Cambler

Przyczyny i objawy zapalenia stawów

Objawy zapalenia stawów

Zapalenie stawów jest ogólne określenie ponad 100 chorób, które powodują stan zapalny, ból, sztywność i obrzęk stawów. Dowiedz się więcej ›

Co to ​​jest zakaźne zapalenie stawów?

Chociaż reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenie kości i stawów są bardziej powszechne rodzaje zapalenia stawów, istnieją przypadki, gdy nagłe bóle stawów, obrzęk i zaczerwienienie jest niepokojąca sytuacja. Septyczne zapalenie stawów, znany również jako zakaźnego zapalenia stawów, może wystąpić, gdy bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty chwyta wewnątrz stawu, choroby wymagające natychmiastowej pomocy medycznej.

Czytaj więcej na temat przyczyn i objawów septycznego zapalenia stawów ›

Czy ból w szyi być szyi zapalenie stawów?

Jeśli kiedykolwiek zauważył, ból, sztywność, lub tarcie dźwięki w szyi po nocy w kinie, czytając książkę, albo patrząc prosto przed siebie do jazdy na długich dystansach, to być może masz zapalenie stawów w szyi. Większość ludzi zapomina, że ​​w szyjce kości są również stawy, co czyni je podatne na zapalenie stawów.

Czytaj więcej o zapaleniu stawów w szyję ›

Stawów kolanowych

Miliony ludzi odwiedza lekarza co roku na ból kolana. Które nie powinny być zaskakujące, ponieważ kolano jest kluczowym graczem w utrzymaniu nas poruszania się. Kolano jest nie tylko największym stawów w organizmie, to jest bardzo złożone wspólne z wielu struktur, takich jak chrząstki i więzadeł, które utrzymują ten zawias wspólny stabilny. Kolano jest również głównym obciążonych stawów, co sprawia, że ​​szczególnie narażone na różnego rodzaju urazy i niepełnosprawnych, w tym zapalenia stawów.

Czytaj więcej o zapalenie stawów kolanowych ›

Zapalenie stawów u dzieci

Zapalenie stawów jest chorobą, że większość ludzi się połączyć z osób starszych, ale dzieci mogą dostać też. Młodzieńcze zapalenie stawów (JA) występuje w dzieci w wieku 16 lat i młodszych. Istnieje kilka różnych rodzajów dzieci z zapaleniem stawów mogą uzyskać, w tym autoimmunologicznych chorób stawów, takich jak łuszczycowe zapalenie stawów i zapalnych i zakaźnych chorób stawów. Najczęściej występującym rodzajem stawów u dzieci, natomiast są młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (Jia), czasami nazywany młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów.

Czytaj więcej o młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów ›

Rodzaje zapalenia stawów: zapalenie stawów biodrowego

Zaokrąglone piłkę na czele swojej kości nóg powinna siedzieć wygodnie w środku gniazda w miednicy kości. Ten staw biodrowy-w-piłka gniazda pozwala noga poruszać się w kilku kierunkach, dzięki czemu można chodzić, stać lub siedzieć. To sprawia, zapalenie stawu biodrowego problematyczne, zwłaszcza w zaawansowanych stadiach. Wiele osób nie od razu przypisywać tępy ból w pachwinie, udo lub pośladki do zapalenia stawów. Ale ból biodra mogą być objawem choroby zwyrodnieniowej stawów, choroby autoimmunologiczne, a nawet infekcji, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Czytaj więcej o zapalenie stawów stawu biodrowego ›

Rodzaje zapalenia stawów: zapalenie stawów ręki

Jest 19 kości w dłoni, plus osiem więcej kości w nadgarstku. Wszystkie te kości i stawy między nimi pozwalają wykonywać niezliczone drobne ruchy silnika. Więc jeśli masz zapalenie stawów dłoni, wspólny ból i obrzęk może utrzymywać was od robienia nawet najprostszych codziennych czynności. Podczas gdy większość ludzi zna choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów, istnieją inne rodzaje zapalenia stawów, które mogą mieć wpływ na stawy w dłoni.

Czytaj więcej o zapaleniu stawów w dłoni ›

Rodzaje zapalenia stawów: zapalenie stawów palców

Każdy z palców ma trzy stawy zawiasowe, które pozwalają zginać i prostować, aby wykonać dowolną liczbę drobnych ruchów mechanicznych. Więc kiedy zapalenie stawów uderza jednego z twoich stawów palców, może to zrobić proste czynności codziennie niewygodne. Zapalenie stawów w palcach, często zaczyna się jak tępy ból. Ale jak się postępuje połączenie może stać się powiększenie, obrzęk i krzywe. I możesz być zaskoczony tym, że istnieje wiele różnych rodzajów zapalenia stawów, które wpływają na palec.

Czytaj więcej o zapalenie stawów palca ›

Twój może być ból pleców, kręgosłupa i stawów z powrotem?

Twój kręgosłup jest niesamowity system kości, dysków, mięśni, ścięgien i nerwów. Pozwala stać, siedzieć, zginać i skręcać. Ale dużo może się nie udać w tak skomplikowanej strukturze. Powrót i kręgosłupa zapalenie stawów jest najczęstszą przyczyną bólu pleców. Na szczęście istnieją sposoby zapobiegania lub zmniejszania, pleców i karku, a niepełnosprawność z powodu zapalenia stawów kręgosłupa i pleców.

Czytaj więcej o zapaleniu stawów w plecy i kręgosłup ›

Pierwsze objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

Jeśli masz bieżących łagodne bóle i ból, ale nie chcą wymienić je do lekarza, może warto przemyśleć. Nawet łagodne bóle stawów i sztywność może być sygnał, że choroba stawów trwa. Chociaż wiele chorób stawów mogą wywoływać objawy u dorosłych i dzieci, reumatoidalne zapalenie stawów (RA) jest rzeczywistości może twarz. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wczesna diagnoza i leczenie może zapobiec nieodwracalne uszkodzenia stawów i niepełnosprawności.

Czytaj więcej o objawy wczesnego reumatoidalnego zapalenia stawów ›