Cambler

Leczenie zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych u dzieci

Niestety, nie ma leku na chorobę reumatyczną (z wyjątkiem zakaźnego zapalenia stawów, które mogą być leczone antybiotykami, jeżeli wykryty lub zdiagnozowane wcześnie). Celem leczenia jest ograniczenie bólu i stanu zapalnego, przy zapewnieniu optymalnego funkcjonowania stawów. Każdy plan leczenia zaprojektowane przez lekarza powinien być specjalnie dostosowane do typu pacjentów z chorobą reumatyczną, jak również nasilenia choroby. Plany leczenia często obejmują zarówno krótko-i długoterminowych rozwiązań pomocowych, w tym następujące:

Ulga krótkoterminowe:

 • leki
  Ulga dla krótkoterminowego bólu i stanu zapalnego mogą zawierać przeciwbólowe, takie jak paracetamol, ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zapytaj lekarza dla dziecka więcej informacji przed podaniem leku dziecku.

 • ciepła i zimna
  Czykorzystać gorących lub zimnych aplikacji w zaatakowanych stawach zależy od rodzaju stawów Obecnie i zalecenia lekarza. Ulga w bólu może być pobrany za pomocą ciepła tymczasowo wilgotne (ciepłą kąpiel lub prysznic) lub suchego ciepła (ogrzewania) pad na złączu. Ulga w bólu można również uzyskać przez umieszczenie pakietu owiniętego lodu ręcznik na złączu. Aplikacje zimno pomaga zmniejszyć obrzęk, jak również. Jednak ludzie, którzy mają słabe krążenie nie powinno się używać okłady z lodu. Skonsultować się z lekarzem co do rodzaju aplikacji i aplikacji czasu przed użyciem.

 • unieruchomienie stawów
  Zastosowanie szyny lub klamry mogą pomóc wspólny odpoczynek i chronić go od dalszego uszkodzenia. Urządzenia takie jak chodzenie, laski, kule i urządzeń pomocniczych z dużymi lub dłuższych uchwytów pomaga utrzymać stres off niektórych stawów.

 • masaż
  Głaskanie lekkie i / lub ugniatania bolesnych mięśni może zwiększyć przepływ krwi i doprowadzić ciepło do mięśnia.

Ulga długoterminowe:

 • leki
  Istnieje kilka rodzajów leków, które mogą być stosowane długotrwale w celu zmniejszenia bólu i objawów, w tym następujące:

  • niesteroidowe leki przeciwzapalne
   Te leki, takie jak aspiryna i ibuprofen, pomagają zmniejszać ból i zapalenie.

  • modyfikujące przebieg choroby leki przeciwreumatyczne
   Te leki na receptę mogą mieć wpływ na przebieg choroby, poprzez spowolnienie jej postępu i wpływy, i / lub skorygowania nieprawidłowości układu odpornościowego, które są związane z chorobą. Przykłady modyfikujących przebieg choroby leki anty-reumatyczne obejmują metotreksat, hydroxychlorokina penicylaminę i złote zastrzyki.

  • kortykosteroidy
   Kortykosteroidy są leki, które zawierają hormony w leczeniu chorób reumatycznych. Te leki, takie jak prednizon, można stosować doustnie lub jako wstrzyknięcie.

 • redukcja wagi
  Dodatkowy ciężar kładzie większy nacisk na obciążonych stawów, takich jak biodra i kolana. Utrata masy ciała osób z nadwagą wykazała, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje chorób reumatycznych, w tym choroby zwyrodnieniowej stawów.

 • ćwiczenie
  Niektóre ćwiczenia, takie jak pływanie, spacery, nieobciążające ćwiczenia aerobowe i zakres-of-motion ćwiczenia, może pomóc zmniejszyć ból stawów i sztywność. Ćwiczenia rozciągające mogą być pomocne w utrzymaniu stawów elastyczne.

 • chirurgia
  W ciężkich przypadkach choroby reumatycznej, operacja może być konieczne, aby naprawić lub wymienić złącze. Istnieją dwa główne rodzaje operacji dla zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych, w tym następujące:

  • naprawa - operacja naprawy uszkodzonego stawu może obejmować usunięcie gruzu w stawie, łącząc kości, lub korygowanie deformacji kości.

  • wymień - jeśli połączenie jest zbyt uszkodzone do naprawy, może trzeba zastąpić sztucznego stawu.