Cambler

Powoduje zapalenie stawów

Choć kilka rodzajów zapalenia stawów znana przyczyna, większość nie działa. Przykłady popularnych typów zapalenia stawów bez znanej przyczyny obejmują większość przypadków choroby zwyrodnieniowej stawów i wszystkich przypadków reumatoidalnego zapalenia stawów. Nawet wtedy, gdy przyczyna jest znana, na przykład, kryształy kwasu moczowego, powodują dna, kiedy zdeponować w stawie nie jest powszechnie znane, dlaczego niektórzy ludzie rozwijać dny moczanowej i innych w te same czynniki ryzyka nie. Zakażenie stawu może być wyraźnie wywołane przez bakterie (w szczególności sprawdzone poprzez wykrywanie tej bakterii w płynie stawowym), jednak nie wyjaśnia, dlaczego zakażenie bakteryjne wywoływany w pierwszym miejscu. Obrażeń, takich jak złamania kości lub rozdarty chrząstki może prowadzić do artretyzmu lat później, ale nie każdy o podobnej kontuzji dostanie zapalenia stawów. W większości przypadków to, zapalenie stawów rozwija się bez znanej przyczyny.

Co nie powoduje artretyzm?

Gdy przyczyną choroby stawów nie została jeszcze odkryta, może trudne lub nawet niemożliwe do obalenia teorii, nawet taki, który jest mało prawdopodobne. Oto niektóre z najczęstszych, ale jeszcze niesprawdzone, teorie na temat przyczyn zapalenia stawów.

  • Nadużywanie Z zwykłego użytkowania, stawy trzymać się dobrze przez większość czasu. Niektórzy ludzie, którzy są na nogach przez cały dzień zakładać, że kolano lub zapalenie stawów biodrowego musi być związane, ale to wyraźnie nie wyjaśnia sam rodzaj zapalenia stawów występujące w rękach. I odwrotnie, jeśli zapalenie stawów jest spowodowane przez nadużywanie, praworęcznych-osoby powinny mieć więcej stawów w prawej ręce, a jednak, że nie jest to przypadek. Innym ważnym przykładem jest to, że maratończyków i biegaczy wydają się nie mieć zwiększone ryzyko zapalenia stawów. Istnieją wyjątki, oczywiście: operatorzy Jack-młot i sportowcy, na przykład, mogą wystąpić zwyrodnieniowe zapalenie stawów z powodu powtarzających się kontuzji stawu.

  • Pogoda lub wilgotne, zimne bryza Pojęcie to prawdopodobnie wynika z raczej wspólne doświadczenie cierpiących na artretyzm, że pogoda wydaje się wpływać na ich wspólnych objawów. Chociaż moi pacjenci często opisują zdolność przewidywania pogody ("lepszy niż prognozy pogody"), jak wiarygodnie występuje lub dlaczego tak się dzieje nie są pewne. Na przykład, nawet jeśli połączenia danej osoby więcej za każdym razem ból jest zimno i wilgotno, to nie znaczy, pogoda spowodowała zapalenie stawów w pierwszej kolejności. W chwili obecnej nie ma dowodów, że identyfikuje każdą pogodę jako przyczynie typu zapalenia stawów. Podobnie, pomimo referencje poszczególnych osób, jest mało prawdopodobne, że siedzi w pobliżu otwartego okna może powodować zapalenie stawów, nawet jeśli jest zimno projekt.

  • Większość leków choć są sporadyczne wyjątki, recepty, over-the-counter i komplementarnych i alternatywnych leków nie są uznawane przyczyną zapalenia stawów. Także w tym przypadku rzadkie przypadki: Kortykosteroidy, w tym te dostępne w postaci tabletek (np. prednizon), mogą spowodować przerwanie dopływu krwi do kości w okolicy biodra, powodując śmierć kości jest (ang. jałowej lub w sposób aseptyczny, martwica). Jeśli "gra" z przegubem kulowym i gniazda traci swój okrągły kształt z powodu jałowej martwicy, zapalenie stawów może rozwijać. Inne leki (takie jak alendronian lub fenobarbital) mogą powodować kości lub bóle stawów, ale nie zapalenie stawów. Podobnie, leki moczopędne ("pigułki") woda może zwiększać ryzyko dny moczanowej, ale nie jest to powodem choroby. Wreszcie rzadkie choroby zwane "liszaj polekowe" można wykonać z leczenia pewnych leków, w tym prokainamid i hydralazyna, zapalenie może część reakcji.

  • Zakażenia i szczepienia Większość zakażeń, czy ze względu na wirusa, bakterii i innych organizmów, nie będzie powodować zapalenie stawów, a większość przypadków zapalenia stawów nie są spowodowane przez zakażenia (przynajmniej o ile wiemy). Istnieją przyczyny zakaźne zapalenie stawów, ale stanowią niewielki ułamek całego stawów. Ważne przykłady obejmują bakterie (takie jak rzeżączka i Staphylococcus), choroba z Lyme, niektóre wirusy (w tym sporadycznych przypadkach wirusowemu zapaleniu wątroby typu B wirusa zapalenia wątroby typu C lub parwowirus. Podobnie, szczepionki, w tym w leczeniu choroby z Lyme i różyczce zostały połączone w rzadkich przypadkach, na rozwój zapalenia stawów, ale połączenie szczepienia jest niejasna. Niektóre różyczce zawarte szczepy wirusa, który zdawał się coraz częściej przyczyną zapalenia stawów; te szczepionki zostały wycofane z rynku i raporty związane z zapaleniem stawów szczepionki są rzadsze teraz. Szczepionka Lyme również został wycofany z rynku, choć z powodu słabej sprzedaży, nie z powodu skutków ubocznych. Na szczęście większość ludzi otrzymujących najczęstsze szczepienia nigdy nie rozwinęło się zapalenie stawów.

  • Niewłaściwe diety teorie o których dieta jest najlepsza w celu zapobiegania lub leczenia zapalenia stawów są od wieków, ale z nielicznymi wyjątkami i zdrowego rozsądku, dieta nie wydaje się odgrywać kluczową rolę w zapaleniu stawów. Po pierwsze, wyjątki: Niektórzy ludzie uważają, że poszczególne pokarmy (lub napoje alkoholowe) ataki spustowe dny. Po drugie, istnieje związek między otyłością i zapalenie kości i stawów, więc dieta, która wspomaga utratę wagi mogą być pomocne. I w niektórych przypadkach, nieprawidłowości w wapnia lub witaminy D może przyczynić się do osteoporozy, w razie pęknięcia następuje w wyniku tego, zapalenie stawów może ostatecznie naśladowania. Jednak nasza obecna wiedza o większości typów zapalenia stawów jest bez silne zalecenie, o którym żywność do wyboru i które, aby uniknąć. Warto podkreślić, że diety wegetariańskie lub te, które unikać "wilcza" warzywa (w tym ziemniaki, pomidory, zielona papryka i bakłażan) nie są udowodnione tylko w leczeniu zapalenia stawów, ale nie ma również przekonujące dowody szczególną żywność lub grupy jako przyczyną zapalenia stawów. Niewątpliwie przyszłe badania dostarczą przydatnych informacji na temat znaczenia diety jako przyczyny lub leczeniu zapalenia stawów.

  • Pękania kostki Chociaż można uszkodzić złącze przez przedobrzoną golonka krakingu, jest dość przekonujące dowody, że regularne golonka krakingu ma niewielki wpływ na zdrowie stawów

  • Starzeje Choć choroba zwyrodnieniowa stawów (zwana także choroba zwyrodnieniowa stawów), staje się coraz bardziej powszechne wraz z wiekiem, zapalenie stawów nie jest nieuniknione. W związku z tym, sam wiek nie można obwiniać jako "przyczyna" zapalenia stawów.

  • Psychiczne lub emocjonalne Chociaż są historie ludzi mających poważne urazy emocjonalne i wkrótce po opracowaniu artretyczne choroby, nie ma przekonujących dowodów, że psychologiczny stres powoduje rozpoznany typ zapalenia stawów. Z drugiej strony, stres może zrobić każdy ból wydają się gorsze, i nie ma kontrowersji co do względnego znaczenia stresu psychicznego na rozwój lub utrwalania stawów bez zapalenia stawów (jak w fibromialgii ).

  • Słaba postawa "slouching" nie powoduje zapalenia stawów, chociaż niektóre rodzaje zapalenia stawów lub kości choroby może mieć wpływ postawy. Pomysł, że słaba postawa powoduje zapalenie stawów prawdopodobnie następuje nieporozumienie przyczyny i skutku: Osteoporoza może powodować przygarbiony postawę, ponieważ załamanie kręgi (tzw. złamania kompresyjne). Zapalenie stawów kręgosłupa może nastąpić, ale pochylił postawy jest przyczyną zapalenia stawów. Innym przykładem stawów wpływa postawy (a nie odwrotnie) jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby, w których zapalenie stawów kręgosłupa w dolnej prowadzi do sztywnego kręgosłupa (zesztywnienie oznacza fuzję). Jednakże, "słaba postawa" sam w sobie nie prowadzi do zapalenia stawów.

  • Niewystarczające spożycie wapnia Zalecenia do podjęcia dodatkowego wapnia śledzić spostrzeżenie, że bez wystarczającej ilości wapnia, kości mogą stać się cienkie i tak słaby, że pęknięcie staje się bardziej prawdopodobne. To osteoporoza jest jednak osteoporoza jest zapalenie stawów i spożycie wapnia ma raczej mały z uwagi na rozwój zapalenia stawów (o ile, jak opisano powyżej, osteoporoza prowadzi do pęknięcia i złamania prowadzi do zapalenia stawów).

Najważniejsze

Przy tak wielu rodzajów zapalenia stawów i tak mało zrozumienia ich przyczyn, to jest zrozumiałe, dlaczego wiele mitów na temat zapalenia stawów krążyć. W rzeczywistości może to być kuszące, aby zatrzask na nawet ambitny teorii na temat przyczyn, zamiast przyjąć wyjaśnienie, że "nikt nie wie." Ale jeśli błędne założenia o przyczynie swojej stawów prowadzą do przyjęcia trudny lub niezdrową dietę, lub przenieść się do innego klimatu, lub do prowadzenia innego kosztownego lub ryzykownego leczenia, może być bardzo rozczarowany, a nawet mniej zdrowe niż jest.

Dodatkowe badania mogą mnie zmusić do usunięcia jednego lub więcej elementów na mojej liście 10. Na razie jednak, najbardziej bezpośrednie i uczciwa odpowiedź większości pracownicy służby zdrowia mogą oferować to, że po prostu nie wiem, dlaczego większość przypadków zapalenia stawów rozwijać. Do lepszych odpowiedzi są dostępne, moja rada dla niektórych z najbardziej popularnych typów zapalenia stawów jest mieszkać mniej, dlaczego to się dzieje i bardziej skupić się na jak lepiej.