Cambler

Co to jest zapalenie stawów?

Zapalenie stawów jest chorobą, która wpływa na stawy (części, gdzie kości spełniają i ruchu). To może wpłynąć na jakąkolwiek stawu w organizmie. Istnieje wiele rodzajów zapalenia stawów i choroby reumatyczne, w tym osteoarthrtitis reumatoidalne arthrtitis i fibromialgia. Jeśli objawy są łagodne, leki mogą być wystarczające, aby zmniejszyć ból i obrzęk. W przypadku trudnych do zapalenia stawów, operacja może być potrzebne w celu poprawy choroby stawu.

Co powoduje zapalenie stawów?

Chrząstka jest gładka substancja, która chroni końce kości. Gdy masz zapalenie stawów, ta chrząstka rozkłada i nie może chronić swoje kości. Kości ocierają się o siebie, powodując ból i obrzęk. Z biegiem czasu, kości ostrogi (małe kawałki szorstkiej lub rozbity kości) mogą wystąpić, i wspólnego w zakres ruchu staje się ograniczona.

Objawy

Niektóre z najczęstszych objawów zapalenia stawów obejmują:

  • Ból stawów i sztywność. Ból i sztywność gorzej z długimi okresami odpoczynku lub przy użyciu złącza zbyt długi lub zbyt twarde.

  • Stawy, które utraciły normalny kształt i ruch.

  • Przetargowe, zapalenie stawów. Mogą wyglądać i czuć ciepło czerwony.

  • Uczucie zmęczenia cały czas.

Zmniejszenie objawów

Po zdrowego stylu życia poprzez zdrowe jedzenie, zmniejszenie stresu i znalezienie równowagi odpoczynku i aktywności może pomóc w zmniejszeniu objawów zapalenia stawów.