Cambler

Wypełnij swój kalendarz dla lepszego zdrowia

Czy masz plany na nadchodzący tydzień? Czy ustawić na spacer z przyjacielem? Zapisał się na zajęcia w lokalnym community college?

Jeśli nie, to nie tylko czekać na twój telefon dzwoni. Eksperci sugerują, zrobić plany, aby razem z innymi i coś zrobić.

"Tak, jak masz zamiar finansowych portfela, warto rozwijać portfel społecznego jak wiek. Większość ludzi, którzy udają się na emeryturę nie naprawdę zaplanować, jak mają zamiar spędzić czas", mówi Gene D. Cohen, MD, Ph. D., gerontologist w Waszyngtonie

Przejąć inicjatywę w tworzeniu planów, neuropsycholog kliniczny mówi Paul D. Nussbaum, Ph.D., autor mózgu i relaksacyjne. "Człowiek miał być z innymi ludźmi, a pobyt zintegrowane i zaangażowane wykazano niższe ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Socjalizacji, aktywności fizycznej i pobudzenie psychiczne są kluczem do utrzymania zdrowego mózgu."

Idź na całość!

Niektórzy seniorzy zastanawiać, czy jest to mądre, aby spróbować nowych działań w pewnym wieku. Pobyt połączony i zaangażowany jest krytyczna jak wiek, mówią eksperci. Stowarzyszenie Alzheimera ma "utrzymać mózg" slogan. Podkreśla, że ​​aktywność społeczna jest dobre dla mózgu.

Możesz zajrzeć do wyższych ośrodków, grup kościelnych, lig, klubów golfowych w kręgle, grup, klas karty skontrolowanych uczelni, klubów tanecznych, wyższych grup turystycznych, organizacji opieki, możliwości wolontariatu i lokalnym rozdziale AARP.

Aktywność pomaga seniorów

Dr Cohen robi badania, które pokazuje, jak osoby starsze taryfy, którzy pozostają zaangażowane w programach kulturalnych i społecznych. On porównując grupę, która jest czynna przez grupę, która nie jest.

"Aktywna grupa pokazuje pozytywne zmiany w ogólnym zdrowia, zdrowia psychicznego i działań społecznych wobec negatywnych zmian zdrowotnych" w seniorów, którzy nie są w programach kulturalnych, dr Cohen mówi. "To potężny oświadczenie w zakresie korzyści działalności produkcyjnej."

Dodaje dr Nussbaum: "Wszelkie pobudzenie psychiczne, które jest nowym i kompleksowym, takich jak uczenie się drugiego języka, jest pozytywny, ponieważ dosłownie wykorzystuje różne obszary mózgu."

Chociaż badania wykazały związek między zaangażowaniem społecznym i zmniejszeniem ryzyka dla choroby Alzheimera (i / lub zaburzenia poznawcze), National Institutes of Health, mówi, że naukowcy wciąż nie są pewni, czy te czynniki mogą rzeczywiście zapobiec chorobie.