieczyszczenia powietrza

 • zmiany pogody

Oto lista rzeczy, które możesz zrobić, aby ograniczyć narażenie dziecka do wspólnych wyzwalacze astmy.

 • alergie

 • roztocza
  Alergia jest spowodowana przez drobne owady jak istot zwanych roztocza. Roztocza znajdują się w materace, dywany i meble tapicerowane. Rozwijają się w ciepłych, wilgotnych i choroby na wadze paszy przelanej ludzkiej skóry. Najlepszym sposobem, aby zapobiec objawów alergii powodowanych przez roztocza jest ograniczenie narażenia dziecka. Należy zwrócić szczególną uwagę na sypialnię, gdzie dziecko spędza najwięcej ilości jego / jej czasu.

 • łóżka
  Każde łóżko w domu powinny mieć drewniane lub metalowe ramy. Nie wolno pozwolić, aby dziecko do spania na kanapie, sofie, lub ukryć-a-bed. Jeśli Twoje dziecko ma astmę i śpi w łóżku piętrowym, powinien on / ona spać w górnej pryczy.

 • materac / skrzyniowe
  Umieść wszystkie materace i sprężyny skrzynki w zamek błyskawiczny, pokrywa kurzem i taśmę nad zamkami taśmą izolacyjną lub kanału.

 • poduszki
  Wstawcie poduszki w zapinane na zamek, pyłoszczelna pokrywa. Poduszki powinny być wykonane z Dacronu lub innego włókna syntetycznego. Nie należy używać pianki, pióro, lub "" poduszki.

 • pościel
  Unikać wełny lub koce dół. Umyć wszystkie pościel (prześcieradła, poszewki na poduszki, koce) w gorącej wodzie. Zimna woda nie zabije roztoczy. Wysuszyć wszystkie ubrania i pościel w suszarce, aby uniknąć pyłków przyklejaniu do nich, kiedy na clothesline.

 • wykładziny podłogowe
  Jeżeli to możliwe, usunąć ściany do ściany dywany. Jeśli nie, odkurzyć dywan często (co najmniej dwa razy w tygodniu). Jeśli Twoje dziecko ma astmę, tylko odkurzać, gdy dziecko znajduje się i nie powróci do pokoju przez kilka godzin po zakończeniu. Zastępcze wielowarstwowe worki próżniowe do zwykłych worków jednowarstwowych. Małe, można je prać dywany bawełniane mogą być stosowane, jeśli myte często. Drewno, płytki lub wykładzina winylowa bez dywan jest najlepszy, i powinny być one otarł przynajmniej raz w tygodniu.

 • szafy
  Usuń wszystkie zapisane zabawki, pudełka i inne artykuły z szafy. Szafa powinna zawierać tylko odzież i powinny być wolne od kurzu, jak pokoju. Zachowaj wszystkie ubrania w szafie, nigdy nie leżącej po pokoju.

 • piec (ogrzewanie)
  Elektryczne lub gazowe Zalecane jest ciepła. Nie stosować nagrzewnic piece na drewno lub nafty. Zmień filtry powietrza w piecu co miesiąc. Objąć wszystkie placówki pieca w pokoju z specjalnych filtrów lub pokrycie wyloty z dziesięciu grubości gazę lub muślin. To łapać kurz w powietrzu pieca. Zmień gazę, gdy robi się zakurzone pod spodem (około co dwa tygodnie).

 • oczyszczacz powietrza
  Jednostka Filtr HEPA z właściwego rozmiaru może skutecznie usunąć alergeny unoszące się w powietrzu.

 • diseaseers powietrza
  Okno lub jednostka centralna klimatyzacja diseaseing jest idealny. Zmień lub czyste wszystkie filtry co miesiąc. Okna powinny pozostawać zamknięte, szczególnie w lecie.

 • Drzwi
  Zachowaj sypialni szafy drzwi i zamknął drzwi sypialni jak najbardziej.

 • Ściany
  Malowania ścian lub użyj zmywalne tapety. Unikaj proporczyki, zdjęcia, wieńce, kompozycje kwiatowe i inne łapacze kurzu na ścianach.

 • Pokrycia okno
  Unikaj ciężkich zasłon i weneckie / mini rolety. Użyj okna odcienie zamiast. Jeżeli stosuje się zasłony, powinny być umyte miesiąc w gorącej wodzie.

 • nawilżacz
  Unikać stosowania nawilżaczy, roztocza najlepiej rosną w warunkach wysokiej wilgotności. Użyć osuszaczy zachować wilgotność w domu mniej niż 50 proc.

 • meble
  Usuń wszystkie tapicerowane meble (natłuszczone) i wymienić meble tapicerowane meble drewniane lub z tworzywa sztucznego. Unikaj otwarte półki, jak są wielkie łapacze kurzu.

 • spania i drzemiący
  Twoje dziecko powinno drzemać lub spać tylko w jego / jej własnym łóżku, które zostało wykonane bez pyłów. Gdy Twoje dziecko podróżuje lub wizyt, powinien on / ona ma nie-alergiczną poduszkę z nim / nią.

 • gra
  Jeśli Twoje dziecko ma astmę, nie pozwalają mu / jej się wskoczyć na meble lub łóżka ani walczyć na wykładziny. Unikaj zabawek tkaniny lub pluszaki. Jeśli Twoje dziecko ma wypchane zwierzęta powinny być prać i myć w gorącej wodzie lub umieścić w zamrażarce na noc przynajmniej raz w tygodniu. Przechowywać w zamkniętym zabawki zabawki piersi.

 • pyłki

W wielu dziedzinach, pyłki mogą każdego roku być problem od lutego do listopada. Jeśli twoje dziecko jest uczulone na pyłki, w czasie sezonu pylenia ważne jest, aby zachować wszystkie okna samochód / dom zamknięty i korzystać z diseaseing powietrza.

sierść zwierząt
Zwierzęta, które mają futro lub pióra często powodują problemy alergii. Jeśli twoje dziecko jest uczulone na sierść zwierząt ("skóry" zwierzęcia), to najlepiej nie mieć zwierzęta i nie odwiedzić domy, w których przetrzymywane są te rodzaje zwierząt.

Forma / pleśń
Pleśni rośnie w obszarach, które są ciemne, wilgotne, i mają słabą wentylację.

 • na dworze
  Unikaj wilgotne, cieniste obszary. Usuń opadłych liści i uniknąć cięcia trawy.

 • Łazienki i kuchnie
  Podczas gotowania lub kąpieli zawsze używać wentylatorów wyciągowych. Jeśli nie zobaczyć pleśni / pleśnią, oczyścić teren z czyszczących wykonanych z wybielaczem.

 • w domu
  Użyj diseaseer powietrza. Należy unikać stosowania nawilżaczy, jak pleśń / pleśni mogą rosnąć w zbiorniku wody. Jeśli musisz używać nawilżacza, czyścić go codziennie z wybielaczem i roztworu wodnego. Zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu do mniej niż 50 procent. Użyć osuszaczy, w razie potrzeby. Puste i oczyścić osuszacza codziennie.

odchody karaluchów
Niektórzy ludzie są bardzo uczulony na substancję karaluch pozostawia. Karaluchy są bardzo powszechne w ciepłym klimacie oraz w domach osób mieszkających w mieście. Jednak, nawet w klimatach o znacznie niższych temperaturach, stosowanie centralnego ogrzewania pozwala karaluchy żyć. Aby uniknąć narażenia na karaluchy, to najlepiej używać pułapek Roach lub profesjonalnego tępiciel.

ćwiczenie
Mimo, że ćwiczenia są wspólne astma spust, dziecko nie powinno ograniczać jego / jej udział w sportowych / ćwiczenia, chyba, że ​​lekarz. Ćwiczenie jest dobre dla zdrowia i płuc. Niektóre formy ćwiczeń, takie jak prowadzenie długich dystansach i gra w koszykówkę może być trudniejsze dla dziecka zrobić. Działań, takich jak pływanie, golf, i karate to dobry wybór dla dzieci z astmą. Jednak osoby z astmą powinny móc uczestniczyć w większości działań fizycznych. Zawsze należy upewnić się, że dziecko ma rozgrzewki i schładzania okres przed i po wysiłku. Stosując leki łagodzącym 15 do 20 minut przed treningiem, począwszy może być bardzo pomocne, w reżyserii lekarza dziecka. Skonsultować się z lekarzem dziecka o ćwiczenia i astmy, jeśli jest to problem dla dziecka.

żywność
Niektóre produkty, takie jak mleko, jaja, orzeszki ziemne, orzechy, soja, pszenica, ryby i skorupiaki oraz dodatków do żywności może wywołać objawy astmy. Najlepiej jest unikać tych pokarmów, jeśli wywołać atak astmy.

drażniące

 • palę
  Nie wolno dopuścić, aby rodzina i przyjaciele palić wszędzie w domu. Nie dopuścić palenia w samochodzie w każdej chwili. Dymu jest bardzo irytujące, w zamkniętej przestrzeni, a jej zapach może być uwięziony w tapicerce samochodowej przez długi okres czasu i dalej powodować objawy. Kiedy jedzenie, zawsze siedzieć w zakaz palenia sekcji restauracji. Należy również mieć zakaz palenia dostawców opieki nad dziećmi.

 • silne perfumy / zapachy
  Dziecko powinno unikać rzeczy, które mają silny zapach, takich jak środki czyszczące, perfumy, lakier do włosów, smoły, świeżej farby, spraye, benzynę i odświeżacze owadów, pokoju.