Cambler

Leczenia podstawowego wspólne zapalenie stawów

Leczenie będzie zależało od tego, jak poważne to jest ból i jak zużyte stawów jest.

Chirurgiczna, leczenie

Jeśli zapalenie stawów jest wcześnie wykryty, często reaguje na leczenie bez operacji. Lekarz może położyć szyny na kciukiem przez 3-6 tygodni. To ogranicza przepływ i pomaga zmniejszyć stany zapalne. Możesz być również podane ustnej leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna. Jeśli objawy nie ustępują, lekarz może dać zastrzyki przeciwzapalne, takie jak kortyzon.

Leczenie chirurgiczne

Jeśli nonsurgical leczenie nie złagodzić ból i sztywność, lub jeśli zapalenie stawów został zniszczony staw, lekarz może zalecić operację. Chorych stawów jest usuwany. Następnie połączenie jest odbudowana, zwykle z kawałka ścięgna (przeszczepu) pobranej z ramienia lub nadgarstka. Twoja ręka, a czasem całe ciało, znieczula się tak nie czujesz nic w trakcie zabiegu. Prawdopodobnie można iść do domu w dniu zabiegu.

Twój powrót do zdrowia

Najpierw twoja ręka będzie zapakowana w opatrunku. Wtedy będziesz miał gips lub szynę na kciukiem przez 3-6 tygodni. To utrzymuje stabilny kciuk podczas gdy uzdrawia. Kiedy można przesunąć kciuk, lekarz da ci ćwiczenia, lub skierowanie do fizjoterapeuty, aby pomóc wzmocnić mięśnie i zrobić wspólne bardziej elastyczne. Odzyskanie wykorzystanie kciukiem będzie czasu.