Cambler

Podręcznik przetrwania Wiosna na astmę

Wiosna jest w powietrzu. Niestety, jak to wiele pyłki drzew i traw, które powodują sezonowe alergie. To może być zła wiadomość, jeśli te małe cząstki powodować astmę rozgorzeć. Ale zmiana pór roku, nie oznacza, że ​​masz do hibernacji aż do zimy. Chociaż może nie być w stanie całkowicie uniknąć swoje wyzwalacze, istnieje wiele sposobów, aby pomóc zmniejszyć ryzyko.

Znajdź swoje wyzwalacze

Jeśli masz astmę, wiesz, jak ważne jest, aby rozpoznać i uniknąć się wyzwala. Jeśli więc kaszel i świszczący oddech na pierwsze oznaki wiosny, może chcesz odwiedzić alergologa w celu określenia, które wiosna winowajcami są przyczyną objawów. On lub ona może ustalić, co jest przyczyną reakcji i pracować z wami, aby stworzyć plan, aby kontrolować ekspozycję na tych wyzwalaczy. Twój alergologa lub służby zdrowia może również przepisać leki, aby pomóc objawy.

Brzydkie pyłki, złośliwe formy

Dla wielu osób cierpiących na alergie, pyłki i pleśnie są główne problemy. Jeśli jesteś uczulony na pyłki lub pleśń, można zauważyć, że astma jest gorzej w dni, które są gorące, suche i wietrzne. Objawy mogą się zmniejszyć, gdy jest deszczowo i bezwietrzny, ponieważ powietrze nie jest tak ciężki, z pyłków i pleśni na te dni.

Można sprawdzić stężenie pyłków w Twojej okolicy, logując się do Europejskiej Akademii alergii, astmy i immunologii na stronie internetowej. Strona jest codziennie aktualizowana w czasie sezonu pylenia i listę aktywnych pyłki w Twojej okolicy. Możesz użyć tych informacji, aby pomóc zaplanować działania na zewnątrz.

Oto kilka wskazówek, jak uniknąć pleśni i pyłek, gdy liczy się wysoka:

 • Zamykaj okna w nocy, aby utrzymać pyłków i pleśni nadchodzący w.

 • Użyj diseaseer powietrza, a nie kibiców, do chłodzenia domu.

 • Miej szyby samochodowe zwinięte i ustawić diseaseer powietrza do recyrkulacji.

 • Staram się zatrzymać w środku pomiędzy 5 a 10 rano, kiedy to liczy się pyłku są zwykle największe.

 • Nie powiesić ubrania lub pościel zewnątrz do wyschnięcia.

 • Poprosić kogoś innego, aby kosić trawnik i prowizji liści. Działania te miesza się alergenów. Jeśli masz robić te rzeczy samemu, nosić maskę.

 • Weź urlop gdzieś mniej pyłku, takie jak na plaży.

 • Prysznic i zmienić ubranie po spędzać czas na zewnątrz. To pomoże usunąć pyłku czy formy, która jest na ubranie, włosy i skórę.

 • Zażywać lek zgodnie z zaleceniami. Nie przyjmować żadnych dodatkowych, jeśli objawy są nasilone, chyba że określone przez pracownika służby zdrowia.

 • Przy wyborze drzew i roślin, aby dodać do stoczni, spróbuj znaleźć rodzaje, do których nie jesteś uczulony.

 • Wybierz trawy na trawniku, które nie powodują alergii, lub używać innych pokryw naziemne, takie jak mech irlandzki lub dichondra.

Uniknąć zanieczyszczenia powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest inny wyzwalacz, który może powodować astmę rozgorzeć. Podczas gdy niektóre zanieczyszczenia powietrza istnieje przez cały rok, można zauważyć to bardziej na wiosnę, jeśli spędzają więcej czasu na zewnątrz.

Dwa rodzaje zanieczyszczeń powietrza, które wpływają na astmę są cząsteczki ozonu i zanieczyszczeń. Ozon, znaleziono w smogu, jest zwykle gorsza latem w gorące popołudnia i wieczory. Zanieczyszczenia cząstek, znajdujący się w dym, mgłę i pył, jest obecny przez cały rok. Jeśli powietrze jest zanieczyszczone, może się okazać, że trudno oddychać, gdy jesteś aktywny na zewnątrz. Zanieczyszczenie powietrza może również sprawić, że bardziej podatne na inne czynniki, więc można zauważyć objawy astmy dzień po tym, jak został oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Czasami jest to oczywiste, gdy powietrze jest zanieczyszczone, jak w zamglony lub smoggy dzień, ale często nie jest. Jeśli jesteś wrażliwy na zanieczyszczenia powietrza, może chcesz sprawdzić, na jakość powietrza przed planujemy żadnych działań zewnętrznych. Zazwyczaj można znaleźć doniesienia o jakości powietrza na danym obszarze w lokalnych gazetach lub w stacjach telewizyjnych i radiowych. Dostępne są również na sprawozdaniach tych Agencja Ochrony Środowiska w witrynie.

Uzyskać pomoc, jeśli jest to potrzebne

Wiosna może być trudne dla wielu osób cierpiących na astmę, ale nie ma potrzeby, aby cierpieć. Jeśli nadal masz problemy z astmą pomimo próbując uniknąć wyzwalaczy i przyjmowania leków, należy porozmawiać z lekarzem. Jeśli dostawca uważa, że twoje alergie są poważne, lub jeśli jest to zbyt trudne do uniknięcia swoje wyzwalacze, może on zalecić masz strzały alergii (immunoterapii). Strzały pomóc budować swoją tolerancję na alergen, tak że objawy poprawy.