Cambler

Pytania o leki na astmę

Jeśli masz pytania dotyczące korzystania z leków na astmę lub potrzebujesz, aby pomóc dziecku z jego leków, uzyskanie właściwych odpowiedzi może mieć duże znaczenie w zwalczaniu objawów. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które ludzie z astmą mają o użyciu ich lekarstwa. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli są nadal niejasne, jak wszystkie leki powinny być brane.

Jakie są pewne oznaki, że moje leki harmonogram może należy dostosować?

A. Jeśli używasz leki szybkiej ulgi dla astmy więcej niż dwa razy w tygodniu lub częściej, niż lekarzem zaleca, to znak, że może być konieczne zmiany w planie leczenia. Inne objawy, że astma nie jest pod kontrolą to objawy, które powodują utratę szansy pracy lub szkoły lub zachować śpisz w nocy. W odpowiedzi, Twój lekarz może zwiększyć dawkę leku lub wypróbować nową kombinację leków.

Pytanie: Czy można częściej niż zalecane używać wziewny lek rozszerzający oskrzela?

A. Wziewne leki rozszerzające oskrzela są leki szybkiej ulgi. Takie leki zazwyczaj dobrze, gdy podjęte w zalecanej dawce i częstotliwości pracy z kilku lub bez skutków ubocznych. Korzystanie z nich częściej niż przepisany nasilenie objawów może opóźnić właściwego leczenia. Niektóre badania sugerują, że może to zrobić astmy nasilają się w dłuższej perspektywie, a być może zwiększać ryzyko śmierci.

Pytanie: Jaka jest różnica między lekami kontroli i długoterminowe Szybka ulga leków?

A. Istnieją dwa główne rodzaje leków na astmę. Leki kontrola długoterminowe (znany również jako kontroler leku) przyjmuje codziennie w leczeniu zapalenia i zapobiegać trwającego astma objawy. Być może trzeba kilka tygodni odczuć pełne efekty. Leki szybkiej ulgi (znany również jako ratunek lub doraźnie leków) jest na pierwszym objawem astmy do natychmiastowego zwolnienia. Powinieneś czuć efekty w ciągu kilku minut.

Pytanie: Czy można zatrzymać mój długoterminowej kontroli leków, jeśli nie ma objawów?

A. Fakt, że nie masz objawy to znak, że leczenie działa tak jak powinno. Przerwanie stosowania leku, astma może się nasilić ponownie.

Pyt.: Jak mogę sprawdzić, czy moje dziecko szybkie zwolnienie lek działa?

A. Twoje dziecko powinno rozpocząć oddychanie łatwiejsze i czuje się lepiej w ciągu pięciu do 10 minut. Szczytowego przepływu metrów urządzenie, które mierzy, jak szybko Twoje dziecko może zdmuchnąć maksymalna powietrza przez drogi oddechowe, po-może być również pomocne. Jeśli to możliwe, sprawdź przepływ szczytowy dziecka przed podaniem leku, a następnie 20 do 30 minut później. Wydatek szczytowy powinien poprawić w drugim czytaniu. Jeśli objawy Twojego dziecka nie poprawi zgodnie z oczekiwaniami, należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.

Pytanie: Co mogę zrobić, jeśli moje dziecko ma problemy przy użyciu inhalatora z dozownikiem?

A. odmierzoną dawkę inhalator uwalnia lek w postaci mgiełki, które wdychane są do płuc. Chociaż ten typ inhalatora działa dobrze, może być trudne do prawidłowego użycia. Jeśli Twoje dziecko ma problem, poproś pracownika służby zdrowia o spacer, urządzenie, które przywiązuje do inhalatora do ułatwienia korzystania.

Czy mogę wziąć over-the-counter (OTC) muzyka zamiast mojej recepty?

A. Nigdy nie brać leku OTC w miejsce jednej recepty, co jest potrzebne do leczenia astmy. Mimo, że może być w stanie korzystać z niektórych leki obkurczające błonę śluzową oraz leki przeciwhistaminowe OTC oprócz swojej przepisanych leków, należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Niektóre produkty OTC może być niebezpieczne dla osób cierpiących na astmę. Na przykład, niektóre pozagiełdowe astmy spraye zawierają składniki, które mogą być szkodliwe, jeśli stosowane z lekami na astmę.