Cambler

Ból w górnej części ramienia

Co to jest ból w ramię?

Ból w górnej części ramienia mogą wynikać z uszkodzenia lub uszkodzenie struktur w ramię, w tym kości, stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, tkanki łącznej, skóry lub naczyń krwionośnych. W niektórych przypadkach, odczuwany ból w ramieniu mogą faktycznie być określane bólu spowodowanego urazem lub chorobą w innych częściach ciała, takich jak zawał serca.

Ból w górnej części ramienia mogą być zlokalizowane lub rozproszonych, obejmujących jednego lub obu ramion. Ból może być ostry i przeszywający lub pulsujący i tępy. Możesz czuć ból górnej części ramienia tylko w określonych porach dnia lub podczas wykonywania pewnych czynności. Szczególnie w przypadku urazów, ból ramienia mogą pojawić się nagle. Ból w ramieniu z powodu innych przyczyn, takich jak zapalenie stawów, może rozwinąć się w czasie.

Uraz lub uraz ramienia i barku, w tym napięcie mięśni od ćwiczeń, jest częstą przyczyną bólu górnego ramienia. Ból ramię może także wynikać z nowotworów, urazów, lub uraz kręgosłupa, takich jak choroba dysku międzykręgowego. Chorób przewlekłych, które mają wpływ na inne obszary ciała, takie jak zapalenie stawów, może powodować ból górnej części ramienia. Zakażenia skóry i tkanek leżących u podstaw rozliczeń (cellulitis) lub kości (zapalenie kości i szpiku) są mniej powszechne przyczyny ból górnej części ramienia.

Ból w górnej części ramienia może być również objawem zmniejszonego przepływu krwi do serca ( dławica piersiowa) lub zawału serca (zawał serca). Kiedy to nastąpi, ból ramienia mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak duszność i ból lub ucisk w klatce piersiowej. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli występują niewyjaśnione bóle w ramię lub którykolwiek z tych objawów, lub myślisz, że może być zawał serca.

Jeśli twój ból w ramieniu jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z górnej ból w ramieniu?

Ból w górnej części ramienia mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które wpływają na ramię może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy ból ramienia górnego

PRZYCZYNY

Co powoduje bóle w ramię?

Uraz lub uszkodzenie jednego z obiektów w ramię może doprowadzić do bólu górnego ramienia. Ból w górnej części ramienia mogą również wynikać z chorób, które wpływają na inne części ciała lub całego ciała, takie jak cukrzyca, zapalenie stawów, choroby serca lub choroby naczyń.... Czytaj więcej o ból w górnej części ramienia przyczyn