Cambler

Twój zespół opieki zdrowotnej astma

Nie musisz sobie samodzielnie z astmą. Cały zespół specjalistów opieki zdrowotnej jest na rękę, aby pomóc ludziom z astmą kierować ich objawy i nadal żyć normalne, aktywne życie.

Astma powoduje, że aby stać się stan zapalny dróg oddechowych i łatwo zirytowany tak, że silnie reagują na rzeczy, na które jesteś uczulony, według Europejskiego Stowarzyszenia Płuc (ALA). Gdy drogi oddechowe reagują, stają się węższe, mniej powietrza osiągnie płuc i trudności w oddychaniu. Czasami ta reakcja jest zagrażające życiu. Astmy nie można wyleczyć, ale dla większości ludzi, objawy mogą być kontrolowane i mogą żyć aktywnie. Dobra komunikacja z zespołem opieki zdrowotnej staje się krytyczna, ponieważ zarządzanie i leczenia astmy jest wysiłek na całe życie i może być skomplikowane, ciągłe wyzwanie.

"Ciężkość astmy może się znacznie różnić od jednego dnia na dzień", wyjaśnia Stanley Goldstein, MD, FAAAAI, specjalista płuc w Rockville Centre, Nowy Jork. "Możesz mieć wiele czynników chorobowych i zależą od wielu urządzeń medycznych i zachować dostosowywanie leki codziennie lub co godzinę."

Członkowie zespołu

Według dr Goldsteina, astma zespół opieki zdrowotnej może obejmować:

  • Twój usługodawca opieki astmy. Czy lekarz lub pielęgniarka, mówi Dr Goldstein, "ta osoba powinna być dobrze zorientowani w opiece astmy i mieć jasne zrozumienie National Institutes of Health wytycznych dotyczących leczenia." On lub ona zdiagnozować chorobę, przepisać zabiegi i pracować z wami, aby ustanowić plan leczenia w celu monitorowania objawów, zapobieganie atakom astmy i leczenia ataków, gdy się pojawią. Operator skieruje Cię do innych specjalistów, w razie potrzeby.

  • Pielęgniarka pedagog pedagog lub astma. Możesz zostać skierowany do przeszkolonego pedagoga, który nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat radzenia sobie z przewlekłą chorobą zdrowia. Pedagog może pokazać, jak korzystać z inhalatora i leki szczyt przepływomierz i dokonać wpisu w dzienniku dziennego astmy, na przykład.

  • Farmaceuta. Osoba ta może również powiedzieć, jak używać inhalatora leków przepływomierze pików lub innego sprzętu, oraz wyjaśnić, co musisz wiedzieć o swoich leków, w tym, jak je i ewentualne skutki uboczne podjęcia.

  • Alergolog. Jeśli masz astmę alergiczną, alergolog może pomóc zidentyfikować te rzeczy w swoim środowisku, które wyzwalają się reakcje alergiczne i pomóc zarządzać objawów.

  • Twoja rodzina. Członkowie rodziny mogą Ci pomóc na wiele sposobów, na przykład, pomagając uniknąć wyzwalaczy astmy i przypomnienia do uzupełniania recept. Ktoś blisko Ciebie też powinni być przeszkoleni w odpowiedzi na ciężką astmę ataku.

Pacjent w komunikatorze

Nie zapominajmy, gwiazda zespołu gracza: jesteś chory. To tylko przez swoich składek, że cały zespół uda.

"Komunikacja z każdego na swojej drużynie jest koniecznością, i to jest głównym tematem leczenia", mówi dr Goldstein.

Podczas komunikacji, szczerze mówiąc. Niech inni członkowie zespołu wiedzą o jakichkolwiek pytań, lęków i obaw związanych z już leczenia. Na przykład, jesteś zaniepokojony skutkami ubocznymi leków? Czy jesteś zakłopotany, że nadal nie wiem, jak do pomiaru funkcji płuc z przepływomierza szczyt? Są objawy astmy utrzymanie się spać dobrze w nocy, lub powodując miss szkoły, pracy lub innych zajęć? Twoja otwartość pozwoli służby zdrowia, aby dostosować leczenie w najlepszych możliwych sposobów.

Niech Twój podstawowy akt usługodawca opieki jako "trener". Twój główny lekarz wie już swoją historię choroby i ogólnego stanu zdrowia. Daj mu znać, co każdy z pozostałych członków zespołu, doradzić lub przepisać. W ten sposób jedna osoba będzie centralny nadzoruje wszystkie szczegóły opieki zarządzania.

Czy Twoje domowe

Dowiedz się, jak można o astmie. Im więcej wiesz o tym i jak monitorować i zarządzać nim, tym lepiej będziesz w prosząc dobre pytania i po planu leczenia. Należy skonsultować wiarygodnych zasobów.

"Ludzie, którzy są wykształceni i zaangażowani w ich leczeniu są w stanie zrobić lepszą robotę utrzymując choroby pod kontrolą", mówi dr Goldstein.

Aktywnie uczestniczyć w swojej opiece. "Jeśli nie koncentruje się odpowiednio na opiekę, to dlaczego ktoś jeszcze będzie?" Dr Goldstein pyta. Twoje poświęcenie i zaangażowanie będzie ustawiony wysoki standard dla innych członków zespołu.

Mieć coś do powiedzenia w swoich celach terapeutycznych. Twój lekarz powinien dostać swój wkład w stworzenie szczegółowego, pisemnego planu działania astma. Plan ten będzie również zawierać instrukcje, jak zabrać swoje leki, jak korzystać z miernika szczytowego przepływu, co się dzieje, jeśli objawy nasilą się i inne codzienne czynności samorządu.

Prowadzić dziennik

Odnoszą się do codziennego astmy dzienniku. W przypadku umiarkowanej do ciężkiej astmy, Twój lekarz może zalecić, aby prowadzić dziennik, aby zalogować się objawów, stosowanie leków i pomiarów szczytowego przepływu, jak również wszelkie zmiany w swojej choroby i korekty wprowadzone do środowiska. Przynieś ten pamiętnik ze sobą do każdego powołania.

"Prowadzenie dziennika może wydawać się bardzo uciążliwe pośród ruchliwego trybu życia," mówi Dr Goldstein. "Ale kiedy śledzenie informacji, Twoja choroba będzie dużo łatwiejsze do kontrolowania, to jest dolna linia."

Utrzymać rodzinę poinformowany. Wyjaśnić plan działania astmę dla wszystkich w rodzinie i omówić sposoby mogą Cię wspierać. Na przykład, mogą pomóc w utrzymaniu alergenów z domu. Zapytaj jedną osobę, w szczególności, aby być partnerem do astmy przysiąść na jednej z wizyt lekarskich, dowiedzieć się o swojej chorobie i leczeniu, i być gotowy do pomocy w przypadku poważnego ataku astmy.