Cambler

Ćwiczenia z zapaleniem stawów

Ćwiczenie jest ważną częścią kompleksowej stawów planu leczenia. Cały program składa się z tych trzech rodzajów ćwiczeń:

Zakres-of-motion ćwiczenia, aby utrzymać mięśnie i stawy elastyczne.

Aerobic ćwiczenia promujące diseaseing układu krążenia i ogólną kondycję. Ćwiczenia powinny być niewielki wpływ: spacery, pływanie, jazda na rowerze lub jazda na nartach biegowych.

Wzmocnienie ćwiczenia do budowania mięśni wspierających więc mogą absorbować stres stawów i utrzymanie ich na stałym poziomie. Budować siłę, wybrać ćwiczenia, które polegają na izometrycznego, a nie oporu.

Bezpieczny start

Porozmawiaj z lekarzem lub fizjoterapeuta, jakie działania w ramach poszczególnych kategorii są właśnie dla Ciebie.

Te wskazówki mogą pomóc uzyskać dobry początek:

  • Dowiedz się, jak wykonać ćwiczenia prawidłowo i bezpiecznie. Porozmawiaj z fizjoterapeuta, który zna odpowiednie techniki ćwiczeń i jest zaznajomiony z chorobą.

  • Utrzymanie wyważonego programu. Należy przenieść stawów poprzez ich pełny zakres ruchu dwa razy dziennie oprócz spacerów, pływania lub wykonywania innej działalności aerobik.

  • Zacznij powoli i budować. Stara się zrobić zbyt wiele na początku może tłumić swoje duchy lub spowodować szkodę.

  • Dodać pracuje część rutyny. Uchylenie konkretnych razy do ćwiczeń i nie pominąć treningi.

  • Rozgrzewka starannie. Zacznij od masowania obszarów sztywne lub ból, a następnie wykonaj delikatny zakres-of-motion i wzmocnienie ćwiczeń przez co najmniej 10 minut. Pod koniec treningu, schłodzić, wykonując te same ćwiczenia w wolniejszym tempie przez 5 do 10 minut.

  • Pracować w wygodnej, płynnej tempie.

  • Zwróć uwagę na swoje ciało. Nie wykonywać bolesne lub obrzęk stawów, przejść do innej działalności. Przestrzegać zasady bólu dwugodzinny: aktywność jest zbyt męczący, jeśli ból stawów lub mięśni trwa dwie godziny po ćwiczeniach lub gorsza następny dzień.

Wykonaj następujące ćwiczenia dwa razy dziennie, aby utrzymać zakres ruchu.

Jak je zrobić:

  • Przenieś się w powolnym, stabilnym sposób, nie odbijają.

  • Oddychaj regularnie.

  • Czy każde ćwiczenie od 5 do 10 razy.

Zatrzymać i skonsultować się z lekarzem lub fizycznej terapeuta jeśli czujesz dyskomfort lub ból ekstremalnych.

Unieść ramię

Połóż się na plecach. Podnieść jedną rękę nad głowę, trzymając łokieć prosto. Trzymaj rękę blisko ucha. Powrót go powoli do swojej strony. Powtórz z drugiej ręki.

Odcinek na ramię

Z głową w dół, połóż ręce za głowę. Przesunąć łokcie do tyłu tak daleko, jak można podczas ruchu głowy do tyłu. Wróć do pozycji i powtórzyć począwszy.

Hip odcinek

Połóż się na plecach z nogami prostymi i sześć cali od siebie. Stopą zgięte, przesuń nogę w bok, a następnie przesuń go z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz z drugą nogą.

Zginać kolano i biodro

Połóż się na plecach z jednym kolanach i inne proste. Zginać kolano o prostej nogawce i doprowadzić ją w kierunku klatki piersiowej. Wcisnąć nogę prosto w powietrze, a następnie opuść ją na podłogę. Powtórzyć z drugą nogę.

Kostka odcinek

, Podczas gdy ty siedzisz ze stopy płasko na podłodze, wyprostuj nogi przed sobą i unieś palce tak wysokie, jak to możliwe. Zwrócić je na podłogę i podnieś swoje obcasy tak wysokie, jak to możliwe. Powtórz.