Cambler

Pięć porad dla kontroli astmy u dziecka

Jeśli masz dziecko, które ma astmę, nie ma wiele można zrobić, aby pomóc utrzymać astmy pod kontrolą. Oto pięć wskazówek.

1. Miej pamiętnik astmy

Lekarz pediatra nie może poprawić plan leczenia, chyba że i lekarz wie, jak to działa. To właśnie dlatego warto jest mieć pamiętnik astmy. Używać notebooka pisać o tym, jak dziecko czuje. Napisz notatki na dni, kiedy dziecko jest chore. Pamiętaj, aby zapisać datę i dziecka objawy, takie jak świszczący oddech i kaszel. Jakość nagrania z eksploatacji problemy, takie jak zmniejszenie aktywności i kłopoty spanie w nocy z powodu kaszlu lub duszności. Jeśli Twoje dziecko bierze lek ratunkowy w czasie ataku astmy, rekord, kiedy i jak często Twoje dziecko potrzebne lekarstwa i odczyty szczytowego przepływu przed i po leku. Jeśli Twoje dziecko bierze leki regularnie, rejestruje dawek. Niektórzy rodzice uważają, że lepiej mieć na uwagi na każdy dzień. W ten sposób mogą oni pisać notatki na temat wyzwalaczy (rzeczy, które mogą zacząć problemy astmy, takich jak pyłki lub kurz) i skutków ubocznych. Czy trzeba zachować dzienny rejestr, gdy rzeczy są spokojne? To zależy od Ciebie. Dobrą regułą jest: Jeśli zauważysz objawy, zapisz je.

2. Użyj miernika szczytowego przepływu

Miernik szczytowego przepływu mierzy przepływ powietrza z płuc w litrach na minutę. Jest on używany do pomiaru maksymalny przepływ powietrza, jak dziecko mocno oddycha. To może pomóc ocenić zdrowie płuc Twojego dziecka. Twój lekarz lub farmaceuta może nauczyć się, jak korzystać z miernika szczytowego przepływu. Rekord życiowy najlepszą czytania dziecka. Należy zwrócić się do lekarza, co numer porządkowy szczyt powinien dać dziecku leków ratunkowych i na jaki numer należy doprowadzić dziecko widać.

3. Porozmawiaj z lekarzem

Zabierz swoje dziecko na regularne badania kontrolne, nawet jeśli dziecko czuje się dobrze. Lekarz będzie kontrolował oddech dziecka. Jeśli dziecko przyjmuje leki, lekarz będzie upewnić się, że działa prawidłowo. Wykorzystaj swój czas z lekarzem, aby pokazać je lekarzowi pamiętnik astmy i do zadawania pytań. Lekarz powinien dać pisemne plan działania astmy, w tym informacje o tym, jak i kiedy należy podać leki, a kiedy dziecko powinno być postrzegane.

4. Dowiedz się, jak zarządzać leki

Lepiej zrozumieć leki dziecka, tym lepiej można zarządzać opieką dziecka. Kiedy lekarz daje informacji o lekach, zapisz go, albo jeszcze lepiej zwrócić się do lekarza, aby pisać instrukcje dla Ciebie. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na temat tego, co leki brać i kiedy je brać. Istnieje wiele rodzajów leków na astmę. Leki konserwacji zapobiec objawy astmy, i musi mieć na co dzień, nawet gdy dziecko czuje się dobrze. Leki ratunkowe podane są w leczeniu astmy, gdy objawy rozwijają. Czasami dziecko potrzebuje niektóre leki, nawet gdy wydaje się on zdrowy. Zwrócić się do lekarza, aby pokazać w jaki sposób dać lek. Podając leki prawidłowo robi dużą różnicę w tym, jak dobrze pracują.

5. Dowiedz się jak najwięcej na temat astmy

Jesteś kluczowym członkiem zespołu medycznego dziecka. Stając wykształconych o astmy w ogóle, a około astmy u dziecka, w szczególności, pomoże Tobie i Twojemu dziecku skutecznie zarządzać choroby. Rozpocząć swoją edukację w gabinecie lekarskim. Personel może dać literaturę na temat astmy. Mogą również pokazać, jak korzystać z urządzeń medycznych takich jak inhalatory i powiedzieć, czego się spodziewać od leków. Mogą one być w stanie odnieść się do klas lub grup wsparcia w Twojej okolicy. Innych wielkich zasobów biblioteki lub Europejskie Stowarzyszenie płuc.