Cambler

Przegląd astma

Astma jest przewlekłą, zapalną chorobą płuc obejmujące powtarzające się problemy z oddychaniem.

To charakteryzuje się trzema problemami: obturacji dróg oddechowych, zapalenia i nadmiernej reaktywności.

Astmę mogą przypominać inne problemy oddechowe, takich jak rozedma płuc, zapalenie oskrzeli i infekcje dolnych dróg oddechowych. Jeśli astma nie jest diagnozowana, wiele osób nie wie, że ma go.

Przyczyna

Przyczyną nieprawidłowości płuc w astmie nie jest jeszcze znana, choć pracownicy służby zdrowia wykazały, że jest to specjalny rodzaj zapalenia dróg oddechowych, która prowadzi do skurczu mięśni oddechowych, wytwarzanie śluzu i obrzęk dróg oddechowych.

Ważne jest, aby wiedzieć, że astma nie jest spowodowana przez czynniki emocjonalne, jak powszechnie wierzono lat temu. Lęk i stres nerwowy może powodować zmęczenie, które mogą wpływać na układ odpornościowy i zwiększa objawy astmy lub pogorszyć atak. Jednakże reakcje te są uważane za większy efekt, niż cel.

Co dzieje się podczas ataku astmy?

Osoby z astmą mają epizody, gdy kanały powietrzne w płucach są węższe, a oddech staje się coraz trudniejsze. Problemy te są spowodowane nadwrażliwością płuc i dróg oddechowych, które przesadnie reagować na pewne wyzwalacze i dochodzi do stanu zapalnego i zatkany.

Oddychanie staje się trudniejsze i może zranić, i nie może być kaszel. Nie mogą być również świsty lub gwizdy dźwięku, typowe dla astmy. Świszczący oddech występuje, ponieważ mięśnie otaczające drogi oddechowe dokręcić i wewnętrzna podszewka z pęcznieje Airways i popycha do wewnątrz. Błony wyściełające drogi oddechowe wydzielają dodatkowe śluz, które mogą tworzyć korki, które dodatkowo blokują drogi oddechowe. Pęd powietrza przez zwężone drogi oddechowe wytwarza dźwięk świszczący oddech.

Czynniki ryzyka

Mimo, że każdy może mieć atak astmy, to najczęściej występuje u dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat, dorośli w wieku powyżej 65 lat i osób żyjących w społecznościach miejskich. Inne czynniki to mając w rodzinie astmy lub prywatnego medyczną historię alergii.

Badania i procedury diagnostyczne

Zdiagnozować astmę, lekarze opierają się na połączeniu historii choroby, badania przedmiotowego i badań laboratoryjnych, które mogą obejmować:

 • Spirometria: ocena funkcji płuc z spirometr. Jest to jedna z najprostszych i najbardziej powszechnych badań czynnościowych płuc i mogą być konieczne w przypadku następujących powodów:

  • Aby określić, jak dobrze płuca przyjmowania, przechowywania i używać powietrza

  • Do monitorowania choroby płuc

  • Do monitorowania skuteczności leczenia

  • W celu określenia stopnia zaawansowania choroby płuc

  • W celu określenia, czy jest restrykcyjna choroba płuc (zmniejszenie przepływu powietrza) lub płuc (przerwanie przepływu powietrza)

 • Czujnik przepływu piku (PFM) Urządzenie do pomiaru największą szybkość, przy której osoba może wydmuchiwania powietrza z płuc. Podczas astmy lub innych oddechowego flare-up, dużych dróg oddechowych w płucach powoli zaczyna zwężać. Spowalnia się prędkość powietrza opuszczającego płuc i mogą być mierzone przez PFM. Pomiar ten jest bardzo ważny dla oceny, jak również chorobę jest regulowana.

 • RTG klatki piersiowej

 • Badania krwi

 • Testy alergiczne

Leczenie

Jak dotąd, nie ma lekarstwa na astmę. Jednakże, często może być kontrolowana poprzez leków na receptę, które mogą pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu objawów. Uczenie sposobów zarządzania epizody mogą zrobić różnicę. Osoby z astmą mogą nauczyć się rozpoznawać i unikać rzeczy, które powodują, że epizod, i kształcić się na temat leków i innych strategii leczenia astmy.