Cambler

Szkoła i astmy u dzieci

Dzieci straci ponad 50 milionów dni szkolnych w całym kraju w tym roku. I dzieci, którzy opuszczą co najmniej 14 mln z tych dni nie będą wagary.

Są dzieci z astmą, rosnącego problemu, który jest główną przyczyną absencji szkolnej w Europie. Średnio dziecko z astmą zabraknie tydzień szkoły każdego roku z jego powodu.

Astma, przewlekła dzieciństwo dolegliwość prowadzi, powoduje, że rury, które prowadzą powietrze do płuc, by stać się czasowo zablokowane lub zwężone. To powoduje zadyszkę i trudności w oddychaniu, a może stać się ratownictwo medyczne. Astma dotyka miliony ludzi poniżej 18 roku życia, zgodnie z National Center for Health Statistics. Miliony osób dorosłych cierpi na tym również, ale kontrolować choroby nieuleczalnej, charakteryzującej się świszczący oddech i duszność.

Epizod astmy - nazywa atak astmy - może być wywołane przez przeziębienie, pyłki, roztocza, sierść zwierząt domowych, zmieniających się pór roku lub ćwiczeń.

Powody wzrostu w dzieciństwie astmy pozostają pod badania. Może to być, ponieważ dzieci i ich rodzice nie są dobrze zarządzanie astmy lub nie rozumiem, jak sobie z nią radzić, to może być z powodu zwiększonego zanieczyszczenia powietrza lub ograniczony dostęp do opieki. Inne wyjaśnienie sugeruje, że dzieci spędzają więcej czasu w domu, gdzie roztocza i alergeny są najczęściej.

Eksperci oferują te wskazówki do pomocy dzieciom w leczeniu astmy:

  • Wiedzieć i unikać tych rzeczy, które powodują ataki. Konkretne alergeny mogą powodować astmę, mówi Fundacja Astmy i Alergii w Europie. Testy alergiczne mogą pomóc w identyfikacji sprawców.

  • Śledź zleceń lekarskich na użyciu leku. Wiedzieć, kiedy i gdzie uzyskać pomoc medyczną dla poważnego ataku.

  • Rodzice, którzy palą, powinni przestać. Bierne palenie pogarsza astmę.

  • Trzymaj dziecko aktywne. Zobacz, że Twoje dziecko bierze lekarstwa i rozgrzewa się przed treningiem. Alert trenerzy o dziecka astmy. Upewnij się, że dziecko nosi, ma bezpośredni dostęp do "ratowania" inhalatorem, który może szybko złagodzenia objawów astmy.

  • Naucz dzieci, jak zrelaksować się i złapać oddech, gdy jest to konieczne.

  • Pozostań pozytywny. Zachęcaj dziecko do udziału w normalnej działalności.