Cambler

Dyskomfort w klatce piersiowej

Co to jest dyskomfort w klatce piersiowej?

Dyskomfort w klatce piersiowej jest częstym objawem serca, płuc i zaburzeń trawienia i zranienia. Dyskomfort odczuwany w piersi może wynikać z braku przepływu krwi do najważniejszych narządach lub zapalenie serca, płuc lub przełyku. Może również wystąpić z niektórych chorób układu pokarmowego, które pozwalają na soki trawienne, aby wejść do przełyku, powodując dyskomfort.

Zmniejszenie przepływu krwi do serca, powodując ból serca (dławica piersiowa), i astmy są najczęstsze przyczyny dyskomfortu w klatce piersiowej. Inne częste przyczyny to zgaga, niestrawność lub chorobę refluksową przełyku (GERD). Stany zapalne lub infekcje dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli i oskrzeli (), płuc (zapalenie płuc, zapalenie płuc), wykładziny wokół płuc (zapalenia opłucnej lub zapalenie opłucnej) lub przełyku (przełyku) może również powodować dolegliwości klatki piersiowej.

Uraz konstrukcji układu mięśniowo-szkieletowego, takie jak żebra i mięśnie klatki piersiowej, zwykle powoduje dyskomfort w klatce piersiowej w wyniku pęcznienia i zapalenie. Zaburzenia emocjonalne, takie jak stany lękowe i ataki paniki, może również towarzyszyć dyskomfort w klatce piersiowej.

Dyskomfort w klatce piersiowej może być objawem poważnej choroby. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpi dyskomfort w klatce piersiowej oraz duszności, szybkie bicie serca, utrata przytomności, lub ciężki uraz w klatkę piersiową. Szukajcie szybkiej pomocy lekarskiej, jeśli Twój dyskomfort w klatce piersiowej jest trwała lub powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić dyskomfort w klatce piersiowej?

Dyskomfort w klatce piersiowej mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na piersi może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o piersi objawy dyskomfort

PRZYCZYNY

Co powoduje dyskomfort w klatce piersiowej?

Dusznica bolesna (krótki, ostry ból serca) jest objawem choroby zwanej niedokrwienie mięśnia sercowego, które występuje, gdy mięsień serca lub mięśnia sercowego, nie uzyskać jak najwięcej krwi do przenoszenia tlenu, jak potrzebuje. Zazwyczaj ma to miejsce dlatego, że jeden lub więcej naczyniach wieńcowych, które dostarczają krwi do mięśnia sercowego, zwęża lub zablokowane. Niewystarczający dopływ krwi nazywa niedokrwienia.... Czytaj więcej o powoduje dyskomfort w klatce piersiowej

Więcej artykułów