Cambler

Czy kwestie pogodowe dla zapalenia stawów

Wielu moich pacjentów (a nawet więcej moich krewnych) powiedz mi, że ich zapalenie stawów ból wpływa na pogodę. Bardziej charakterystyczne, dla wielu wspólne objawy poprzedzają żadnych oczywistych zmian pogody - często moi pacjenci mówią, że są lepsze w przewidywaniu pogody niż prognozy pogody. Czy to może być prawda, czy jest to kolejny dobrze przyjęty, niesprawdzone mit medyczny? Może wniosek jest tylko komentarzem do dokładności naszych meteorologów. Ale nie było próby studiować jak pogoda wpływa na objawy choroby stawów. Wyniki mogą zawierać wskazówki, w jaki sposób działa nasze stawy, jak leczyć ból i dlaczego jest taka zmienność objawów w czasie.

W przypadku pogoda wpływa bólu stawów

Jak dowiedziałem się o choroby stawów podczas treningu medycznego, nikt nie nauczył mnie, że pogoda znaczenia. Jednak słyszałem go tak często z moich pacjentów, że zastanawiałem się, czy coś do niego. Po tym wszystkim, brak przekonujących dowodów, a fakt, że nie jest nauczana w szkołach medycznych, nie dowodzą, że nie ma związku między pogody i zapalenie stawów: ". Brak dowodu nie jest dowodem braku", to znaczy, Tak więc, oprócz opowieści osób, które są absolutnie przekonany o roli jest pogoda w zapalenie stawów, co jest dowodem, że pogoda ma wpływ na ból stawów lub że wspólne objawy mogą rzeczywiście przewidzieć pogodę?

Literatura medyczna historia sięga co najmniej do 1859 opisuje teorie (choć nie ma dowodu), który zmienia się w ciśnienia barometrycznego przynajmniej częściowo wyjaśnić zmiany w bólu stawów. Ponadto:

  • Badania opublikowane w 1929 roku, i od tamtej pory kilka innych, zapytał stawów pacjentów o ich objawy i okazało się, że w okresie rosnącego ciśnienia barometrycznego, bóle stawów wzrosła.

  • Podobne badania opublikowane w 1990 roku znaleźć coś wręcz przeciwnego - że ból stawów wzrosła, gdy ciśnienie atmosferyczne spadała. Inne, nowsze badania stwierdzili niewielkie skutki wilgotności, ciśnienia, temperatury, ilości światła słonecznego, lub ich kombinacje.

  • Niektóre badania sugerują, że wpływ pogody na zapalenie stawów są natychmiastowe, inni mówią, że jest opóźniony efekt nawet miesiąc lub więcej. Na przykład, 1997 Badanie opublikowane w czasopiśmie reumatologia stwierdził, że OB, badanie krwi, które często odzwierciedla obecność zapalenia stawów, a tuż za średnią temperaturę codziennie od 30 dni wcześniej, w ten sposób wzrost temperatury wydawało się przewidzieć wzrost ESR (wskazując na wzrost aktywności stawów) 30 dni później. Podobnie, bóle stawów wzrosła wraz ze wzrostem temperatury i spadkiem temperatury poprawiła się, ale zmiany objawów wystąpił 48 dni później.

Sprawa przeciwko pogody wpływa bólu stawów

Badania znalezienie związku między zmianami pogody i zmian we wspólnych objawów niemal wszystkie powołane "subiektywnych" środków zapalenia stawów - to jest ból, zgłaszanych przez pacjentów, zwiększa lub zmniejsza się z jakimś szczególnym wykonaniem pogody. Jest znacznie mniej powołując się na badania przez lekarzy badań lub wyników badań krwi, które mogą być bardziej wiarygodne środki. Ponadto, dla każdego badania znalezienie wpływ, nie wydaje się być inną wykazującą przeciwny wpływ lub nie ma wpływu.

Czy to wszystko jest intuicja?

Badanie w kwietniu 1996 postępowaniach narodowa akademia nauk nie znaleźli związku między zapaleniem stawów (mierzony przez pacjenta bólu sprawozdania lub przez obserwację obrzęku przez egzaminatora) i pogodę, choć myślałem, że pacjenci silny związek istniał. Więcej wyjątkowo, gdy dane zostały przedstawione w formie graficznej do 97 studentów, wiele korelacje gdy żadna myśl nie istniała (według normy analizy statystycznej). Jak podsumował przez autorów badania, "... intuicyjne pojęcie związku różni się od koncepcji statystycznej stowarzyszenia." Oni to zjawisko przypisać do wspólnego atrybutu człowieka zwanego "selektywne dopasowanie", w którym mamy tendencję, aby pamiętać, gdy występują dwie rzeczy lub zmienić razem, ale pamiętaj, mniej, gdy ich nie ma.

Na przykład, wiele ludzi uważa, że ​​są one uczulone na szczególności żywności, ponieważ zachorował wkrótce po jedzeniu, zaniedbując wielokrotnie wcześniej, kiedy jedli, że pasza bez problemu. Chociaż niektóre mogą stanowić prawdziwe alergie, jest prawdopodobne, że dla wielu choroba była tylko przypadkiem. Podobnie, osoby z zapaleniem stawów mogą zauważyć to, co robi, gdy pogoda jest ich zapalenie stawów jest gorzej, ale zajmuje mniej uwagę na pogodę, gdy ich zapalenie stawów jest stabilny lub poprawia.

Pogoda i zapalenie stawów - to ma znaczenie?

Niektórzy twierdzą, że nawet jeśli pogoda nie wpływa na zapalenia stawów, nie byłoby mało praktyczne znaczenie dla udowodnienia tego. Nie możemy łatwo zmienić pogodę, więc pozostaje nam cokolwiek opcje są obecnie dostępne do leczenia zapalenia stawów. Niemniej jednak, niektóre osoby z zapaleniem stawów przenieść do klimatu ich zdaniem będzie lepszy dla ich choroby lub otrzymały że porady od lekarzy. Co ważniejsze, jeśli nie dowiedzieć się dokładnie pogoda sposób wpływa na stawy, może to prowadzić do lepszych metod leczenia, aby przeciwdziałać efekt. Na przykład, jeśli dana substancja chemiczna w stawie wzrosła, gdy ciśnienie atmosferyczne wzrosły i który doprowadził do wzrostu zapalenia stawów dzień lub dwa później, być może leki, aby przeciwdziałać tej substancji chemicznej może być wykonane tak szybko, jak informacje o pogodzie wymienia rosnącą presję.

Najważniejsze

Nie ma jednak udowodniono, że pogoda niezawodnie wpływa stawów, chociaż nie zostało obalone, albo. Próby do badania wpływu pogody jest pełen trudności. Istnieje wiele różnych typów zapalenia stawów i wiele różnych funkcji warunków atmosferycznych, które mogą działać w połączeniu mieć wpływ na wspólne objawy. W rzeczywistości, nie jest jasne, że ostateczne wyniki badania są w ogóle możliwe. Biorąc pod uwagę powszechne przekonanie, że pogoda sprawy do bólu stawów, to chyba najlepiej założyć, że efekt może być, że jeszcze nie rozumiem. Jeśli prawdą jest, że zapalenie stawów chorzy mogą przewidzieć pogodę, to może być tylko dobrze o konieczności zapalenia stawów.