Cambler

Objawy palec

Jakie są oznaki problemów z palca?

Objawy obejmują ból, palec drętwienie, osłabienie, sztywność, lub dotkniętych problemami przesuwając palcem. Objawy mogą wynikać z palec uszkodzenia lub uszkodzenie struktur w palca, w tym kości, stawów, ścięgien, nerwów, mięśni, naczyń krwionośnych, tkanki łącznej, skóry lub paznokci. Objawy mogą być stałe lub zmienne i może poprawić lub pogorszyć z ruchu. Jeśli ból palca jest obecny, może być opisany jako ostry, tępy, przeszywający, pieczenie lub pulsujący, począwszy natężeniu od łagodnego do ciężkiego. Czasami odczuwany ból palców Właściwie określane ból pochodzący od urazu lub choroby w innych częściach ciała.

W zależności od przyczyny, objawy palec może znajdować się tylko w jednym palcem, a nawet niewielką część palca, takiego jak gwóźdź lub palca. Inne choroby mogą mieć wpływ na wszystkie palce na obu dłoniach. Zapalenie stawów i inne typy choroby zwyrodnieniowej stawów jest jedną z najczęstszych przyczyn objawów palców wraz z obrażeniami i urazu. Deformacje, albo obecne w chwili urodzenia (wrodzona) lub nabyte później, może również powodować objawy palców. W innych przypadkach, mogą być łączone objawów związanych z przewlekłą chorobą, która wpływa na inne części ciała. Na przykład, niebieskawe zabarwienie (sinica) i rozszerzenie (clubbing) z ręki to cechy widoczne w wielu przewlekłych chorób płuc, w którym organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu.

Choroby lub choroby, które wpływają na nerwy i mięśnie, takich jak porażenie mózgowe i myasthenia gravis (zaburzenie powodujące osłabienie mięśni), może być związana z objawami, które wiążą się zarówno z ramienia i palców. Schorzenia kręgosłupa, takich jak zakażenia, złamania, guz lub dyskopatii często wywołują objawy w grupie i palców. Infekcje naskórka (zanokcica), skóry i tkanki bazowego (cellulitis) lub kości (zapalenie kości) to kolejne przyczyny objawów palców.

Czasu trwania i objawów palców zmieniać się w szerokich granicach, w zależności od przyczyny. Objawy wywołane przez uraz często nagły początek. W innych przypadkach, objawy wynikające z palców i-wear łzawiącego uszkodzenia rozwijać się powoli i utrzymują się lub nasilają się w czasie.

Nagłe osłabienie lub drętwienie rąk i palców, zwłaszcza jeśli występuje tylko po jednej stronie ciała, może być objawem udaru mózgu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz nagłe osłabienie, porażenie lub drętwienie palcami.

Jeśli objawy są trwałe lub palec Bo zaniepokojenie, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić objawy palców?

Objawy Finger mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które wpływają na palec może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy palców

PRZYCZYNY

Co powoduje objawy palców?

Chorobę lub uraz dowolnej ze struktur na palec może powodować objawy palców. Objawy mogą wynikać z chorobami nerwowo-mięśniowymi, chorób zapalnych, zakażeń lub chorób, które mają wpływ na przepływ krwi do palców.... Więcej o objawy palców i przyczyn