Cambler

Plan enbrel dawkowania

Pytanie:

Właśnie został przepisany Enbrel 50 mg dwa razy w tygodniu dla łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów, ale mam sprzeczne informacje o tym, jak daleko od siebie te dwie dawki powinny być podawane. Mój lekarz powiedział, aby umieścili cztery dni, od dawki, ale także powiedziano półtrwania Enbrel jest tylko o cztery dni. Na którym dzień polecacie biorę go?

Odpowiedź:

Etanercept ( Enbrel ) jest wstrzykiwany lek, który został zatwierdzony przez Food and Drug Administration dla wielu chorób, w tym:

Standardowa dawka dla łuszczycy wynosi 50 mg dwa razy na tydzień. Jest wstrzykiwany pod skórę w tych samych dniach każdego tygodnia (np. w każdy poniedziałek i czwartek). Po trzech miesiącach leki powinny być zredukowane do dawki podtrzymującej 50 mg raz w tygodniu.

W ciągu trzech pierwszych miesiącach leczenia, kiedy podawana dwa razy w tygodniu, specyficzne dzień nie ma znaczenia tak długo, jak lek jest odbierany w odstępach trzy do czterech dni. To prawda, że ​​okres półtrwania (czas potrzebny na połowę leków być wyeliminowane z organizmu lub metabolizowany) jest około czterech dni. Z dawkowania dwa razy w tygodniu w ciągu kilku tygodni, ilość leku w organizmie jest względnie stała.

To może być trudne do przewidzenia dokładnych skutków leków opartych wyłącznie na okres półtrwania i przerw między dawkami. Badania wykazują ogromną poprawę w łuszczycy z akceptowalnym profilu bezpieczeństwa, gdy ludzie otrzymali lek dwa razy w tygodniu.